News Prawo

Czy legalizacja w Oklahomie jest kwestią czasu?

Czy legalizacja w Oklahomie jest kwestią czasu? 25 października 2021Leave a comment
Oklahoma

• W Oklahomie powstała petycja, która ma na celu legalizację marihuany na użytek dla osób dorosłych.
• Plan przedstawiony w petycji zakłada, że zakupy marihuany dla dorosłych byłyby obłożone 15-procentową akcyzą, a pieniądze z podatku byłyby przeznaczone na regulację branży.
• Inicjatywa zezwala również na domową uprawę do 12 roślin konopi.

Oklahoma złożyła petycję, która zalegalizowałaby medyczną marihuanę do użytku dorosłych na terenie stanu, co jest spełnieniem marzeń entuzjastów marihuany.

Jaki jest obecnie status petycji?

Zwolennicy reformy polityki dotyczącej konopi indyjskich w Oklahomie złożyli petycję w sprawie inicjatywy wyborczej, która zalegalizowałaby marihuanę do użytku dla dorosłych w stanie. Organizacja Oklahomans for Responsible Cannabis Action złożyła również petycję w sprawie oddzielnej propozycji inicjatywy, która zmodyfikowałaby obecny stanowy program medycznej marihuany.

„Wiele z tych propozycji było popieranych przez wielu ludzi ze społeczności i przemysłu w ciągu ostatnich trzech lat i nie widzę, aby propozycja ta przeszła przez proces legislacyjny w najbliższym czasie”,

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

powiedział Jed Green, organizator grupy, na temat treści dwóch proponowanych środków wyborczych.
Inicjatywa petycji rekreacyjnej, znana jako Oklahoma Marijuana Regulation and Right to Use Act, zalegalizowałaby marihuanę dla wszystkich dorosłych w wieku 21 lat i starszych.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Propozycja ta pozwoliłaby dorosłym na posiadanie do ośmiu uncji marihuany zakupionej od licencjonowanych sprzedawców detalicznych.

Petycja
W Oklahomie powstała petycja, która ma na celu legalizację marihuany

Oklahoma może stać się stanem legalizującym?

Zakupy marihuany dla dorosłych byłyby obłożone 15-procentową akcyzą, z której dochód byłby przeznaczony na regulację branży. Podatek od medycznej marihuany, obecnie wynoszący siedem procent, zostałby stopniowo zlikwidowany w przeciągu jednego roku.

Nadwyżka podatków zebranych dla obu programów byłaby przeznaczona na badania nad konopiami indyjskimi, zasoby wodne i szkolenia organów ścigania.

Inicjatywa zezwala również na domową uprawę do 12 roślin konopi, które nie podlegałyby ośmiouncjowemu limitowi posiadania. Zawiera również przepisy dla osób skazanych w przeszłości za przestępstwa związane z marihuaną, które mogą zostać usunięte z rejestru lub ubiegać się o kontrolę sądową.

„Dopóki nie uchwalimy legalizacji rekreacyjnej marihuany, nie będziemy w stanie zapewnić stabilności naszego programu. Legalizacja uniemożliwia zmianę kierunku,”

powiedział Green.

„Ludzie używali i będą używać marihuany. Od dziesięcioleci. W najlepszym interesie naszego stanu jest wyjście przed szereg w tej kwestii. Musimy położyć kres tej sprawie.”

Petycja w sprawie reformy medycznej marihuany również złożona

Oklahomans for Responsible Cannabis Action złożyło również drugą petycję w celu zreformowania obecnego programu medycznej marihuany w stanie. Środek ten, zatytułowany „Oklahoma Medical Marijuana Enforcement and Anti-Corruption Act”, zmieniłby konstytucję stanową, aby utworzyć Oklahoma State Cannabis Commission.

Nowa agencja miałaby służyć jako organ regulacyjny dla pacjentów i firm zajmujących się medyczną marihuaną. Stanowy Departament Zdrowia, według uznania zarządu OSCC, zachowałby nadzór nad pozwoleniami na żywność i przepisami bezpieczeństwa dotyczącymi produktów z konopi indyjskich.

Marihuana
Obecność metabolitów THC w płynach ustrojowych lub włosach danej osoby nie jest dowodem na stosowanie marihuany

Zarząd komisji składałby się z przedstawicieli agencji państwowych, które mają uprawnienia regulacyjne w odniesieniu do dowolnego aspektu przemysłu konopi indyjskich. Komisja przydzielałaby również środki finansowe takim agencjom, aby wspierać ich obowiązki regulacyjne i nadzorcze.

Green prowadził również kampanię, aby kwestia legalizacji pojawiła się na karcie do głosowania w 2018 roku. Od czasu przejścia inicjatywy, Oklahoma licencjonowała ponad 375 000 pacjentów z marihuaną, ponad 2300 dyspensariuszy, 8 600 kultywatorów i około 1500 przetwórców marihuany.

Mówi on jednak, że brak egzekwowania prawa w branży marihuany utrudnił legalnym firmom skuteczne działanie, pozwalając jednocześnie, aby stan stał się źródłem nielegalnej działalności.

Obie petycje zawierają zapis, że obecność metabolitów THC w płynach ustrojowych lub włosach danej osoby nie jest sama w sobie dowodem na stosowanie marihuany. Dodatkowo, testy przesiewowe wykazujące obecność takich metabolitów nie mogą być wykorzystane do odmowy przyznania danej osobie mieszkania, opieki zdrowotnej, pomocy publicznej lub innych praw.

Jeśli petycje nie zostaną zakwestionowane w ciągu 10 dni, Oklahomans for Responsible Cannabis Action będzie miało 90 dni na zebranie co najmniej 178 000 podpisów pod każdą propozycją, aby zakwalifikować się do głosowania w 2022 roku.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."