News Prawo

Czy publiczna konsumpcja marihuany powinna być dozwolona?

Czy publiczna konsumpcja marihuany powinna być dozwolona? 7 października 2021Leave a comment
Palenie marihuany

W Nowym Jorku, kiedy zezwolono na publiczne palenie marihuany, liczba aresztowań znacznie spadła. Brzmi to jak oczywista oczywistość – jeśli palenie marihuany w miejscach publicznych jest legalne, policja nie może aresztować takiej osoby. Z wyjątkiem tego, że w niektórych miejscach istnieją szare strefy, a policjanci lubią wykorzystywać je po to, aby zwiększyć liczbę aresztowań.

• Okazuje się, że wszystko, co musisz zrobić, aby policjanci nie wystawiali za coś mandatów, to uczynić to legalnym (szok!).
• Policja jest ślepa na moralne konsekwencje prawa – oni po prostu je egzekwują.
• Kwestia publicznej konsumpcji marihuany nie ogranicza się tylko do Nowego Jorku. Jest to temat, który z pewnością pojawi się w każdej przyszłej debacie na temat legalizacji, od teraz do momentu, gdy marihuana zostanie całkowicie zintegrowana ze społeczeństwem.

Jakie są obawy związane z publicznym paleniem marihuany?

Przeciwnicy palenia w miejscach publicznych chcą, abyście uwierzyli, że po zezwoleniu na publiczną konsumpcję, ludzie będą chodzić i palić jointy wszędzie i przez cały czas.

Choć prawdą jest, że publiczna konsumpcja mogłaby wywołać okazjonalny powiew dymu z konopi, większość ludzi nie jest fanami „chodzenia i palenia marihuany”. Dzięki waporyzatorom, zazwyczaj biorą jedno lub dwa zaciągnięcia i kontynuują swój dzień.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Palenie jointów wytwarza po prostu zbyt dużo dymu – i jest zwykle zarezerwowane dla parków lub imprez na świeżym powietrzu. Jeśli chodzi o faktyczne palenie jointów, prawie ich nie widać i nie czuć ich zapachu, z wyjątkiem dni takich jak 4/20.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Marihuana
Palenie jointów wytwarza po prostu zbyt dużo dymu

Palenie tytoniu a palenie marihuany

Okazuje się, że palenie marihuany i palenie tytoniu są ze sobą powiązane. Około 12% Amerykanów przyznaje się do regularnego palenia marihuany, podczas gdy 14% Amerykanów regularnie pali tytoń.

Większość miejsc zakazuje palenia tytoniu w zamkniętych pomieszczeniach, jednak jeśli chodzi o konsumpcję na zewnątrz, nie ma z tym problemu. Jeśli ludzie uważają, że palenie marihuany na zewnątrz powinno być zakazane, to oczywiste pytanie, które musimy zadać, brzmi: „A co z tytoniem?”.

Jeśli tytoń nie jest postrzegany jako problem, hipokryzją byłoby kryminalizowanie publicznej konsumpcji jednego, ale nie drugiego. Jeśli euforia jest powodem, dla którego zakazuje się publicznej konsumpcji marihuany, musielibyśmy zwrócić uwagę na to, że tytoń ma psychologiczny i neurologiczny wpływ na użytkowników, a bierne palenie może powodować problemy zdrowotne.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Co jeśli używanie marihuany w miejscach publicznych stanie się legalne?

Prawdopodobnie nic by się nie zmieniło – głównie dlatego, że wiele osób nie ma zbyt wiele czasu na to, aby korzystać z konopi indyjskch w miejscach publicznych w czasie, kiedy przebywa tam dużo ludzi. Gdyby jednak zabroniono palenia zarówno marihuany, jak i tytoniu, wiele osób mogłoby się sprzeciwić.

Użytkownicy marihuany nie będą mieli problemu z przystosowaniem się do „prywatnej konsumpcji” ze względu na przestępczość tego czynu w przeszłości. Palacze tytoniu umarliby ze strachu.

Palenie marihuany
Publiczne palenie zapewni restauracjom, barom i lokalom muzycznym nowy strumień przychodów

Cienka granica?

Musimy zawsze pracować nad rozszerzeniem naszych osobistych swobód tak bardzo, jak to tylko możliwe. Być może są ludzie, którzy przenoszą publiczne palenie na wyższy poziom i palą w parkach przez cały dzień. Ale większość ludzi po prostu nie ma na to czasu.

Jednak publiczne palenie zapewni restauracjom, barom i lokalom muzycznym nowy strumień przychodów z substancji, która jest prawdopodobnie bezpieczniejsza od alternatywy – alkoholu.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."