Nauka News

Bierne palenie marihuany a testy narkotykowe

Bierne palenie marihuany a testy narkotykowe 20 maja 2020Leave a comment
Mężczyzna wydychający dym

Test na obecność narkotyków to dość powszechna praktyka w Stanach Zjednoczonych. Zazwyczaj takie testy mogą zagrozić karierze osoby, która używa jakichkolwiek narkotyków. Szczególnie wrażliwi powinni być użytkownicy konopi, a nawet… ich koledzy.

 • W większości przypadków problem mogą mieć ludzie palący marihuanę.
 • Składnik aktywny (THC) konopi indyjskich pozostaje w organizmie użytkownika przez kilka miesięcy.
 • Ostatnie badanie pokazuje, że niektórzy niepalący mogą mieć pozytywny wynik testu narkotykowego.

Bierne palenie marihuany a testy

Według nowego badania, przeprowadzonego na University of Calgary, THC można wykryć w organizmie już po 15 minutach kontaktu z dymem (palenie bierne). Warto zatem zwracać uwagę na to, jak długo przebywa się w pomieszczeniu, w którym jest dym.

Nawet pojedynczy kontakt z dymem może spowodować utratę wymarzonej pracy. Pozytywny wynik testu narkotykowego może być szczególnie problematyczny w przypadku firm z polityką zerowej tolerancji dla narkotyków.

Próbki laboratoryjne
THC można wykryć w organizmie już po 15 minutach kontaktu z dymem

Pozytywny wynik testu narkotykowego na skutek biernego palenia jest możliwy

Badanie, opublikowane w Canadian Medical Association Journal Open, wykazało, że osoby narażone na kontakt z dymem w słabo wentylowanym pomieszczeniu, takim jak piwnica, kuchnia lub sypialnia z zamkniętymi oknami, mogą uzyskać pozytywny wynik testu na obecność narkotyków.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Na tym wnioski się nie kończą. Badanie sugeruje również, że bierne palenie może prowadzić do tego, że pacjent odczuwa psychoaktywne działanie marihuany. Nie dość, że wynik testu może wyjść pozytywny – nawet odczucia psychiczne mogą być podobne jak do tych przy paleniu czy waporyzacji.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Bierne palenie marihuany – efekty psychoaktywne

„Ekspozycja na dym podczas palenia marihuany prowadzi do występowania metabolitów kannabinoidów w płynach ustrojowych, a ludzie mogą odczuwać efekty psychoaktywne po takiej ekspozycji”, stwierdzono w badaniu.

Być może jedyną różnicą między paleniem biernym a rzeczywistym zaciąganiem się jest w tym przypadku czas potrzebny na wydostanie się substancji z naszego systemu. Zazwyczaj palacze jednorazowi wymagają od pięciu do ośmiu godzin, aby mieć negatywny wynik testu na obecność narkotyków, ale oszacowano, że THC w przypadku biernego palenia może pozostać w ciele od 24 do 48 godzin.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Jak pozbyć się THC z moczu?

Jeśli zdarzy się, że padniesz ofiarą biernego palenia, nie wszystko jest stracone. Na szczęście istnieje kilka sposobów na szybkie usunięcie THC z organizmu.

Na początek (jeśli nie jest to już oczywiste), jeśli jeszcze nie opuściłeś pokoju, zrób to natychmiast. Im mniej biernego palenia, tym lepiej. Jeśli z jakiegokolwiek powodu jest to niemożliwe, zadbaj o odpowiednią wentylację w pomieszczeniu.

Według odrębnego badania, palacze umieszczeni w zamkniętym pomieszczenia pełnym dymu, odczuli niewielkie skutki psychoaktywne i uzyskali dodatni wynik testu na obecność THC w moczu. Z kolei osoby niepalące umieszczone w dobrze wentylowanym pomieszczeniu mogły pochwalić się znacznie niższymi poziomami zawartości składników konopi indyjskich.

Naukowiec testujący próbki
Istnieje kilka sposobów na szybkie usunięcie THC z organizmu.

Wentylacja jest niezwykle ważna

„Osoby w pomieszczeniu z wentylacją miały znacznie niższy poziom THC we krwi, nie czuły się pod wpływem i nie wykazały dodatniego wyniku na obecność THC w moczu” – podsumowano w badaniu.

Kiedy sąsiad pali marihuanę… Środki zapobiegawcze

To prawda, że ​​tego rodzaju środki zapobiegawcze są bardziej skuteczne niż cokolwiek innego. Jeśli jest już za późno, najlepiej jest po prostu poczekać. Niestety bierne palenie może powodować pojawienie się niewielkich ilości THC w moczu aż przez 22 godziny po ekspozycji.

Zawsze możesz spróbować przełożyć wszelkie nadchodzące testy narkotykowe na dzień później, ale czasem jest to możliwe. Zamiast tego spróbuj wypić jak najwięcej płynów. Woda (najlepiej około 2-3 litry) i/lub napoje o dużej zawartości elektrolitów mogą częściowo wypłukać THC z organizmu.

Suplementy witaminowe pomagają w pozbyciu się THC?

Witamina B to kolejna opcja. W przeciwieństwie do wody i innych płynów, nie powoduje ona całkowitego wypłukania THC z układu, ale zmniejsza jego ilość. Witaminę B można kupić w każdej aptece – najlepiej sprawdzi się kompleks witamin z grupy B. Weź 50-100 mg na kilka godzin przed testem, aby uzyskać najlepsze wyniki.

Oczywiście łączenie wszystkich wymienionych metod jest najlepszym rozwiązaniem.

Czy przypadkowe narażenie na dym może sprawić, że test będzie pozytywny?

Podstawą badania było lepsze zrozumienie zagrożeń dla zdrowia publicznego, związanych z konopiami indyjskimi, w związku z tym, że Kanada zalegalizowała rekreacyjną marihuanę w lipcu 2018 r. Badanie sugerowało ograniczenia, które ściśle odzwierciedlają wcześniejsze przepisy dotyczące tytoniu w Kanadzie.

„Dostosowanie przepisów dotyczących palenia tytoniu i marihuany przy spójnym podejściu do wszelkiego rodzaju narażenia na bierne palenie może skutkować najbardziej skuteczną polityką publiczną”, sugeruje raport.

„Należy wziąć pod uwagę przepisy zakazujące palenia w pomieszczeniach zamkniętych, takich jak bary i kluby nocne oraz we wspólnych przestrzeniach zewnętrznych, takich jak plaże lub parki.”

Nowy punkt widzenia

Raport ten zaprzecza wcześniejszym badaniom, które wykazały, że bardzo trudno uzyskać pozytywny wynik testu narkotykowego, po prostu przebywając w pobliżu osób palących. Ustalenia te jednak niekoniecznie uwzględniają wyżej wymienione obszary, takie jak słaba wentylacja.

Naukowcy przyznali jednak, że konieczne są dalsze badania w celu ustalenia długoterminowych skutków palenia biernego. Dla tych, którzy mogą martwić się potencjalnymi krótkoterminowymi konsekwencjami, jest jedna rada: lepiej unikać miejsc, w których można być narażonym na bierne palenie.

źródło: hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."