News Rekreacja

Czym zajmuje się Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany?

Czym zajmuje się Parlamentarny Zespół ds. Legalizacji Marihuany? 9 kwietnia 2021Leave a comment
Mężczyzna podpisujący dokumenty

W środę zostały zakończone konsultacje społeczne ws. pakietu ustaw konopnych. Oznacza to, że oficjalnie w sejmie przedstawiono konkretne propozycje, dotyczące zmian prawnych w obszarze konopi. Na konferencji prasowej Beata Maciejewska, szefowa zespołu parlamentarnego, oznajmiła, że zespół złoży propozycję projektu dekryminalizującego marihuanę rekreacyjną. Wstępnie dekryminalizacja ma dotyczyć 5 gramów marihuany na użytek osobisty.

Kto będzie uprawniony do posiadania marihuany na użytek własny?

Osoby dorosłe będą mogły korzystać z rekreacyjnego potencjału marihuany. W świetle przewidywanych zmian ma to na celu dostosowanie prawa polskiego do norm, które stają się coraz bardziej powszechne w prawodawstwie na całym świecie.

Poseł Maciejewska podkreśliła, że pięć gramów będzie w pełni legalne dla osoby dorosłej. Dodatkowo w tym samym projekcie ustawy jest również zapis informujący o możliwości uprawy do 4 krzaków konopi indyjskich na użytek osobisty. Ograniczenie jednak dotyczy jednego gospodarstwa domowego – czyli rodzina może hodować maksymalnie 4 rośliny.

Marihuana
Osoby dorosłe będą mogły korzystać z rekreacyjnego potencjału marihuany

Jak wygląda kwestia uprawy CBD? 

Zespół zajmie się również konopiami siewnymi. Projekt zakłada zmianę dopuszczalnego stężenia THC dla konopi przemysłowych z 0,2% do 1%. Obecnie znajdują się one bowiem w dość niejasnej szarej strefie. Paulina Matysiak, wiceszefowa zespołu ds. marihuany zapowiedziała, że do 20 kwietnia projekt zostanie złożony do sejmu.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Ustawa zakłada zezwolenie na domową uprawę konopi do celów medycznych. Będzie to dość podobne do kwestii związanych z roślinami rekreacyjnymi, jednak dostosowane do potrzeb osoby chorej.

Czekają nas zmiany w kwestii marihuany medycznej?

Zdecydowanie! Możliwość uprawy konopi indyjskich na potrzeby marihuany medycznej to bardzo odważny krok. Jest on jednak niezbędny przy obecnym problemie z dostawami do aptek. W projekcie przewidziano także refundację medycznej marihuany. Aktualnie pacjenci dokładają bowiem z własnej kieszeni. 

Dodatkowo w przepisach znajduje się również zapis zakładający środki na edukację lekarzy w temacie właściwości leczniczych konopi. Dlaczego? Co z tego, że będzie dostęp, jeśli nikt nie przepisze chorym recepty na marihuanę medyczną lub pozwolenia na hodowlę na użytek własny?

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Nie ma wątpliwości, że planowane zmiany spotkałyby się z ogromnym entuzjazmem wśród wielu osób – szczególnie tych, które są świadome, jak wiele pozytywnych właściwości mają konopie.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."