Medycyna News

Czy niedługo będzie można palić medyczną marihuanę?

Czy niedługo będzie można palić medyczną marihuanę? 23 lutego 2021Leave a comment
Człowiek robiący skręta

Jednym z najbardziej ekscytujących wydarzeń, które mogą mieć miejsce w tym roku w Stanach Zjednoczonych w zakresie marihuany, jest mniej restrykcyjna postawa wobec stosowania jej w celach leczniczych.

 • W ramach kampanii partyjnej na wybory w 2020 roku, Demokraci, którzy mają kontrolować większość w Kongresie, ujawnili, że

” będą wspierać legalizację medycznej marihuany”.

 • Chociaż oświadczenie jest niejasne i może oznaczać wiele rzeczy, oczekuje się, że rząd federalny wykona w tym roku ruchy w kierunku dalszej legalizacji medycznej marihuany.
 • Nie spodziewamy się jednak, że Amerykanie będą mogli ją spożywać poprzez palenie.

Palenie konopi jest najgorsze!

Palenie jest zdecydowanie najczęstszą metodą konsumpcji dla wielu użytkowników konopi. Zwijanie jointa lub zapakowanie fajki suszem to sposób, w jaki robiono to przed legalizacją, która zaczęła się rozwijać w całym kraju i przyniosła bogactwo nowych rozwiązań.

Mimo to, nawet po pojawieniu się smakołyków, napojów i kapsułek, wiele osób nadal lubi palić. I większość z nich nie uważa, aby stanowiło to znaczące zagrożenie dla zdrowia. Uważają oni, że palenie marihuany jest o wiele bezpieczniejsze niż palenie papierosów, ponieważ nie zawiera ona wszystkich szkodliwych substancji chemicznych stosowanych przez koncerny tytoniowe.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Jednak ostatnie badania pokazują, że to twierdzenie jest bardziej mitem niż faktem. Dym z marihuany może być tak samo szkodliwy.

Naukowcy z Dana-Farber Cancer Institute w Bostonie ustalili niedawno, że palacze marihuany narażają się na takie samo ryzyko, jak osoby używające tytoniu.

Ich badania, opublikowane w czasopiśmie EClinicalMedicine, wykazały, że palacze marihuany mają w organizmie wyższe stężenie niebezpiecznych toksyn, takich jak naftalen, akrylamid i akrylonitryl, niż osoby niepalące. Te substancje chemiczne zostały powiązane z anemią, problemami wątrobowymi i neurologicznymi, nie wspominając o nowotworach.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka
Kobieta z waporyzatorem
Palenie jest zdecydowanie najczęstszą metodą konsumpcji dla wielu użytkowników konopi

Wyniki są alarmujące: pacjenci z rakiem często używają marihuany do leczenia swoich objawów

„Wzrost ten odnowił obawy o potencjalne skutki zdrowotne dymu z marihuany, o którym wiadomo, że zawiera niektóre z tych samych toksycznych produktów spalania, które można znaleźć w dymie tytoniowym”

– powiedziała CNN główna autorka badania dr Dana Gabuzda.

„Jest to pierwsze badanie, które porównuje narażenie na akroleinę i inne szkodliwe substancje chemiczne związane z dymem u osób palących wyłącznie marihuanę i palaczy tytoniu Sprawdza także, czy to narażenie ma związek z chorobami układu krążenia”.

Na poziomie federalnym oczekuje się, że administracja Bidena rozszerzy badania nad medyczną marihuaną. Jeśli jest jeden aspekt systemu legalizacji marihuany, który nadal rzuca zwolenników i przeciwników na kolana, to jest to brak twardych dowodów pokazujących potencjalne ryzyko i korzyści płynące z tej rośliny.

Demokraci z Kongresu już stworzyli podstawy do tego, aby ogólnokrajowe badania nad medyczną marihuaną były bardziej dostępne i efektywne.

Plan na badania nad medyczną marihuaną

Izba Reprezentantów USA uchwaliła niedawno ustawę o badaniach nad medyczną marihuaną (MMRA), która pozwoli naukowcom badać marihuanę na skalę potrzebną do dostarczenia Amerykanom wiedzy na temat medycyny opartej na marihuanie.

W obecnej sytuacji prawo federalne utrudnia zespołom badawczym zgłębianie tego tematu. Utrudnia im również zdobycie wysokiej jakości surowca do badań. Projekt ustawy może wkrótce trafić do Senatu, a następnie do prezydenta Bidena.

Ale nawet bez wystarczającej liczby głosów Kongresu, koniecznej do uchwalenia reformy medycznej marihuany – bez względu na to, co by to nie było – sam Biden może dokonać kilku kluczowych zmian.

Prezydent może nakazać swojemu Sekretarzowi Zdrowia rozpoczęcie szeroko zakrojonego przeglądu dotyczącego marihuany w celu obniżenia jej klasyfikacji w Controlled Substances Act (CSA). Marihuana znajduje się na liście I niebezpiecznych narkotyków – tak samo jak heroina – ale Biden dyskutował nad jej zmianą na listę II, aby otworzyć więcej możliwości badawczych.

Konopie w porcjach
Biden nie zamierza uwolnić marihuany w sposób, który da ludziom wolność palenia jej pod przykrywką medycyny

Dym z marihuany a problemy zdrowotne

Biorąc pod uwagę obecne czasy, nie wydaje się prawdopodobne, aby administracja Bidena skupiona na rozszerzeniu badań nad medyczną marihuaną lub nawet jej legalizacji do celów leczniczych kiedykolwiek zalecała palenie jako najlepszą metodę konsumpcji.

Biorąc pod uwagę już istniejącą infrastrukturę rządową, wszelkie plany dopuszczenia medycznej marihuany do regulacji przez federalne agencje zdrowia prawdopodobnie objęłyby firmy farmaceutyczne.

Biden nie zamierza uwolnić marihuany w sposób, który da ludziom wolność palenia jej pod przykrywką medycyny. Zwłaszcza, że niektóre z badań, które pojawiły się na przestrzeni lat, w tym najnowsze badania przeprowadzone przez Dana-Farber Cancer Institute, sugerują, że dym z marihuany może powodować problemy zdrowotne.

Nie należy sądzić, że krajowe plany dotyczące medycznej marihuany wyeliminują palenie w najbliższym czasie, ale regulowana federalnie koncepcja medycznej marihuany będzie prawdopodobnie przypominać każdy inny lek na receptę dostępny na rynku.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."