News Rekreacja

Konopie przyczyną lenistwa i braku motywacji?

Konopie przyczyną lenistwa i braku motywacji? 18 czerwca 2020Leave a comment
Kobieta siedząca na sofie z kubkiem kawy

W zasadzie jest to często zadawane pytanie przez osoby stosujące konopie. Stanowi część zagadki, która nęka propagatorów konopi. Jesteś leniwy i brak Ci motywacji? Być może dlatego, że cały czas korzystasz z konopi? A może stosujesz marihuanę, bo jesteś leniwy? Odpowiedź na to zagadnienie znajdziesz właśnie w tym artykule!

Palenie marihuany a lenistwo

Badanie zatytułowane „Kompleksowe badanie powiązań między paleniem konopi indyjskich a motywacją” miało na celu zbadanie, w jaki sposób różne aspekty motywacji wpływają na korzystanie z konopi indyjskich i nadużywanie środków psychoaktywnych.

Drugim celem raportu było wykazanie, jak depresja, cechy osobowości i inne substancje wpływają na motywację w połączeniu z konopiami indyjskimi.

Według naukowców „ustalenia z obecnego badania zasadniczo potwierdzają małe, ale znaczące powiązania między różnymi aspektami korzystania / niewłaściwego przyswajania kannabinoidów i brakiem motywacji wskutek spożywania konopi indyjskich”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Kobieta leżąca na kanapie
Depresja, cechy osobowości i inne substancje wpływają na motywację w połączeniu z konopiami indyjskimi.

Wyjaśniają jednak, że w większości przypadków było to „napędzane przez bardzo różne zmienne”, takie jak depresja, osobowość autodestrukcyjna i inne substancje psychoaktywne.

Naukowcy wspominają również wcześniejsze badania, które wykazały, że intensywne palenie konopi indyjskich skutkuje gorszymi wynikami akademickimi. Istnieje też badanie (zostało przywołane w raporcie), w którym stwierdzono, że osoby korzystające z marihuany na studiach „opuszczają więcej zajęć, wykazują niższą wydajność, odkładają więcej na później i poświęcają mniej czasu na naukę”.

Badanie wykazało, że rzadziej zdobywają oni tytuł licencjata niż sporadyczni użytkownicy i osoby niebędące palaczami marihuany.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Czy faktycznie konopie sprawiają, że jesteśmy leniwi?

Niekoniecznie. Wszystko wskazuje na to, że jest to raczej kwestia postrzegania, a na zmniejszenie motywacji wpływa wiele innych zmiennych. Nie sposób jednoznacznie stwierdzić, że powodu konopi można być bardziej leniwym. 

Wyniki badania zostały zebrane przez sondaż wśród 1267 studentów, którzy wzięli udział w 45-minutowej ankiecie online. Spośród studentów 874 korzystało z marihuany, a 294 nigdy nie paliło.

Mężczyzna opierający się na laptopie
Na brak motywacji może wpływać wiele czynników

Średnio użytkownicy zgłaszali, że spożywają marihuanę 8 razy w miesiącu, a 16,1% stwierdziło, że korzysta nawet codziennie. Średni wiek inicjacji wynosił 16 lat, a respondenci używali marihuany średnio przez 3 lata regularnie.

Badanie wykazało, że po uwzględnieniu różnic w depresji i spożywaniu alkoholu, zażywanie konopi indyjskich daje mniej niż 8% szans, że stracimy motywację do działania. Ponadto naukowcy odkryli, że użytkownicy marihuany częściej spędzają czas w towarzystwie znajomych i częściej szukają okazji do rozrywki.

Źródło: https://internationalhighlife.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."