Gospodarka News

Biden i federalna legalizacja: co dalej z marihuaną w USA?

Biden i federalna legalizacja: co dalej z marihuaną w USA? 2 lipca 2021Leave a comment
Kapitol

Odkąd Biden objął urząd prezydenta, trwają dyskusje nad reformami w zakresie formułowania nowych regulacji i przepisów dotyczących konopi indyjskich zarówno na poziomie federalnym, jak i stanowym.

 • Po wyborach ludzie i inwestorzy mieli nadzieję, że przemysł konopi indyjskich będzie się rozwijał i postępował na wielu rynkach, ponieważ rząd wprowadza nowe przepisy.
 • Członkowie partii politycznej Bidena przedłożyli projekty ustaw zalecających dekryminalizację i legalizację marihuany na poziomie stanowym.
 • Niektóre stany już zalegalizowały i zdekryminalizowały działalność gospodarczą związaną z marihuaną, a inne wciąż dyskutują i wprowadzają poprawki, aby sformułować skuteczne przepisy dotyczące marihuany.

Obiecanki cacanki?

Demokraci, których członkiem jest Biden, obiecali dekryminalizację marihuany i wprowadzenie nowych regulacji dotyczących konopi. Wszyscy mieli wrażenie, że administracja Bidena bezzwłocznie zalegalizuje i zdekryminalizuje marihuanę. Część aktywistów po wygranej Bidena zaczęło już świętować federalną legalizację.

Jednak minęło już dużo czasu, a w federalnym ustawodawstwie dotyczącym marihuany nie ma żadnych zmian. Narkotyk ten nadal znajduje się na liście substancji kontrolowanych i pozostaje w 100 procentach nielegalny na poziomie federalnym. Część wyborców, zwłaszcza młodszych Demokratów, którzy wsperali kampanię Bidena mając nadzieję na swój udział w procesie legalizacji marihuany.

Palenie marihuany
Demokraci, których członkiem jest Biden, obiecali dekryminalizację marihuany

Zwolnienia w administracji Bidena – ludzie mają obawy

Ludzie i inwestorzy zaczynają wątpić w podejście administracji Bidena do regulacji prawnych dotyczących marihuany. Niektórzy są ogromnie rozczarowani filozoficznym podejściem władz do ustawodawstwa dotyczącego marihuany.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Powód zwolnienia pięciu członków administracji Bidena nie jest jasny, jednak prawdopodobnie jest to związane z używaniem przez nich w przeszłości marihuany. Nowe przepisy dotyczące marihuany sugerują, że osoby mogą ubiegać się o różne stanowiska lub kontynuować pracę, nawet jeśli używały marihuany w dowolnym momencie swojego życia. Takie przepisy nie zostały jeszcze uchwalone na poziomie federalnym.

Zwalnianie pracowników z powodu ich wcześniejszych nawyków związanych z marihuaną nie jest sprawiedliwe. Każdy przynajmniej raz w życiu używał marihuany, umyślnie lub nieumyślnie. Nawet prezydent Joe Biden przyznał się do używania marihuany.

Był czas, kiedy FBI nie zatrudniało osób, które w przeszłości używały marihuany. Jednak ponad dziesięć lat temu FBI zmieniło swoje przepisy dotyczące marihuany i zezwoliło osobom, które już nie używają marihuany, na ubieganie się o pracę w FBI.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Zmiana przepisów FBI dotyczących konopi indyjskich nie następuje w ciągu jednego dnia. Zmiany następują przez lata i głębokie debaty na poziomie krajowym i międzynarodowym. Ostatecznie pozwolenie na ubieganie się o pracę w FBI wymaga, aby tak długo, jak zdasz test na narkotyki i nie będziesz już używać narkotyków.

Co więcej, FBI wprowadziło poprawki na przestrzeni lat. Biały Dom rozważa również wprowadzenie nowych regulacji dotyczących marihuany.

Ludzie uważają to za niedopuszczalne i są rozczarowani władzami, ponieważ zmusiły one pięć osób do opuszczenia urzędu z powodu używania marihuany w przeszłości.

Liść marihuany
Ustawa MORE Act nie jest jeszcze wprowadzona w życie, ale jest w trakcie procedowania

Ustawa MORE Act czyli regulacje dotyczące marihuany

Ustawa MORE Act nie jest jeszcze wprowadzona w życie, ale jest w trakcie procedowania. Marijuana Opportunity Reinvestment and Expungement Act wprowadzi znakomite regulacje dotyczące marihuany. Zgodnie z ustawą, lepiej jest usunąć marihuanę z listy kontrolowanych narkotyków.

Co więcej, sugeruje ona, że osoby, które pokonały nałóg używania marihuany, nie powinny być szykanowane w społeczeństwie. Otrzymają one równe prawa, jak każdy inny obywatel.

Taki projekt ustawy był za legalizacją i dekryminalizacją marihuany. Czy perspektywa Bidena na odnowienie przepisów dotyczących konopi indyjskich ma wpływ ze względu na stan jego syna związany z używaniem substancji?

Jeśli tak, to prezydent i jego administracja powinni ponownie rozważyć ustawodawstwo dotyczące marihuany w celu jej legalizacji i dekryminalizacji.

Branża konopi indyjskich ma ogromny potencjał. Pomoże ona wygenerować ogromne przychody i poprawić gospodarkę. Biden opowiada się za legalizacją marihuany na poziomie stanowym. Powinien on stworzyć nowe przepisy dotyczące marihuany również na poziomie federalnym.

Co prawda prezydent USA Joe Biden oświadczył w lutym 2021 r., że jego administracja będzie dążyć do dekryminalizacji marihuany, a także starać się o zwolnienie z więzienia osób skazanych za posiadanie marihuany. Jednak w rzeczywistości nie wydaje się, aby było to coś więcej niż tylko puste słowa ukierunkowane na zdobycie poparcia politycznego, a nie realną zmianę.

Wielu komentatorów zwraca uwagę na to, że istotny wpływ na postawę Joe Bidena może mieć jego wiek. Niektóre przemiany społeczne są często trudno akceptowane przez starsze pokolenia, a tak z pewnością jest w przypadku marihuany.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."