News Prawo

Nowy Jork zalegalizował marihuanę

Nowy Jork zalegalizował marihuanę 28 kwietnia 2021Leave a comment
Skręty i zapalniczka

Po wieloletnich staraniach aktywistów, stan Nowy Jork w końcu przyjął ustawę o regulacji i opodatkowaniu marihuany (MRTA), podpisaną przez gubernatora Andrew Cuomo. Zwycięstwo zostało gorąco przyjęte przez zwolenników, którzy zobowiązali się do stworzenia modelu legalizacji, który zlikwiduje długą spuściznę rasizmu i ucisku w ramach reżimu prohibicyjnego.

W Nowym Jorku wszystkie konopie uregulowane prawnie

Ostateczna wersja MRTA była jednak kompromisowa i zawierała elementy Cuomo Cannabis Regulation & Taxation Act (CRTA), którą aktywiści uznali za szkodliwą ustawę. Wśród nich jest nietypowy środek opodatkowania na podstawie zawartości THC. 30 marca stanowy Senat przyjął ustawę MRTA stosunkiem głosów 43-20, a następnie Zgromadzenie zatwierdziło ją w stosunku 100-49. Cuomo podpisał ustawę już następnego dnia.

Ustawa wprowadza regulacje dotyczące wszystkich konopi – na rynku dla dorosłych, medycznych i konopi – pod nadzorem nowego Office of Cannabis Management (OCM). OCM ma oficjalnie działać w ramach State Liquor Authority, ale będzie nadzorowane przez własną pięcioosobową Cannabis Control Board.

Trzech członków Rady ma być mianowanych przez gubernatora, a Senat i Zgromadzenie mają mianować po jednym członku. OCM ma mieć również dyrektora wykonawczego mianowanego przez gubernatora – ale za radą i zgodą Senatu.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Marihuana
Ustawa wprowadza regulacje dotyczące wszystkich konopi – na rynku dla dorosłych, medycznych i konopi

Dekryminalizacja marihuany w Nowym Jorku

Dorośli powyżej 21 roku życia w Nowym Jorku mogą teraz posiadać i używać marihuanę – nawet w miejscach publicznych – na mocy ustawy legalizacyjnej podpisanej przez gubernatora Andrew Cuomo. Legalna sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych rozpocznie się dopiero za około 18 miesięcy, gdy przepisy zostaną uchwalone.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Ustawa została uchwalona po kilku latach starań i czyni Nowy Jork 16 stanem, który zalegalizował używanie marihuany przez osoby dorosłe. Nowy Jork staje się drugim po Kalifornii stanem o największej liczbie ludności, który zalegalizował rekreacyjną marihuanę.

Ustawa zapewnia ochronę dla użytkowników marihuany w miejscu pracy, w miejscu zamieszkania, w sądzie rodzinnym, w szkołach, na uczelniach i uniwersytetach, a także wyznacza cel, jakim jest zapewnienie połowy licencji na marihuanę osobom z mniejszości społecznych.

Nowy Jork zacznie automatycznie unieważniać niektóre wcześniejsze wyroki powiązane z posiadaniem konopi, a ludzie nie będą aresztowani lub ścigani za posiadanie do 3 uncji trawki. Ustawa z 2019 roku już spowodowała unieważnienie wielu wcześniejszych wyroków i zmniejszyła karę za posiadanie niewielkich ilości marihuany.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Gdzie w NY można będzie palić marihuanę? Nowy Jork a legalizacja marihuany

Nowojorczycy powyżej 21 roku życia mogą teraz palić marihuanę w miejscach publicznych, w tym na chodnikach. Żaden inny stan na to nie pozwala, powiedział Paul Armentano, zastępca dyrektora grupy pro-legalizacyjnej NORML.

Nowojorczycy nie mogą jednak palić marihuany w miejscach, gdzie palenie jest zabronione przez prawo stanowe, w tym w miejscach pracy, zamkniętych barach i restauracjach oraz w promieniu 100 stóp od szkoły. Obowiązują też bardziej rygorystyczne lokalne przepisy dotyczące palenia: Na przykład Nowy Jork zakazuje palenia w parkach i na plażach.

Władze lokalne mogą wprowadzić bardziej restrykcyjne przepisy dotyczące używania marihuany, zakazać prowadzenia detalicznych punktów sprzedaży lub salonów z marihuaną, a także nakładać niewielkie kary cywilne – pod warunkiem, że nie będą one

„całkowicie lub zasadniczo zabraniać danej osobie”

legalnego używania marihuany.

Palenie marihuany
Nowojorczycy powyżej 21 roku życia mogą teraz palić marihuanę w miejscach publicznych

Podatki z konopi zasilą edukację i leczenie

Publikacja branżowa Marijuana Business Daily zawiera analizę, która wskazuje, że Nowy Jork może stać się największym rynkiem rekreacyjnej marihuany na Wschodnim Wybrzeżu – generując potencjalne 2,3 miliarda dolarów rocznej sprzedaży w przeciągu czterech lat.

Po pokryciu państwowych kosztów regulacji i egzekwowania prawa, dochody z podatków zostaną przeznaczone na szkoły, programy leczenia i zapobiegania narkomanii oraz fundusz inwestujący w umiejętności zawodowe, edukację dorosłych, zdrowie psychiczne i inne usługi w społecznościach, które ucierpiały w wyniku krajowej i stanowej wojny z narkotykami.

Podatki są znaczne: 9% podatek od sprzedaży w skali całego stanu, dodatkowe 4% podatku w hrabstwach i na poziomie lokalnym oraz inny podatek oparty na poziomie THC, aktywnego składnika marihuany. Senator Liz Krueger, Demokratka i sponsor ustawy w Senacie, szacuje, że całkowita stawka podatku wyniesie około 20%.

Źródła:

https://www.projectcbd.org
https://www.insurancejournal.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."