News Prawo

Przewodniczący stanu Pensylwania wnosi ustawę o legalizacji marihuany

Przewodniczący stanu Pensylwania wnosi ustawę o legalizacji marihuany 14 października 2020Leave a comment
Młotek sędziowski

• Stan Pensylwania jest na etapie powolnego otwierania się na legalny rynek marihuany.
• Zwolennicy legalizacji marihuany w stanie ukazują wiele korzyści, które mogą wynikać z zalegalizowania marihuany.
• Wolf podkreśla, że legalizacja marihuany może korzystnie wpłynąć na poradzenie sobie z problemami ekonomicznymi, spowodowanymi pandemią COVID-19.

Gubernator stanu Pensylwania zwolennikiem wprowadzenia legalnej marihuany

Gubernator Pensylwanii Tom Wolf i porucznik John Fetterman zorganizowali stanowe zgromadzenie generalne w sprawie legalizacji marihuany, argumentując, że podatki nakładane na komercyjną sprzedaż marihuany mogą pomóc państwu wyjść z kryzysu ekonomicznego spowodowanego pandemią COVID-19. Wolf początkowo nakreślił swój plan legalizacji marihuany rekreacyjnej w opublikowanym programie legislacyjnym.

Tablica informacyjna w urzędzie
Podatki nakładane na sprzedaż marihuany mogą pomóc państwu wyjść z kryzysu ekonomicznego spowodowanego pandemią

To przede wszystkim ożywienie gospodarki

„Legalizacja marihuany dla dorosłych zapewni nowy napływ dochodów, ukierunkowany na ożywienie gospodarcze po pandemii COVID-19, umożliwiając dodatkowe finansowanie dotacji dla przedsiębiorstw znajdujących się w bardzo niekorzystnej sytuacji. „Legalizacja przyczyni się również do zwiększenia punktów sprzedaży dla ważnych programów wsparcia w stanie”, powiedział Wolf w oświadczeniu.
Fetterman podkreśla, że w stanie Pensylwania pieniądze przeznaczane na kupno konopi indyjskich są w obiegu, ale żadne z nich nie trafiają do państwa w formie podatków.

„To pieniądze, które idą do kieszeni karteli narkotykowych, a w Pensylwanii rynek marihuany prężnie się rozwija”, powiedział. „Problem w tym, że jest to nieuregulowane, nielegalne i dzieje się w podziemiach, a dochody z tego nie trafiają do skarbu państw. Czy nie mamy do czynienia z deficytem 3,5 miliarda dolarów? To okazja do stworzenia niekończącego się strumienia stałych dochodów.”

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Wolf czyni z legalizacji priorytet legislacyjny

Wolf uczynił kwestię legalizacji marihuany rekreacyjnej dla dorosłych priorytetem w swoim programie sesji legislacyjnej, prosząc kierowanego przez republikanów ustawodawcę o skupienie się na odbudowie szkód spowodowanych pandemią przy okazji reformy rządowej i wsparcia dla przedsiębiorstw, pracowników i rodzin. „Izba Reprezentantów i Senat Demokratów walczą o te rzeczy od lat, a na pewno od początku pandemii”, powiedział Wolf. „Zostali zatrzymani przez republikanów, którzy skupili się na ignorowaniu kryzysu zdrowia publicznego i w rzeczywistości niczego nie popchnęli do przodu. To musi się skończyć. Musimy wrócić do robienia rzeczy, które naprawdę mają znaczenie dla ludzi.”

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Jak zostaną podzielone pieniądze zarobione na legalizacji?

„Pięćdziesiąt procent funduszy zostałoby przeznaczone dla firm w trudnej sytuacji gospodarczej. Wraz z wezwaniem Zgromadzenia Ogólnego do uchwalenia ustawy legalizującej sprzedaż i wykorzystanie marihuany rekreacyjnej, gubernator proponuje, aby część dochodów została wykorzystana na dalsze programy pomocowe, które dają pierwszeństwo naprawianiu szkód wyrządzonych ofiarom przestępstw i społecznościom w wyniku kryminalizacji marihuany”, powiedział Wolf w komunikacie prasowym. Przywódca większościowego domu republikańskiego Kerry Benninghoff wydała oświadczenie po tym, jak Wolf ogłosił swój program legislacyjny, argumentując, że plany gubernatora nie mogą być sfinansowane.

Mężczyzna podpisujący dokumenty
Pięćdziesiąt procent funduszy zostałoby przeznaczone dla firm w trudnej sytuacji gospodarczej

Pomysł Wolfa spotkał się z ostrą krytyką

„Gubernator Wolf spędził ostatnie sześć miesięcy, odwracając się plecami do przedstawicieli Zgromadzenia Ogólnego, pomimo licznych prób nawiązania z nim współpracy w walce z pandemią,” powiedziała Benninghoff. „To oburzające, że gubernator przedstawia nieprzystępny program legislacyjny i wymaga od podatników ratowania go z jego jednostronnych mandatów, które zniszczyły ich życie i źródła utrzymania.”

„W przyszłym tygodniu republikańska Izba powróci na sesję, aby rozpocząć pracę nad priorytetowymi kwestiami dla stanu Pensylwania, między innymi dotyczącymi bezpiecznego powrotu ludzi do pracy i zapewnienia ich rodzinom najlepszych możliwości edukacyjnych oraz powrotu do normalności, którego mieszkańcy stanu Pensylwania pragną od dawna”, dodał. Wolf i Fetterman zwrócili się z apelem do Zgromadzenia Ogólnego za pośrednictwem transmisji wideo na żywo, nagranie z ich prezentacji można obejrzeć na stronie gubernatora na Facebooku.

Źródło: https://hightimes.com/

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."