Gospodarka News

Zimbabwe chce zarabiać na konopiach. Ogłasza nowe zasady uprawy

Zimbabwe chce zarabiać na konopiach. Ogłasza nowe zasady uprawy 23 września 2020Leave a comment
Wodospady w Zimbabwe

Zimbabwe ogłosiło niedawno nowe zasady uprawy konopi indyjskich. Kraj ten stara się zwiększyć dochody w walutach obcych i czerpać korzyści z szybko rozwijającego się przemysłu.

 • Zimbabwe to kraj, który miał bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące konopi.
 • Teraz jego mieszkańcy będą mogli wziąć udział w światowym przemyśle konopnym.
 • Politycy zezwolili na hodowlę w przypadku posiadania odpowiednich zezwoleń.

Trzy rodzaje zezwoleń na konopie w Zimbabwe

Zaniepokojony Masuka, minister rolnictwa, zgodnie z przepisami opublikowanymi w rządowym dzienniku powiedział, że dla plantatorów, badaczy i handlarzy konopiami przemysłowymi można wydawać trzy rodzaje zezwoleń.

Hodowcy mogą uprawiać, wprowadzać na rynek i sprzedawać konopie przemysłowe, a naukowcy mogą uprawiać je wyłącznie w celach badawczych. Kupiec może zawrzeć umowę z indywidualnymi rolnikami, zakupić i przetworzyć konopie przemysłowe na określony produkt.

Zbliżenie dzioborożca
Zimbabwe to kraj, który miał bardzo restrykcyjne przepisy dotyczące konopi

Koniec drastycznych kar?

Przed wprowadzeniem nowych przepisów ludzie, którzy uprawiali konopie w Zimbabwe, podlegali karze więzienia do 12 lat.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Zezwolenie generalnego hodowcy upoważnia posiadacza do uprawiania konopi przemysłowych zgodnie z zezwoleniem i niniejszymi przepisami, przetwarzania konopi w celach marketingowych i do sprzedaży produktów z konopi.

Posiadacz zezwolenia jest uprawniony do wykonywania czynności określonych w zezwoleniu ogólnym tylko w odniesieniu do odmian uprawnych, które zostały zatwierdzone lub, w przypadku gdy zezwolenie jest ograniczone do określonych odmian uprawnych, uprawnionych do upraw określonych w zezwoleniu.

Zezwolenie na badania i hodowlę upoważnia posiadacza zezwolenia do zakupu przez osobę w Zimbabwe konopi określonych odmian i odmian, które nie są uprawami zatwierdzonymi.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Obecnie uprawa konopi indyjskich i związany z nią handel są dozwolone w Zimbabwe wyłącznie w celach leczniczych i przemysłowych.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."