Medycyna News

Pierwsza poradnia marihuany medycznej w Lublinie

Pierwsza poradnia marihuany medycznej w Lublinie 5 marca 2021Leave a comment
Lekarz ze stetoskopem

W Polsce obserwujemy w ostatnim czasie bardzo pozytywne zmiany, jeśli chodzi o politykę konopną. Świadczą o tym działania specjalnej komisji, która 20 kwietnia złoży projekty legalizacyjne. Natomiast w innym kontekście, jeszcze w tym roku zostanie otwarta pierwsza w województwie lubelskim poradnia leczenia marihuaną medyczną. To prawdziwy przełom. Poradnia Terapie Cannabium znajdować się będzie w centrum Lublina. Skorzystają z niej m.in. pacjenci z padaczką lekooporną, a także stwardnieniem rozsianym. 

W jaki sposób funkcjonować będzie placówka?

Poradnia będzie działać na zasadach komercyjnych. Dzięki życzliwości Centrum Medycznym „Przyjaźń” w Lublinie obiekt będzie znajdował się w tym samym budynku. Niedawno wystartowała również telefoniczna rejestracja pierwszych pacjentów. 

Pierwsza wizyta w lubelskiej poradni ma kosztować 250 złotych. Natomiast koszt każdej następnej konsultacji będzie wynosił 180 złotych. Poradnia ma w planach kooperację ze specjalistami z dziedziny neurologii, onkologii oraz anestezjologii. W przyszłości natomiast do dyspozycji pacjentów będzie także lekarz psychiatra.

Możliwości, a także oczekiwania, są więc ogromne. Ponadto obiekt będzie wspierał także czynną edukację społeczeństwa na tematy związane z marihuaną medyczną. 

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Lekarz przy pracy na laptopie
Poradnia ma w planach kooperację ze specjalistami z dziedziny neurologii, onkologii oraz anestezjologii

Mieszkańcy Lublina będą mogli korzystać z dobrodziejstw konopi

Jak twierdzi lekarz medycyny Wiktor Wezgraj, który będzie leczył w poradni Terapie Cannabium:

“Chodzi o to, że mamy możliwość pomóc pacjentom w różnych dolegliwościach. W szczególności widzimy potencjał w uśmierzaniu bólu i poprawie komfortu życia. Pod swoją opieką miałem już wcześniej pacjentów wykorzystujących leki na bazie marihuany medycznej. Warto coś więcej zrobić w tym kierunku.

Chcemy zapewnić wszystkim cierpiącym profesjonalną opiekę medyczną w ramach terapii konopnych. Wiem, jak to robić. Problemem jest jednak to, że miejsc jest mało, a samych placówek w Polsce niewiele. Przyjmować będą u nas lekarze specjalizujący się i szkolący w tym temacie, więc każdy może poczuć się w 100% bezpiecznie.” 

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Wygląda na to, że mieszkańcy Lublina już niebawem będą mogli skorzystać z profesjonalnej pomocy w zakresie konsultacji na temat medycznej marihuany. To ogromny krok naprzód!

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."