News Prawo

Teksas i legalizacja marihuany. Jak wdrożyć właściwe przepisy?

Teksas i legalizacja marihuany. Jak wdrożyć właściwe przepisy? 15 października 2020Leave a comment
Sylwetka pompy wydobywającej ropę

Jak każdy inny stan w USA, który nie uchwalił przepisów legalizujących marihuanę medyczną i / lub przeznaczoną dla dorosłych, stan Teksas ma solidny, ale nielegalny rynek konopi, który należy przekształcić w branżę regulowaną i opodatkowaną.

Rozwiązanie problemu nielegalnego rynku konopi – legalizacja

Istnieje rozwiązanie tego problemu. Obecnie w USA testowane są różne rozwiązania. Kraj, stosując różne podejścia, pracuje nad uregulowanym, opodatkowanym i legalnym rynkiem konopi indyjskich. I chociaż większość Teksańczyków o tym nie wie, mają oni mały program medyczny z konopiami o niskiej zawartości THC.

Drewniana pieczątka
Dziś jest to nieuregulowany, nieopodatkowany rynek na dzikim zachodzie

Obecnie nielegalne konopie indyjskie są głównym źródłem zaopatrzenia rynku konopnego Teksasu, a stan ten wydaje prawie 750 milionów dolarów rocznie na egzekwowanie przestarzałych przepisów z czasów prohibicji. Dodajmy do tego niedobory w dochodach stanowych spowodowane pandemią Covid-19.

Co czeka Teksas?

Wyzwaniem, przed którym stoi Teksas, jest pomyślne stworzenie swoistej struktury prawnej, aby osiągnąć dwa kluczowe cele:

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

1. Usunąć nielegalny rynek i przekształcić go w rynek regulowany, skoncentrowany na bezpieczeństwie konsumentów.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

2. Generować zyski z podatków, aby pomóc stanowi podczas kryzysu COVID.

Austin to nie Sacramento

Zachęca się ustawodawców do wyciągnięcia wniosków z reformy w Kalifornii. System podatkowy zaprojektowany w Sacramento dopuszcza podatki stanowe, powiatowe i gminne, które często są tak wysokie, że powodują, że rynek regulowany jest droższy niż rynek nielegalny.

Wiele lat po legalizacji te ogromne podatki zachęcają plantatorów w Kalifornii do pozostania na nielegalnym rynku, zamiast przechodzić na rynek regulowany. Przede wszystkim trzeba to opodatkować po Teksańsku, czyli nisko.

Lokalne znaczenie

Po drugie, przepisy w Kalifornii pozwalają poszczególnym miastom decydować, czy chcą mieć sklep z konopiami indyjskimi, uprawiać lub przetwarzać konopie w granicach swojej społeczności. W rezultacie po prostu nie ma wystarczającej liczby punktów dystrybucji, aby zaspokoić popyt w stanie.

W Oregonie, w stanie liczącym 8 milionów ludzi, jest więcej punktów z konopiami indyjskimi niż w Kalifornii, stanie liczącym ponad 50 milionów ludzi.

Dwa zielone kaktusy
W Oregonie, w stanie liczącym 8 milionów ludzi, jest więcej punktów z konopiami indyjskimi niż w Kalifornii

Co Teksas nie podąża śladami Kalifornii?

Rzućmy okiem na stan Oklahoma. Bracia i siostry Teksańczyków z północy opracowali solidny program medyczny, zanim zaczęli rozwijać rynek dla dorosłych.

Oklahoma to stan liczący 4 miliony ludzi, który jest obecnie najszybciej rozwijającym się rynkiem medycznym w kraju. Czemu? Stan ustalił, że to lekarze powinni decydować, czy pacjent może używać konopi indyjskich w leczeniu takich problemów, jak depresja, lęk, przewlekły ból i wiele innych schorzeń. W związku z tym nielegalny rynek w Oklahomie zaczął się szybko kurczyć.

Jak to się przekłada na liczby?

Sprzedaż detaliczna w stanie osiągnęła ponad 345 milionów dolarów w 2019 roku , a stanowe dochody podatkowe wyniosły 55 milionów dolarów, według Komisji Podatkowej Oklahomy. Gdyby Teksas miał program podobny do tego w Oklahomie z tą samą stawką podatku od sprzedaży, zgromadziłby do tej pory około 80 milionów dolarów podatków. Jest też kwestia pracy. Przemysł konopny stworzyłby setki trwałych miejsc pracy.

Roczny raport firmy Leafly o zatrudnieniu w branży konopi indyjskich pokazuje, że na początku 2020 r. w legalnym przemyśle konopi indyjskich zatrudnionych było 243,700 Amerykanów, z czego 33,700 w zeszłym roku. Przemysł konopi indyjskich przyniósł o 15% więcej miejsc pracy w 2019 r. i odnotował 100% wzrost od początku 2017 r., co czyni go obecnie najszybciej rozwijającym się sektorem pracy w kraju.

Władza powinna stworzenie uczciwego, sprawiedliwego i wydajnego rynku medycznej marihuany, który pozwoliłby na stworzenie miejsc pracy i przyniósłby dochody stanowi.

źródło: https://www.benzinga.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."