Gospodarka News

2019: Globalny rynek konopny wart 14,4 miliarda dolarów

2019: Globalny rynek konopny wart 14,4 miliarda dolarów 15 maja 2020Leave a comment
Złote monety

Rok 2020 może okazać się przełomowym rokiem w branży konopnej. Coraz większe zainteresowanie produktami zawierającymi kannabidiol, postępująca liberalizacja prawa, a nawet legalizacja marihuany medycznej (w Polsce) czy rekreacyjnej, sprawiają, że rynek związany z konopiami rośnie jak na drożdżach

  • Dynamicznie rośnie popyt na konopie w Kanadzie, Kalifornii i Massachusetts.
  • Zdaniem naukowców z Arcview i BDS Analytics rosnący popyt w tych miejscach spowodował wzrost sprzedaży globalnej na rynku konopnym aż o 45,7% w 2019 r.

Wartość sprzedaży legalnej marihuany w 2019

Naukowcy połączyli wszystkie liczby i obliczyli, że legalna sprzedaż marihuany osiągnęła w ubiegłym roku 14,9 miliarda dolarów. Sprzedaż marihuany rekreacyjnej w Kanadzie, Kalifornii i Massachusetts została uznana za przyczynę silnego ożywienia, ale rozkwit sprzedaży marihuany medycznej na Florydzie i w Oklahomie również miał swój udział w tej imponującej liczbie.

Monety i kalkulator na fakturze
Legalna sprzedaż marihuany osiągnęła w ubiegłym roku 14,9 miliarda dolarów

Rosnąca popularność konopi indyjskich na całym świecie

Założyciel Arcview Group, Troy Dayton, chwalił się solidną wydajnością, pomimo wyzwań spowodowanych nadmierną regulacją i przeciążeniem na dwóch największych rynkach – w Kalifornii i Kanadzie.

„To prawdziwy dowód na to, jak popularne są konopie indyjskie wśród konsumentów i na to, że obserwujemy ciągły wpływ nowych rynków pojawiających się m.in. w Internecie i szybko dojrzewających”, powiedział Dayton.

Jakie są możliwości wzrostu przemysłu konopnego?

Dayton dodał, że możliwości przyszłego wzrostu są „nieograniczone” w miarę postępu politycznego i wprowadzania ulepszeń regulacyjnych na całym świecie. Analitycy Arcview i BDS Analytics szacują obecnie, że do 2024 r. konopny rynek globalny będzie wart 42,7 mld dolarów.

Według dyrektora zarządzającego BDS Analystics Tom Adams, stany i kraje, które chcą zwiększyć rozmiary swoich sektorów marihuany, powinny czerpać inspirację z podejścia przyjętego na Florydzie i Oklahomie.

Kompas na gazecie
Możliwości przyszłego wzrostu rynku konopnego są nieograniczone

Podatki z marihuany zasilają stanowe kasy

Powiedział, że Floryda skorzystała na złagodzeniu ograniczeń dotyczących produktów i przyjęciu bardziej wolnorynkowego podejścia, podczas gdy rynek w Oklahomie rozkwitał w wyniku lekkich zmian regulacyjnych i niskich stawek podatkowych.

Jest to ważne dla każdej jurysdykcji, która chce uczynić legalną sprzedaż konkurencyjną wobec czarnym rynku, tym samym chroniąc zdrowie konsumentów i zapewniając długoterminowy, zdrowy strumień dochodów podatkowych.

Raport: wartość przemysłu konopnego w 2019

W raporcie stwierdzono, że sprzedaż tylko w USA osiągnęła 12,2 miliarda dolarów, co stanowiło znaczącą część światowej legalnej sprzedaży. Stwierdzono, że sprzedaż w pozostałych częściach świata była warta zaledwie 840 milionów dolarów, chociaż wciąż jest to wzrost o ponad 200% w porównaniu z 367 milionami w poprzednim roku.

Warto zaznaczyć, że to Niemcy i Meksyk były państwami-motorami tego wzrostu. Naukowcy spodziewają się także, że kanadyjski sektor konopi zostanie odświeżony przez legalizację artykułów spożywczych, waporyzacyjnych i koncentratów, nazwanych Cannabis 2.0, a jednocześnie zauważyli, że decyzja Ontario o zezwoleniu na otwarcie większej liczby sklepów z konopiami dałaby szansę rynkowi.

źródło: 420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *