Studia licencjackie z chemii konopi pozwolą na poszerzenie wiedzy botanicznej o tej roślinie. Młode osoby, które będą chciały pogłębić swoją wiedzę na temat konopi indyjskich, mogą zacząć od przeprowadzki do Pueblo w Kolorado.
- W lutym kampus miasteczka Colorado State University otrzymał od rządu stanowego zezwolenie na rozpoczęcie programu studiów licencjackich na kierunku „Chemia konopi indyjskich”.
- Nic dziwnego, że program ten zrodził się właśnie w Kolorado, gdzie w 2019 r. przychód z legalnej sprzedaży osiągnął 1,72 miliarda dolarów.
- To ogromny kapitał, z którego absolwenci z dyplomem chemii konopi mogliby czerpać zyski.
Studia o marihuanie
Uczelnia podkreśla jednak, że powstanie tego kierunku nie oznacza, że mają one na celu napędzanie przemysłu konopnego. „Konopie i marihuana znalazły się na pierwszym planie w wielu sektorach gospodarki w kraju” – powiedział dziekan nauki i matematyki David Lehmpuhl.
„Nie jesteśmy pro-konopni ani anty-konopni. Chodzi nam o naukę i szkolenie studentów, aby mogli zgłębiać tę dziedzinę. Studenci kierunku mają mieć do wyboru dwie dostępne ścieżki – jedną z nastawieniem na biologię, drugą natomiast o bardziej skoncentrowanym na chemii analitycznej charakterze.
Program studiów konopnych
Oba programy będą obejmować zajęcia z matematyki, fizyki, neurobiologii, biochemii, genetyki i chemii analitycznej. Władze uczelni twierdzą, że oczekują wysokiego popytu na program – w planach jest przyjęcie 60 studentów przez pierwsze 4 lata trwania programu.
„Nowa specjalizacja jest czynną reakcją na szybko zmieniającą się krajową sytuację dotyczącą konopi”, oświadczył pomysłodawca programu.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Konopna edukacja nie tylko w Kolorado
Uniwersytet w Kolorado nie jest pierwszą instytucją szkolnictwa wyższego, która daje możliwość zdobycia dyplomu w branży konopi indyjskich. W 2017 r. Uniwersytet Północnego Michigan ogłosił utworzenie kierunku „chemii roślin leczniczych”, który koncentruje się głównie na konopiach indyjskich.
Zeszłej jesieni najmniejszy stanowy uniwersytet w stanie Michigan, Lake Superior, uruchomił program, który – jak twierdzą jego władze – jest pierwszym kierunkiem o tematyce konopnej w kraju, na którym naukę podjęło 41 studentów.
Podstawy branży wyłożone z katedry
„Nasz program ma na celu poprowadzenie uczniów przez badania i zagadnienia naukowe, leżące u podstaw branży konopi indyjskich, a więc w produktach konsumenckich, bezpieczeństwie konsumentów, organach ścigania oraz w jaki sposób wszystkie te rzeczy łączą się i wchodzą w interakcje z perspektywy chemicznej”, powiedział profesor Benjamin Southwell, asystent programu.
Uniwersytet Maryland również dołożył swoją cegiełkę . Program studiów magisterskich w dziedzinie nauk medycznych i konopi indyjskich rozpoczął przyjmowanie wniosków w zeszłym roku.
Cel nauki o marihuanie
Program ma na celu „dostarczenie studentom wiedzy i umiejętności potrzebnych do wspierania pacjentów stosujących konopie i pracy w branży medycznej a także uzupełnienia istniejących badań w tej dziedzinie oraz opracowania racjonalnej i merytorycznej polityki dotyczącej medycznej marihuany”, jak można dowiedzieć się w komunikacie prasowym.
Hocking College w Ohio uzyskał akredytację, by w 2018 r. rozpocząć naukę technik laboratoryjnych w zakresie konopi indyjskich . Władze uczelni twierdzą, że program skupi się na chemicznym i biologicznym składzie rośliny, ale także przedstawi historię i obecny stan branży konopnej.
W zeszłym roku izraelski uniwersytet Max Stern Yezreel Valley College również ogłosił plany otwarcia kierunku studiów z zakresu nauk przyrodniczych w dziedzinie nauk behawioralnych ze specjalizacją nastawioną na marihuanę medyczną, którego celem jest poszerzenie wiedzy na temat potencjału konopi w leczeniu schorzeń psychicznych.
źródło: hightimes.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.