News Rekreacja

Kontrowersje w amerykańskiej branży konopi medycznych: jej pracownicy faworyzowani przy szczepieniach?

Kontrowersje w amerykańskiej branży konopi medycznych: jej pracownicy faworyzowani przy szczepieniach? 9 kwietnia 2021Leave a comment
Szczepienie kobiety

Lekarze działający w sektorze konopnym otrzymali pierwszeństwo w kolejce w dostępie do szczepień na COVID-19, co spotkało się z falą krytyki ze strony społeczeństwa. Część najbardziej zagrożonej grupy społecznej nie otrzymała dostępu do szczepień z powodu braku szczepionek na stanie.

Na kiedy zostały zaplanowane szczepienia dla pracowników branży konopnej?

„Pracownicy przemysłu konopi indyjskich są objęci fazą 1a dla medycznej marihuany”

– czytamy w komunikacie wydanym w sobotę przez Kalifornijski Departament Zdrowia Publicznego. Rolnicy, producenci i inni zaangażowani w proces dystrybucji zostaną włączeni do Fazy 1b – gdzie obecnie znajdują się pracownicy sektora spożywczego i rolniczego.

Hrabstwo Los Angeles stosuje się do zaktualizowanych wytycznych stanowych, w tym do szczepień dla pracowników z branży medycznej marihuany, którzy prowadzą sprzedaż detaliczną.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Potwierdził to wydział zdrowia publicznego hrabstwa, jednak San Diego County zrezygnowało z tych szczepień po tym, jak jeden z członków Rady Nadzorczej wywołał zamieszanie.

Model cząsteczki covid
Hrabstwo Los Angeles stosuje się do zaktualizowanych wytycznych stanowych

Czy trzeba spełnić jakieś szczególne warunki?

Wytyczne stanowe precyzują warunki, jakie muszą spełniać pracownicy, którzy będą się ubiegać o szybszy termin szczepionki na COVID- 19. Decyzja ma dotyczyć jedynie sprzedawców, którzy sprzedają produkty z konopi i to oni mogą być traktowani jako priorytetowi pracownicy służby zdrowia.

Jerred Kiloh, prezes United Cannabis Business Assn. z siedzibą w Los Angeles i właściciel Higher Path w Sherman Oaks, streścił to w ten sposób:

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Marihuana jest lekarstwem, więc pracownicy sektora marihuany są pracownikami służby zdrowia”.

Posługuje się również innym argumentem, słusznie stwierdzając, że 26 lat po określenia marihuany mianem „medycznej” – tak emocjonalne zaangażowanie się w tę propozycje jest nieadekwatne. Pracownicy sektora medycznej marihuany dostarczają wiele niezbędnych lekarstw.

Podążając za tą logiką, sprzedawcy, którzy handlują asortymentem medycznym działają rzekomo w „pierwszej linii” opieki zdrowotnej, ryzykując życiem, aby służyć swoim pacjentom i dlatego zasługują na szczepienia. Placówki zwykle odwiedzane są przez ludzi chorych – co stanowi ogromne zagrożenie dla sprzedawców.

Oprócz tego transakcje są zazwyczaj gotówkowe. Sprzedawcy otwarcie mówią, że duża część z nich nie jest dobrze wentylowana, a właściciele nie przestrzegają rygorów sanitarnych.

Jak wygląda sytuacja ze szczepieniami w Kalifornii?

W Kalifornii podano ponad 6,1 miliona dawek szczepionki COVID-19 – w tempie ponad 200 000 dziennie, według Bloomberg’s COVID-19 trackera. W hrabstwie Los Angeles tylko około 7% czarnoskórych mieszkańców w wieku 65 lat + zostało zaszczepionych przynajmniej jedną dawką, co stanowi najniższy odsetek wśród wszystkich grup rasowych.

Jednocześnie tylko około 14% Latynosów w tej samej grupie wiekowej zostało zaszczepionych. Hrabstwo Santa Clara podało podobne liczby. Co więcej, większość szczepień odbywa się w miejscach oddalonych od tych, które są najbardziej dotknięte epidemią COVID-19.

Rządzący stoją teraz przed bardzo trudną decyzją. Wszystko sprowadza się do priorytetów. Kalifornia jest nadal na etapie poszukiwania swoich.

Źródła:

https://www.latimes.com/
https://www.sfgate.com/

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."