News Prawo

Stany Zjednoczone zalegalizują marihuanę w przyszłym roku?

Stany Zjednoczone zalegalizują marihuanę w przyszłym roku? 3 sierpnia 2020Leave a comment
Osoba trzymająca kubek z flagą USA

Parlament jest pod kontrolą Demokratów, a sondaże wykazują, że Joe Biden ma przewagę nad prezydentem Donaldem Trumpem w całym kraju. Reforma dotycząca marihuany może wejść w życie wcześniej, niż przewidywano.

Kongres jest coraz bliższy decyzji o legalizacji marihuany.
• Ed Markey poważnie rozważa wprowadzenie reformy dotyczącej przyszłości marihuany w USA.
• Branża konopna może okazać się dobrym rozwiązaniem rynkowym w dobie kryzysu ekonomicznego.

Ludzie zbierający się przed budynkiem kongresu w nocy
Kongres jest coraz bliższy decyzji o legalizacji marihuany

Były senator otwarcie mówi o reformie dotyczącej marihuany

W wywiadzie, w którym pojawił się były senator Massachusetts, Ed Markey, który jest przeciwny legalizacji, szczegółowo omówiono reformę dotyczącą marihuany, sugerując, że Kongres zbliża się do decyzji o legalizacji.
Jak oświadczył senator Markey oświadczył, ustawodawcy szybko przejdą do uchwalenia ustawy o zmianach klimatycznych i reformy dotyczącej marihuany, nawet jeśli Biden zostanie wybrany na prezydenta.

Były wiceprezydent sprzeciwił się pełnej legalizacji federalnej, powołując się na potrzebę uzyskania większej ilości dowodów na potencjalne zagrożenia wynikające z używania marihuany.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Obietnica zmian przepisów konopnych w USA

„W styczniu bardzo szybko podejmiemy działania w celu zmiany tych przepisów, aby zadbać o wprowadzenie odpowiednich środków ochrony. Zależy nam na zatrzymaniu nienaukowej analizy marihuany”, wyjaśnił Markey, jak donosi Marihuana Moment.

Jednakże Markey jest pewien, że kiedy Demokraci przejmą kontrolę nad Izbami Kongresu, obecny lider mniejszości Senatu, Chuck Schumer, zechce zatwierdzić legalizację marihuany w przyszłym roku.

Biblioteka kongresu USA
Kiedy Demokraci przejmą kontrolę Chuck Schumer zechce zatwierdzić legalizację marihuany

Legalizacja konopi w Stanach obejmuje trzy istotne etapy

„Większość kwestii przechodzi przez trzy fazy: edukację polityczną, aktywizację polityczną, realizację polityczną. Obecnie przechodzimy przez edukację polityczną w zakresie klimatu i marihuany, jesteśmy w fazie aktywacji, a w listopadzie – wdrożenia” – podzielił się swoim poglądem Markey.

Koronawirus wpłynie pozytywnie na stanową legalizację

Oprócz sondaży wskazujących, że większość Amerykanów popiera legalizację marihuany, pandemia koronawirusa może również spowodować, że więcej stanów będzie skłaniać się ku legalizacji.
Globalny kryzys zdrowotny, który w Stanach Zjednoczonych wydaje się być daleki od zakończenia, negatywnie wpłynął na lokalną i stanową gospodarkę.

Może to skłonić niektórych do rozważenia, czy legalna marihuana mogłyby pomóc w częściowym zahamowaniu kryzysu.
CEO Canopy Growth niedawno zasugerował, że Stany Zjednoczone są o krok od legalizacji, ponieważ coraz więcej stanów podejmuje się zalegalizowania niegdyś kontrowersyjnego narkotyku

Źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Zapisz się do newslettera i otrzymuj najlepsze porady i powiadomienia o nowych recenzjach i najlepszych dealach na waporyzatory!

* pole wymagane