News Prawo

USA – kiedy nowa reforma w prawie regulującym konopie?

USA – kiedy nowa reforma w prawie regulującym konopie? 13 sierpnia 2021Leave a comment
Susz konopie

• Jak aktualnie wygląda sytuacja legalizacyjna w USA?
• Jak obecna sytuacja wpływa na nastroje społeczne?
• Czy obecny rząd jest na dobrej drodze do zalegalizowania marihuany?

Politycy w końcu zdają sobie sprawę z tego, co społeczeństwo wie od lat: legalizacja marihuany może pozytywnie wpłynąć na gospodarkę i społeczeństwo.

Przy pełnej kontroli Demokratów nad Kongresem i Białym Domem, szanse na prawdziwą reformę marihuany, taką jak pełna legalizacja federalna, nigdy wcześniej nie były tak duże. Od lat branża marihuany ma na swoim koncie wiele sukcesów w tworzeniu miejsc pracy, wpływów z podatków i przywracaniu sprawiedliwości w społecznościach nieproporcjonalnie dotkniętych wojną z narkotykami.

Cieszy się również ogromną popularnością wśród Amerykanów, gdzie ponad 91% dorosłych opowiada się za legalizacją marihuany do celów medycznych lub rekreacyjnych dla dorosłych.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Jakie stanowisko wobec marihuany reprezentuje obecny prezydent USA, Joe Biden?

Prezydent Joe Biden otwarcie stwierdził, że popiera dekryminalizację i legalizację medycznej marihuany.
Potwierdził to pierwsze podczas spotkania w ratuszu na początku tego roku, gdzie stwierdził, że

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„nikt nie powinien iść do więzienia za używanie narkotyków”,

zwłaszcza w odniesieniu do nierówności rasowych w egzekwowaniu prawa dotyczącego narkotyków. Nie jest jedynym politykiem, który tak sądzi.

Skręt marihuana
Prezydent Joe Biden otwarcie stwierdził, że popiera dekryminalizację i legalizację medycznej marihuany

Ustawodawcy promują reformę marihuany

W niższej izbie Kongresu, Przewodniczący Sądu Najwyższego Izby Stanów Zjednoczonych Jerry Nadler, ponownie przedstawił projekt ustawy o legalizacji marihuany skoncentrowany na sprawiedliwości społecznej, znany jako MORE Act.

Lider Senackiej Większości, Chuck Schumer, wyraził swoje poparcie dla reformy konopi, w tym dekryminalizacji posiadania, usunięcia z rejestru skazanych i reinwestycji w społeczności najbardziej dotknięte nieudaną wojną z narkotykami.

Co się dzieje na poziomie federalnym?

Biuro Spraw Indiańskich wyjaśniło, że projekty dotyczące konopi kwalifikują się do dotacji Native American Business Development Institute, ale projekty dotyczące marihuany już nie. Sędzia federalny zasądził zwolnienie warunkowe i nadzór domowy dla współpracownika i współsprawcy byłego burmistrza Fall River w Massachusetts, który został niedawno skazany za wymuszanie haraczy od firm handlujących marihuaną.

Jeff Merkley (D-OR) napisał na Twitterze:

„Nastąpił znaczny wzrost liczby napadów na biznesy związane z marihuaną. Pracownicy są narażeni na niebezpieczeństwo, a lokalne firmy tracą pieniądze. Firmy z branży konopi indyjskich potrzebują bezpiecznej bankowości od zaraz. Senat musi przestać grać na zwłokę i załatwić tę sprawę!”

Sen. Cory Booker (D-NJ) zatweetował:

„Dziś ponad 2 miliony Amerykanów przebywa za kratkami – 500% wzrost w ciągu ostatnich 4 dekad. Nieudana wojna narkotykowa przyczyniła się do tego wzrostu, a niesprawiedliwa polityka, taka jak rozbieżność między crackiem a prochem kokainowym, zrujnowała tak wiele istnień. Ta polityka musi się skończyć.”

Rep. Elaine Luria (D-VA) tweetowała o współsponsorowaniu ustawy o medycznej marihuanie dla weteranów wojskowych.

Ile kosztuje wojna z marihuaną?

Stany wydają średnio 143 miliony dolarów rocznie na egzekwowanie prohibicji marihuany i jest to nie tylko kiepskie wykorzystanie zasobów, ale również pogłębianie negatywnych skutków, które ta „wojna” już spowodowała.

Nie tylko skazuje się na więzienie dziesiątki tysięcy ludzi rocznie – którzy zostali skazani za czyn, który nie jest już przestępstwem – ale także wydaje się miliardy dolarów, próbując egzekwować przestarzały ruch, który nieproporcjonalnie dotknął społeczności kolorowych i nie reprezentuje już poglądów przeważającej większości Amerykanów.

Susz cbd
Stany wydają średnio 143 miliony dolarów rocznie na egzekwowanie prohibicji marihuany

Sprawiedliwość dla ofiar wojny z narkotykami

Najważniejszym celem jest sprawiedliwość dla osób dotkniętych nieudaną Wojną z Narkotykami, która w większości pozbawiła praw obywatelskich wiele osób. Dla samej sprawiedliwości rasowej i społecznej, marihuana powinna być federalnie zalegalizowana – i to już wkrótce.

Republikanie mieli kluczową szansę na naprawienie sytuacji pod rządami administracji Trumpa, ale nie zdecydowali się na promowanie sprawiedliwości, mimo że republikańscy kongresmani David Joyce i Don Young wprowadzili ustawę, która zalegalizowałaby marihuanę federalnie w sposób podobny do alkoholu.

Pozostawia to Prezydentowi Bidenowi i nowemu Kongresowi kontrolowanemu przez Demokratów zadanie uprzątnięcia dekad złej polityki i poważnej niesprawiedliwości.

Źródła:

https://eu.usatoday.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."