News Prawo

Republikanie naciskają Bidena w sprawie… konopi!

Republikanie naciskają Bidena w sprawie… konopi! 18 sierpnia 2021Leave a comment
Skręty marihuana

Kojarzenie się Demokratów z konopiami nie jest bezpodstawne. Walczyli oni w USA o reformy i wprowadzanie bardziej liberalnych przepisów narkotykowych. Tym razem to nie oni zabierają głos w debacie dotyczącej prawa konopnego w USA.

 • To przedstawiciele Republikanów – konserwatywnej partii USA – zaczynają naciskać na prezydenta.
 • Republikańscy przedstawiciele Kongresu chcą, aby Joe Biden dotrzymał obietnic, które złożył podczas kampanii wyborczej i by przeklasyfikował marihuanę.
 • Republikańscy ustawodawcy proszą prezydenta Joe Bidena o zmianę klasyfikacji marihuany w ramach Controlled Substances Act.

Republikanie są za konopiami!

Tak, dobrze przeczytaliście. Republikanie proszą Bidena, Demokratę, aby zmienił klasyfikację marihuany raz na zawsze.

Przedstawiciele Dave Joyce i Don Young są współprzewodniczącymi Kongresowej Rady ds. konopi. Niedawno wysłali list do Bidena z prośbą o zmianę klasyfikacji twierdząc, że jest to kwestia zdrowia publicznego.

Pomimo całej pracy na poziomie stanowym (w celu legalizacji medycznej i rekreacyjnej marihuany), jest ona nadal klasyfikowana federalnie jako narkotyk z listy I w USA, o czym większość entuzjastów konopi dobrze wie.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Plantacja konopi
Republikanie proszą Bidena, Demokratę, aby zmienił klasyfikację marihuany raz na zawsze

Legalność konopi w USA

W Stanach Zjednoczonych używanie i posiadanie konopi indyjskich jest nielegalne na mocy prawa federalnego w jakimkolwiek celu, na podstawie Controlled Substances Act z 1970 r. Zgodnie z CSA konopie indyjskie są sklasyfikowane jako substancja z listy I, o wysokim potencjale nadużywania i braku akceptowalnego zastosowania medycznego, co zakazuje nawet stosowania ich w celach medycznych.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Zgodnie z CSA, marihuana jest sklasyfikowana jako substancja o wysokim potencjale nadużywania i braku akceptowalnego zastosowania medycznego, co zakazuje nawet medycznego wykorzystania tego narkotyku. Jednak na poziomie stanowym polityka dotycząca medycznego i rekreacyjnego wykorzystania marihuany jest bardzo zróżnicowana, a w wielu stanach jest w znacznym stopniu sprzeczna z prawem federalnym.

Co oznacza obecność na liście I?

Stawia to marihuanę w tej samej kategorii z narkotykami takimi, jak heroina, które są o wiele bardziej szkodliwe. Klasyfikacja ta oznacza, że marihuana

„nie ma żadnej wartości medycznej i ma wysoki potencjał do nadużywania”

w oczach państwa.

„Jako substancja z listy I, konopie indyjskie nie są akceptowane do użytku medycznego na poziomie federalnym, co spowodowało znaczne ograniczenia w badaniach i nadal udaremnia leczenie szerokiej grupy pacjentów, w tym osób cierpiących na raka, a także weteranów z zespołem stresu pourazowego (PTSD) i osób żyjących ze stwardnieniem rozsianym i zaburzeniami napadowymi”,

wyjaśnia list dotyczący statusu konopi indyjskich.

Czy całe Stany chcą legalizacji?

Legalizacja to nie tylko pragnienie republikańskich kongresmenów, ale całej reszty USA. Jednak nie jest to takie proste, jak załatwienie podpisu Bidena. Sekretarz Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych lub inna strona zewnętrzna musi najpierw złożyć petycję, a następnie prokurator generalny musi dokonać przeglądu tej petycji. Prokurator generalny może również zdecydować się na zrzeczenie się tego prawa i pozwolenie na rewizję petycji przez DEA.

Prokurator generalny może także zażądać przeglądu naukowego bezpośrednio z Departamentu Zdrowia i Usług Społecznych. Jeśli tak się stanie, FDA oceni marihuanę przed złożeniem recenzji do Departamentu Sprawiedliwości. Ostatnim krokiem po całej tej pracy jest formalny ruch do zmiany harmonogramu.

Republikanie chcą zmiany klasyfikacji

Chociaż jest to dużo pracy, nawet Republikanie uważają, że nadszedł najwyższy czas. List stwierdza:

„wstępne badania wykazały, że marihuana jest znacznie mniej uzależniającą i skuteczną alternatywą w leczeniu bólu.”

„Ponieważ nasz naród nadal zmaga się z epidemią opioidów i rekordową liczbą zgonów, które spowodowała pandemia COVID-19, nie możemy sobie pozwolić na odsunięcie na bok bezpieczniejszych alternatyw w imię niejasnych przepisów”

– czytamy dalej.

„Każdego dnia, w którym marihuana pozostaje nadmiernie ograniczona w harmonogramie, pacjenci i naukowcy w całych Stanach Zjednoczonych tracą dostęp do ratujących życie terapii i danych”.

Produkty z konopi
Chociaż jest to dużo pracy, nawet Republikanie uważają, że nadszedł najwyższy czas

Osobny projekt autorski

Aktywizm Joyce’a i Younga nie kończy się na tym. Niedawno złożyli na własną rękę podobny projekt ustawy, która ma na celu federalną zmianę klasyfikacji marihuany.

Projekt ten, nazwany Common Sense Cannabis Reform for Veterans, Small Businesses, and Medical Professionals Act, idzie nieco dalej niż poprzednie projekty, ponieważ wyszczególnia ochronę dla federalnych badań nad medyczną marihuaną i nakazuje, aby stało się to w określonym czasie.

Nie zawiera ona jednak przepisów dotyczących sprawiedliwości społecznej, które pomogłyby zaleczyć rany po wojnie z narkotykami.

Podczas gdy zmiana klasyfikacji jest dużym projektem, a republikańscy prawodawcy wypowiadający się w tej sprawie mogliby bardziej skupić się na reformie społecznej, nadal wysyłają silny sygnał, stając przed prezydentem i żądając reklasyfikacji marihuany.

Biden nadal jest przeciwny marihuanie dla dorosłych. Może być jeszcze trochę pracy do wykonania, zanim marihuana zostanie wprowadzona pod rządami tej administracji.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."