News Prawo

Legalizacja medycznej marihuany w stanie Missisipi

Legalizacja medycznej marihuany w stanie Missisipi 29 listopada 2020Leave a comment
Misisipi

Projekt ustawy o numerze 65 dotyczy legalizacji dostępu do medycznej marihuany dla zakwalifikowanych do programu pacjentów. Wstępne wyniki z Missisipi pokazały, że za legalizacją medycznej marihuany było około 67% głosujących. Stanowa legislatura zaproponowała alternatywny projekt ustawy o numerze 65A, jednak otrzymał on o około 48% mniej głosów niż projekt 65. Około 33% wyborców było przeciwko obu projektom.

 • Koszt wdrożenia programu medycznej marihuany to około 11,1 miliona dolarów.
 • Z leczenia z użyciem medycznej marihuany będą mogli skorzystać wyłącznie zakwalifikowani pacjenci, cierpiący na przynajmniej jedno z 22 ściśle określonych schorzeń i chorób.
 • Za regulacje programu medycznej marihuany będzie odpowiadał Departament Zdrowia Missisipi.

Szacunkowe koszty i dochody z programu medycznej marihuany

Analiza finansowa przeprowadzona przez Ustawodawcze Biuro Budżetowe Missisipi szacuje, że pierwszy rok programu medycznej marihuany będzie kosztować w przybliżeniu 11,1 miliona dolarów. W następnych latach, całkowity roczny dochód z programu ma wynieść około 10,7 miliona dolarów i ma zostać przekazany na dalszy rozwój programu medycznej marihuany.

Pacjenci którzy mogą skorzystać z programu

Aby pacjent mógł zakwalifikować się do programu medycznej marihuany, musi zostać u niego stwierdzone przynajmniej jedno z 22 określonych problemów zdrowotnych. Warunki kwalifikujące to poważne choroby, takie jak rak, przewlekłe bóle lub epilepsja.

Pudełko z tabletkami
Wstępne wyniki z Missisipi pokazały, że za legalizacją medycznej marihuany było około 67% głosujących

O programie

Jamie Grantham, dyrektorka do spraw komunikacji w Medical Marijuana 2020, powiedziała w lipcu, że „Nasz program dotyczący medycznej marihuany w Mississippi będzie solidnym programem, w ramach którego pacjenci potrzebujący pomocy będą mieli dostęp do chronionej, regulowanej prawnie i przede wszystkim bezpiecznej medycznej marihuany.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

To będzie ściśle regulowany program stworzony specjalnie dla mieszkańców Missisipi. Za regulacje będzie odpowiadał bezpośrednio Departament Zdrowia Mississippi. Centra leczenia z użyciem medycznej marihuany w Mississippi będą jedynymi miejscami, w których medyczna marihuana będzie dostępna”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Alternatywa, czyli projekt 65A

Według Grantham, projekt numer 65A ​złożony przez ​ustawodawców miał zdezorientować wyborców i celowo podzielić głosujących. Brak ściśle określonego harmonogramu działań w konkurencyjnej propozycji mógłby spowolnić lub nawet zatrzymać rozwój programu medycznej marihuany.

„Gdyby ustawodawcy rzeczywiście chcieli wprowadzić program dotyczący medycznej marihuany, to po prostu by to zrobili” – powiedziała Grantham w lipcu. „Mieszkańcy Missisipi podjęli w sumie ponad 25 prób zgłoszenia projektów dotyczących wprowadzenia medycznej marihuany, jednak żaden nie został przyjęty.”

Legalizacja medycznej marihuany jest możliwa nawet w najbardziej konserwatywnych stanach

Steve Hawkins (dyrektor wykonawczy Marijuana Policy Project) w przygotowanym dla mediów oświadczeniu napisał: „Wyborcy z Mississippi udowodnili, że legalizacja medycznej marihuany jest możliwa nawet w najbardziej konserwatywnych stanach w kraju. To zwycięstwo jest szczególnie ważne. Należy wziąć pod uwagę, że wyborcy byli w stanie przegłosować projekt ,65 pomimo zgłoszonego przez ustawodawcę mylącego i niepotrzebnego, projektu alternatywnego (65A)”.

Wyborcy nie dali się zwieść

Wypowiedział się też Paul Armentano, zastępca dyrektora National Organization for the Reform of Marijuana Laws (NORML). W przygotowanym dla internetowych mediów konopnych oświadczeniu możemy przeczytać, że: „Projekt o numerze 65 stawia potrzeby i interesy pacjentów na pierwszym miejscu. Dzięki niemu, możliwe będzie zapewnienie pacjentom dostępu do leczenia z użyciem medycznej marihuany. Z takiej opcji leczenia mogą już korzystać pacjenci w 34 innych stanach”.

„Z kolei alternatywny projekt 65A był cynicznym wysiłkiem prawodawców. Miał na celu zwykłe oszukanie wyborców. Przecież ci sami ustawodawcy, którzy przez dziesięciolecia odmawiali poważnego zajęcia się kwestią medycznej marihuany, nagle stali za projektem 65A. Jednak wyborcy postąpili mądrze i go odrzucili” – dodaje Paul Armentano.

Tabletki
Z takiej opcji leczenia mogą już korzystać pacjenci w 34 innych stanach

Ludzie w Missisipi chcą dostępu do medycznej marihuany

Wyborcy z Missisipi jasno pokazali, że chcą, aby ich poważnie chorzy bliscy mogli skorzystać z bezpiecznego i legalnego leczenia z użyciem medycznej marihuany.

„Wzywamy rząd stanowy do niezwłocznego rozpoczęcia wdrażania projektu, aby mieszkańcy Missisipi mogli jak najszybciej uzyskać pomoc i zacząć kupować medyczną marihuanę od sprawdzonych i wiarygodnych dostawców” – napisał w oświadczeniu Morgan Fox, dyrektor do spraw relacji z mediami i kierownik komitetu National Cannabis Industry Association (NCIA).

źródło: https://www.cannabisbusinesstimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."