Gospodarka News

Raport: legalna marihuana może przynieść Teksasowi 500 milionów dolarów

Raport: legalna marihuana może przynieść Teksasowi 500 milionów dolarów 2 listopada 2020Leave a comment
Burro Messa Park Narodowy w Teksasie

Legalizacja marihuany w Teksasie może przynieść stanowi ponad pół miliarda dolarów nowych wpływów z podatków każdego roku. Tak wynika z raportu opublikowanego w zeszłym tygodniu przez wiodącą firmę prawniczą i zajmującą się polityką dotyczącą konopi indyjskich.

 • Analiza ekonomiczna przeprowadzona przez Vicente Sederberg LLP wykazała również, że legalna marihuana przyniosłaby ponad 300 milionów dolarów oszczędności rocznie w wyniku obniżonych kosztów egzekwowania prawa i mogłaby stworzyć nawet 40 000 miejsc pracy.
 • „Regulowany rynek konopi byłby dobrodziejstwem dla stanu,” mówi Shawn Hauser, partner w Vicente Sederberg.
 • Kieruje on biurem kancelarii Austin i dodaje: „Setki milionów dolarów nowych wpływów z podatków i dziesiątki tysięcy nowych miejsc pracy byłyby szczególnie pomocne w przezwyciężaniu strat wynikających z pandemii COVID-19.
Wieżowce Teksasu nocą
Legalna marihuana przyniosłaby ponad 300 milionów dolarów oszczędności rocznie

Teksas traci ogromne pieniądze, nie decydując się na legalizację marihuany

Według raportu, w Teksasie jest ponad 1,5 miliona dorosłych w wieku 21 lat lub starszych, którzy używają konopi indyjskich, co jest rynkiem, który może wygenerować nawet 2,7 miliarda dolarów w regulowanej sprzedaży, jeśli marihuana zostanie zalegalizowana do użytku przez dorosłych.

Gdyby ta legalna sprzedaż była opodatkowana według stawki podobnej do tej z Kolorado, co dwa lata mogłoby pojawić się ponad 1,1 miliarda dolarów dochodów. Kolejne 10 milionów dolarów na pokrycie kosztów regulacyjnych programu można by opłacić dzięki wprowadzeniu niewielkich opłat licencyjnych.

Rozwój branży to rozwój gospodarki

Legalny przemysł konopi indyjskich w Teksasie stworzyłby również setki nowych firm i aż 40 000 nowych miejsc pracy oraz dziesiątki tysięcy dodatkowych stanowisk w branżach pomocniczych. Branża turystyczna w Teksasie również odnotuje wzrost. Z raportu wynika, że ​​zakończenie aresztowań za wykroczenia i ścigania za drobne przestępstwa związane z posiadaniem może pozwolić na zaoszczędzenie nawet 311 milionów dolarów rocznie.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Wielki stan, wielka stawka?

Dwight Clark, starszy analityk polityczny w Vicente Sederberg, który wcześniej pracował w legislaturze stanowej, powiedział, że w Teksasie stawka jest szczególnie wysoka ze względu na dużą populację. „W stanie jest ponad milion osób dorosłych, które regularnie spożywają konopie indyjskie, więc koszty egzekwowania przepisów są co najmniej znaczne” – powiedział Clark.

„Gdyby konopie były regulowane, dochody z opłat licencyjnych i podatków z łatwością pokryłyby koszty administrowania systemem i egzekwowania przepisów. Zasoby wymiaru sprawiedliwości w sprawach karnych mogłyby wówczas zostać przekierowane na inne, pilniejsze sprawy. Ponadto pozostałyby znaczne dochody, które można by wykorzystać na finansowanie innych programów i usług ”.

Pancernik na liściach
W Teksasie stawka jest szczególnie wysoka ze względu na dużą populację

Czy Teksas zalegalizuje marihuanę?

Na początku tego miesiąca Vermont stał się jedenastym stanem, który uregulował sprzedaż konopi indyjskich dla dorosłych. Gdyby Teksas został dodany do listy, wielkość jego rynku ustępowałby tylko Kalifornii.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Stany w całym kraju dostrzegają korzyści płynące z legalizacji i regulacji konopi” – powiedział Hauser. „Inspiruję ustawodawców w stanach objętych zakazem do ponownego zbadania skuteczności i kosztów ich obecnych polityk oraz bliższego przyjrzenia się alternatywom”.

Pomimo korzyści ekonomicznych, legalizacja rekreacyjnej marihuany w Teksasie będzie trudna do przeprowadzenia. Chociaż konopie przemysłowe zostały zalegalizowane w stanie, sprzedaż do palenia została zakazana na początku tego roku, podczas gdy stanowy program medycznej marihuany zezwala tylko na ekstrakty CBD o niskiej zawartości THC.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."