News Rekreacja

Czy współczesna marihuana jest mocniejsza niż kiedyś?

Czy współczesna marihuana jest mocniejsza niż kiedyś? 30 kwietnia 2021Leave a comment
Konopie marihuana

To nie jest mit: marihuana jest dziś znacznie silniejsza niż w przeszłości. Z ponad 500 substancji chemicznych zawartych w marihuanie, THC jest główną substancją, która ma działanie psychoaktywne. Poziom THC w marihuanie stale wzrasta.

 • Na początku lat 90-tych średnia ilość THC w marihuanie skonfiskowanej przez U.S. Drug Enforcement Administration, wynosiła mniej niż 4 procent. W 2018 r. wynosiła średnio ponad 15 procent.
 • Średnia moc marihuany w produktach dostępnych w niektórych amerykańskich dyspenseriach marihuany może być jeszcze wyższa.
 • Wzrost poziomu THC może zwiększyć negatywne skutki używania marihuany, szczególnie u osób, które używają jej po raz pierwszy, a także u młodych ludzi, ponieważ ich mózgi wciąż się rozwijają.

Nowe produkty konopne są mocniejsze

Koncentraty marihuany, które zawierają skoncentrowane THC, mają od trzech do pięciu razy więcej THC niż sama roślina. Niektóre skoncentrowane produkty z marihuany mogą zawierać nawet 80 procent THC.

konopie marihuana
Niektóre skoncentrowane produkty z marihuany mogą zawierać nawet 80 procent THC

Jak THC wpływa na zdrowie?

Korzystanie z marihuany o wyższej mocy może powodować efekty uboczne. W rzeczywistości, wysokie dawki THC mogą wywołać epizody psychotyczne.

Nielegalna marihuana, więcej THC

Co ciekawe, marihuana przetestowana w miejscach, gdzie jest ona nielegalna, okazuje się silniejsza. Dlaczego? Ponieważ kiedy dostęp do danej substancji jest rzadki, ryzykowny i ograniczony, zarówno konsumenci, jak i producenci są zachęcani do używania lub sprzedawania substancji o wyższej mocy.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Podobna tendencja miała miejsce podczas prohibicji alkoholowej. Piwo i cydr zostały w dużej mierze zastąpione przez spirytus i twarde trunki, których transport był łatwiejszy i bardziej opłacalny.

Kiedy dostęp jest regulowany i kontrolowany, tak jak w stanach, gdzie medyczna marihuana jest legalna, widzimy większą różnorodność mocy, w tym produkty praktycznie bez śladów THC, ale z dużą zawartością kannabidiolu (CBD).

Czy THC to najlepszy wybór?

Według przeciwników konopi, zwiększona moc podwyższa ryzyko uszkodzenia mózgu, psychozy i uzależnienia. Czy dzisiejsza marihuana jest rzeczywiście mocniejsza?

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Prawie każdy utożsamia siłę lub moc marihuany z jej zawartością tetrahydrokannabinolu lub THC. THC jest głównym składnikiem marihuany, który powoduje odurzenie, więc to porównanie ma sens. Jednak, jak zaczynamy odkrywać, THC jest tylko jednym z komponentów marihuany.

Zawartość THC w marihuanie stale rośnie..

Jak przeszliśmy od 1% THC w latach 60-tych do 30% w dzisiejszych czasach? Hodowcy i producenci stali się sprytniejsi w kwestii podwyższania zawartości  THC w marihuanie. Temperatura w pomieszczeniu do uprawy, proces suszenia, a nawet rodzaj opakowania używanego do przechowywania zioła – wszystko to wpływa na poziom THC w produkcie końcowym.

Hodowcy już dawno temu odkryli, że jeśli skrzyżuje się rośliny, które naturalnie produkują dużo THC, kolejne rośliny mogą mieć tendencję do produkowania więcej THC. Wynika to z genów zaangażowanych w produkcję THC: odmiany konopi, które zawierają więcej tych genów, będą produkować więcej THC.

Konopie marihuana
Jeśli skrzyżuje się rośliny, które produkują dużo THC, kolejne rośliny mogą mieć tendencję do produkowania więcej THC

Moc konopi, czyli jak to jest naprawdę?

Jeszcze raz: kiedy mówimy o mocy zioła, to co dokładnie mamy na myśli? Czy mówimy o tym, jak bardzo może nas to odurzyć? Jeśli trzymamy się tylko odurzenia, o jakim rodzaju haju mówimy? Czy też moc może odnosić się do innych efektów stosowania rośliny, takich jak jej zdolność do kontrolowania chronicznego bólu lub jej zdolność do sprawienia, że jesteśmy głodni?

Słowa mają moc. Jeśli mamy zamiar powiedzieć, że „to jest mocne” lub „to jest słabe”, powinniśmy również określić, co w ogóle oznacza słowo „mocne”.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."