News Rekreacja

Postaci historyczne związane z konopiami

Postaci historyczne związane z konopiami 9 czerwca 2021Leave a comment
Królowa Victoria

Historia ludzkości to nie tylko wielcy królowie, podboje, machinacje polityczne i mocarstwa. Istotne są też kwestie kulturowe. Tutaj warto zaznaczyć, że wiele znanych osób z dawnych czasów wykorzystywało w swojej pracy preparaty poszerzające percepcję.

Jednak nie chodzi tutaj o alkohol. Na kartach historii nie brakuje osób, które – zanim zapisały się w pamięci dziejów – korzystały w międzyczasie z pomocy pewnej magicznie opisywanej wręcz rośliny. Kto już kilkaset lat temu korzystał z konopii? 

Alexandre Dumas

Pierwszy z dwóch pisarz na liście pochodzący z Francji. Alexandre Dumas to autor niezwykle popularnych i zekranizowanych powieści, jak Hrabia Monte Christo bądź ojciec D’Artagnana i Trzech muszkieterów. Dumas był członkiem omawianego w innym artykule klubu o nazwie The Hashish Club.

To właśnie tam zyskał inspirację, aby utworzyć kilka powieści, które zapisały się złotymi literami na stronicach literatury światowej. Do klubu entuzjastów haszyszu i nie tylko oprócz Dumasa należał również np. De Balzac czy Viktor Hugo.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Shakespeare
Szekspir pisał o szerokim spektrum doznań psychoaktywnych

Królowa Wiktoria

Czy rządzenie państwem to ciężka kwestia? Warto w tym aspekcie zapytać monarchę, ciężko jednak ich obecnie spotkać. Jednak jak z historii wiadomo, w Imperium Brytyjskim w XIX wieku nawet koronowane głowy korzystały z konopi. Królowa Wiktoria za sprawą swojego lekarza Sir J. Russell Reynolds odprężała się dzięki właściwościom tej rośliny.

Konopie indyjskie pomagały jej zredukować bóle miesiączkowe, a także ograniczyć stres. Królowa Wiktoria charakteryzuje się tym, że była jedną z najdłużej żyjących monarchiń, która do późnej starości zachowywała doskonałą dyspozycję, a także trzeźwość umysłu, co ówcześnie pozwoliło Wielkiej Brytanii zawładnąć większością globu, m.in. Indiami.

Joanna d’Arc

Druga kobiet w zestawieniu, która już na początku XV wieku wsławiła się walecznością i niespotykaną dla innych kobiet odwagą na polu bitwy. Joanna D’Arc to bohaterka wojny stuletniej między Francją i Anglią. Kobieta ta własnoręcznie dowodziła armią francuską i poprowadziła ją do kilku ważnych zwycięstw, które stały się przełomowe w tym konflikcie.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Niestety została ona pochwycona przez Anglików, którzy w 1431 skazali ją na śmierć. W Rouen wytoczono jej proces o czary, w których m.in. korzystała z konopi. Jest to jeden z nielicznych przypadków, gdy roślina ta stała się dowodem w procesie egzekucyjnym. 

Stara księga
Do klubu entuzjastów haszyszu i nie tylko oprócz Dumasa należał również np. De Balzac czy Viktor Hugo

William Shakespeare

Jeden z najbardziej znanych utworów literackich swoich czasów. Wedle zapisków wykorzystywał on ówczesne konopie, aby znaleźć inspirację dla swoich dramatów. Doniesienia są jednak potwierdzone, gdyż badacze odkryli ślady marihuany na glinianych naczyniach wykorzystywanych przez Shakespeare’a w Stratford-upon-Avon.

Dodatkowo Sam Szekspir pisał o szerokim spektrum doznań psychoaktywnych, a także na terenie jego domu znaleziono pierwsze historycznie lufki, których używano do palenia konopi. Dla przykładu autor dodatkowo w sonetach 27 i 76, jak można interpretować – wychwala cudowne właściwości marihuany. 

 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."