Nauka News

Badania dowodzą: marihuana medyczna skuteczna w leczeniu bólu i bezsenności?

Badania dowodzą: marihuana medyczna skuteczna w leczeniu bólu i bezsenności? 18 listopada 2019Leave a comment
Kobieta w łóżku trzymająca kubek z napojem

Nowe badania wykazują, że marihuana medyczna może leczyć zarówno ból, jak i bezsenność. Może się okazać alternatywą dla osób, które chcą unikać konieczności zażywania leków nasennych i przeciwbólowych.

 • Około 80 procent uczestników badania zrezygnowało z leków przeciwbólowych na rzecz kuracji marihuaną medyczną
 • Wnioski z badania sugerują, że konopie lecznicze mogą ograniczyć konieczność stosowania opioidów w medycynie
 • Część uczestników badania na jego końcu przeszło na stałą terapię marihuaną medyczną

Badanie, opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs, obejmowało grupę tysiąca osób przyjmujących zalegalizowaną marihuanę w jednym z amerykańskich stanów.

Badacze w USA stwierdzili, że z grupy 65 procent osób (tych, którzy przyjmowali konopie z powodu bólu) aż 80 procent stwierdziło, że była to kuracja pomocna lub bardzo pomocna.

Wyniki badania wpływu marihuany na ból

Okazuje się, że 82% tych osób było w stanie zmniejszyć dawkę lub przestać w ogóle przyjmować „klasyczne” leki przeciwbólowe, zaś 88% było w stanie zaprzestać przyjmowania opioidów – bardzo mocnych środków przeciwbólowych, które silnie uzależniają, gdyż są pochodnymi morfiny.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Badanie sugeruje, że marihuana może obniżyć konieczność stosowania opioidów w medycynie.

Jednak naukowcy zauważyli także, że wciąż należy przeprowadzić więcej badań, aby zrozumieć w pełni potencjalne korzyści terapeutyczne płynące z marihuany.

Jakie jest ryzyko stosowania opioidów?

Tradycyjne leki bez recepty i środki przeciwbólowe mogą pomóc, jednak mogą mieć poważne skutki uboczne.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Opioidy obniżają wydajność i odporność układu oddechowego, co oznacza, że ​​przedawkowanie może być śmiertelne.

Oprócz tego istnieje olbrzymie ryzyko uzależnienia się pacjenta, a symptomy odstawienia (tzw. „withdrawal symptoms”) w przypadku opioidów są bardzo ciężkie.

„Ludzie rozwijają tolerancję na opioidy, co oznacza, że ​​z czasem wymagają wyższych dawek, aby osiągnąć ten sam efekt przeciwbólowy. Oznacza to, że pacjenci z przewlekłym bólem często stale zwiększają dawkę leków opioidowych z czasem, co z kolei zwiększa ryzyko przedawkowania”, powiedziała Julia Arnsten, profesor w Albert Einstein College of Medicine.

Kobieta z kapsułką i szklanką wody w ręce

Wnioski

Chociaż coraz rzadziej już stosowane „klasyczne” środki nasenne mogą prowadzić do uzależnienia, a także wywoływać mdłości następnego dnia, zakłócając pracę umysłową człowieka i jego życie społeczne.

W rezultacie, niektórzy ludzie biorący udział w projekcie zaczęli przyjmować marihuanę, aby złagodzić objawy.

źródło: 420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."