Medycyna Nauka News

Olej konopny jest skuteczny w leczeniu fibromialgii. Najnowsze badania

Olej konopny jest skuteczny w leczeniu fibromialgii. Najnowsze badania 27 listopada 2020Leave a comment
Plecy masowanego mężczyzny

• Powstało nowe badanie, dotyczące pacjentów cierpiących na fibromialgię.
• Badanie uwzględniało grupę pacjentów dotkniętych tym schorzeniem. Przeanalizowano wpływ olejku konopnego na rozwój choroby.
• Olejek konopny stanowi tanią i bezpieczną, ziołową alternatywę dla leków, które są przepisywane na tę chorobę.

Kobieta zwinięta na łóżku
Olejek konopny stanowi tanią i bezpieczną, ziołową alternatywę dla leków, które są przepisywane na fibromialgię

Nowe brazylijskie badanie wykazuje obiecujące wyniki dla pacjentów z fibromialgią

Badacze w Brazylii odkryli, że olej z konopi indyjskich może być skutecznym lekarstwem dla pacjentów z fibromialgią, zgodnie z wynikami niedawno zakończonego badania klinicznego. Streszczenie badania „Spożycie oleju konopnego bogatego w THC u osób z fibromialgią: badanie randomizowane, z zastosowaniem podwójnie ślepej próby klinicznej i kontrolowanego placebo”, zostało opublikowane w zeszłym tygodniu w czasopiśmie Pain Medicine.

W celu przeprowadzenia badania naukowcy przetestowali skuteczność oleju konopnego pochodzenia roślinnego na 17 kobietach z fibromialgią (FM, przewlekłym zespołem bólowym charakteryzującym się rozległym bólem i zmęczeniem mięśniowo-szkieletowym). Pacjentki były leczone przez okres ośmiu tygodni olejkiem z marihuany bogatym w THC. Dawka początkowa wynosiła jedną kroplę na dobę, a następnie wzrastała w zależności od objawów. Średnia dawka dla osób z grupy kontrolnej wynosiła 3,6 kropli na dobę, co odpowiadało łącznie 4,4 miligramów THC i 0,08 miligrama CBD na dawkę.

Pacjentów podzielono na dwie grupy, z których jedna otrzymywała olej konopny, natomiast członkowie grupy kontrolnej otrzymywali placebo. Badacze stwierdzili, że „wpływ konopi indyjskich na jakość życia uczestników grupy kontrolnej  był oczywisty, co udowodnione zostało doniesieniami o dobrym samopoczuciu i zwiększeniu energii niezbędnej do wykonywania codziennych czynności życiowych. Zmniejszył się również poziom ataków bólowych”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Pierwsze badanie: konopie i fibromialgia

„Zgodnie z naszą wiedzą, jest to pierwsze badanie, które ma wykazać korzyści płynące z oleju konopnego – ekstraktu z całej rośliny bogatego w THC – dla objawów i jakości życia ludzi z fibromialgią”, napisali badacze. „Dochodzimy do wniosku, że fitokannabinoidy mogą być tanią i dobrze tolerowaną terapią łagodzącą objawy i poprawiającą jakość życia pacjentów, i sugerujemy, aby terapia ta została włączona jako wariant leku ziołowego do leczenia tej choroby w brazylijskim systemie publicznej opieki zdrowotnej”.

Ze względu na wpływ, jaki fibromialgia może mieć na zdrowie pacjentów, naukowcy zalecili dalsze badania nad marihuaną jako środkiem do leczenia tego schorzenia.

Mężczyzna opierający głowę o ścianę
Fitokannabinoidy mogą być tanią i dobrze tolerowaną terapią łagodzącą objawy i poprawiającą jakość życia pacjentów

Jakie były efekty badania?

„Biorąc pod uwagę daleko idące szkody zdrowotne i wpływ, jaki choroba może mieć na jednostki, ich rodziny, społeczności i publiczny system opieki zdrowotnej, wydaje się konieczne zbadanie alternatywnych, tanich i dobrze tolerowanych metod leczenia, które pomagają pacjentom odzyskać dobre samopoczucie i jakość życia – napisano. „Niniejsze badanie ma na celu ocenę wpływu, jaki  olej z konopi indyjskich – ekstrakt z całych roślin bogaty w THC – ma na objawy i jakość życia osób cierpiących na FM”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Paul Armentano, zastępca dyrektora Narodowej Organizacji na rzecz Reformy Praw Marihuany (NORML), skomentował badania w swoim oświadczeniu. „Wykazanie bezpieczeństwa i skuteczności w tym wzorcowym, złotym modelu jest znaczące”, powiedział Armentano. „Miliony Amerykanów cierpi na FM. Te kliniczne odkrycia wskazują, że dla wielu z tych pacjentów, roślinne preparaty konopne mogą być bezpieczną i skuteczną alternatywą”.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."