• Aby poradzić sobie ze skutkami pademii, Amerykanie najczęściej sięgali po opioidy.
• Powstałe badanie PLOS Medicine wykazało, że w przypadku niektórych pacjentów, używanie substancji nielegalnych lub nadużywanie recept na dolegliwości bólowe wiąże się z brakiem dostępu do alternatywnych leków i edukacji na ich temat, a nie z zamiłowaniem do konkretnej substancji.
• Powstały badania, które skupiają się na zbadaniu efektów używania marihuany i opioidów jednocześnie.
Jak Amerykanie postrzegają konopie?
Wielu Amerykanów nadal postrzega marihuanę jako narkotyk prowadzący do twardszych, bardziej niebezpiecznych substancji. Pandemia koronawirusa, pomimo najlepszych starań, wydobyła z niektórych z nas to, co najgorsze.
Radzenie sobie z utratą pracy, rodziny, przyjaciół i codziennych zajęć doprowadziło do wzrostu niezdrowych zachowań w różnych grupach demograficznych, w tym spożywania alkoholu, zażywania nielegalnych narkotyków i zagrożenia zdrowia psychicznego.
Jak Amerykanie najczęściej radzili sobie ze skutkami pandemii?
Spośród substancji, po które sięgnęło wielu Amerykanów (i Kanadyjczyków!), aby złagodzić skutki pandemii, konopie indyjskie i opioidy były dwiema najbardziej rozpowszechnionymi.
Chociaż nigdy nie odnotowano zgonu, który można by przypisać konopiom indyjskim, w całym kraju wzrosła liczba zgonów spowodowanych przedawkowaniem opioidów.
Dane z Centrów Kontroli i Prewencji Chorób (CDC) wskazują, że w 2020 r. prawie 70 000 osób przedawkowało opioidy, z czego wiele z nich zawierało fentanyl. Fentanyl, podobnie jak wiele opioidów, uzależnia, a rozwinięcie się uzależnienia może mieć fatalne skutki.
Na szczęście, dwa najnowsze badania wskazują, że marihuana, która nie jest opioidem i nie może powodować niedotlenienia, może oferować użytkownikom i osobom uzależnionym ulgę zarówno w bólu, jak i w stosowaniu opioidów.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Jaki jest związek między używaniem konopi indyjskich a używaniem opioidów?
Badania opublikowane w czasopismach Cannabis and Cannabinoid Research oraz PLOS Medicine wykazały
„niezależny negatywny związek pomiędzy częstym używaniem konopi indyjskich a częstym nielegalnym używaniem opioidów”,
przy czym aż 50% pacjentów używających opioidów z powodu bólu pleców było w stanie przestać, a 31% tych, którzy kontynuowali używanie opioidów, było w stanie zmniejszyć ich użycie. W badaniu w Cannabis and Cannabinoid Research obserwowano 61 pacjentów z grupy 180, którzy używali opioidów, aby uśmierzyć ból w dolnej części pleców, na który często przepisywane są opioidy.
Większość z nich była w stanie stopniowo zaprzestać stosowania opioidów w ciągu średnio 6 lat lub zmniejszyć swoje uzależnienie od nich, chociaż niektórzy użytkownicy spośród tych, którzy nie zaprzestali stosowania opioidów, w rzeczywistości zwiększyli ich stosowanie.
Zarówno THC, jak i CBD są cenione za swoje właściwości przeciwbólowe, ale generalnie skuteczniej działają łącznie („entourage effect”). W oparciu o to, jak te dwa kannabinoidy oddziałują na różne receptory układu endokannabinoidowego organizmu, zaleca się stosowanie kombinacji tych dwóch substancji.
Czy pacjenci mają dostęp do alternatywnych form leczenia?
Badanie PLOS Medicine wykazało, że w przypadku niektórych pacjentów, używanie substancji nielegalnych lub nadużywanie recept na dolegliwości bólowe wynika z braku dostępu do alternatywnych leków i edukacji na ich temat, a nie z zamiłowania do konkretnej substancji.
Osoby używające konopi codziennie częściej deklarowały, że używają ich w celach leczniczych, a wyższe wskaźniki używania konopi zbiegały się z niższym poziomem uzależnienia od opioidów, co wskazuje, że konopie mogą być pozytywnym uzupełnieniem lub zamiennikiem środków uśmierzających przewlekły ból i negatywne skutki uboczne opioidów.
Wielu Amerykanów nadal postrzega konopie indyjskie jako narkotyk otwierający drogę do twardszych, bardziej niebezpiecznych substancji. Choć oba badania są obiecujące, wskazują na potrzebę dodatkowych badań i funduszy w celu określenia długoterminowych skutków używania marihuany przez osoby używające opioidów.
W miarę, jak kolejne państwa i kraje dekryminalizują marihuanę i czynią ją bardziej dostępną do pozyskiwania i badania, zaczynamy odkrywać jej pełny potencjał.
Źródło: https://420intel.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.