Medycyna News

Więcej sklepów z marihuaną to mniej zgonów na skutek opioidów

Więcej sklepów z marihuaną to mniej zgonów na skutek opioidów 19 kwietnia 2021Leave a comment
Marihuana

• Amerykanie postanowili zwiększyć liczbę placówek, które zajmują się sprzedażą medycznej i rekreacyjnej marihuany.
• Najnowsze badania wykazują, że istnieje korelacja między zwiększeniem dostępu do marihuany medycznej i rekreacyjnej oraz zmniejszeniem liczby zgonów na skutek zażywania opioidów.
• Inwestycja w nowe placówki z marihuaną medyczną i rekreacyjną sprawiła, że liczba zgonów zmniejszyła się nawet o 20%.

Więcej sklepów z marihuaną, mniej zgonów

„Więcej sklepów z medyczną i rekreacyjną marihuaną oznacza zmniejszenie liczby zgonów związanych z opioidami, w szczególności zgonów związanych z syntetycznymi opioidami, takimi jak fentanyl”

– stwierdzono w pracy, opublikowanej w czasopiśmie BMJ British Medical Association.
Wyniki badań wskazują, że

„dotyczy to zarówno placówek zajmujących się sprzedażą medyczną, jak i rekreacyjną”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Naukowcy przyjrzeli się śmiertelności związanej z opioidami oraz liczbie punktów sprzedaży marihuany w 23 stanach USA od 2014 do 2018 r. i odkryli, że hrabstwa, w których liczba sklepów z legalną marihuaną wzrosła z jednego do dwóch, odnotowały spadek śmiertelności związanej z opioidami o 17 procent.

Leki
Więcej sklepów z medyczną i rekreacyjną marihuaną oznacza zmniejszenie liczby zgonów związanych z opioidami

Konsumenci wybierają marihuanę zamiast opioidów

Zwiększenie liczby konopnych placówek z dwóch do trzech było związane z dodatkowym 8,5-procentowym spadkiem zgonów związanych z opioidami.

Ponadto badanie wykazało, że tendencja ta

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„okazała się szczególnie silna dla przypadków śmierci związanych z syntetycznymi opioidami innymi niż metadon, z szacunkowym 21-procentowym spadkiem śmiertelności związanym ze wzrostem z jednej do dwóch placówek.”

„Jeśli konsumenci używają marihuany i opioidów do walki z bólem, zwiększenie podaży legalnej marihuany może mieć wpływ na popyt na fentanyl i ogólne wskaźniki śmiertelności związanej z opioidami”.

Legalny dostęp do marihuany a szkody na skutek opioidów

„O ile nie należy zakładać, że udokumentowane związki są przyczynowe, sugerują one potencjalny związek między zwiększoną powszechnością punktów sprzedaży medycznej i rekreacyjnej marihuany a zmniejszonymi wskaźnikami śmiertelności związanej z opioidami”

– napisali badacze.

„Badanie to podkreśla znaczenie rozważenia złożonej struktury podaży na powiązanych rynkach narkotykowych i tego, jak kształtuje ona używanie i nadużywanie opioidów”.

Nie jest to bynajmniej pierwsza praca badawcza, która wykazała związek między legalnym dostępem do marihuany a zmniejszeniem szkód związanych z opioidami. Wiele badań wskazuje, że marihuana skutecznie leczy takie schorzenia, jak przewlekły ból, na który regularnie przepisywane są opioidy. Wielu pacjentów zastąpiło uzależniające środki przeciwbólowe marihuaną.

Konopie to naturalna alternatywa dla opioidów!

Konopie indyjskie są ogólnie uważane za substancję mniej uzależniającą niż opioidy”

– czytamy w nowym badaniu.

„Konopie indyjskie mogą być potencjalnie stosowane medycznie w leczeniu bólu i cieszą się znacznym poparciem społecznym”.

„Biorąc pod uwagę niepokojący wzrost rynku związanego z fentanylem w USA oraz wzrost liczby zgonów związanych z fentanylem i jego odpowiednikami w ostatnich latach, zbadanie, w jaki sposób dostępność legalnej marihuany odnosi się do zgonów związanych z opioidami, jest szczególnie ważne”.

Konopie
Konopie indyjskie są ogólnie uważane za substancję mniej uzależniającą niż opioidy

Stosowanie marihuany zmniejsza użycie opioidów

„Nasze odkrycia sugerują, że rosnąca dostępność legalnej marihuany wiąże się ze spadkiem liczby zgonów związanych z klasą opioidów T40.4, które zawierają silnie działający syntetyczny opioid fentanyl,”

kontynuuje.

„To odkrycie jest szczególnie ważne, ponieważ zgony związane z fentanylem stały się najczęstszą przyczyną śmierci związaną z opioidami”.

Wcześniej w tym miesiącu, w oddzielnym badaniu ustalono, że stosowanie medycznej marihuany wiąże się ze znacznym zmniejszeniem uzależnienia od opioidów i innych leków na receptę, a także ze wzrostem jakości życia.

Badania te mogą również dostarczyć cennego kontekstu dla federalnej agencji zdrowia w USA, która prowadzi przegląd badań, aby dowiedzieć się, czy marihuana mogłabypotencjalnie skutecznie leczyć przewlekły ból z mniejszymi niż w przypadku opioidów skutkami ubocznymi.

Źródło: https://www.marijuanamoment.net

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."