Medycyna News

Czy marihuana może pomóc w odstawieniu opiatów?

Czy marihuana może pomóc w odstawieniu opiatów? 12 lutego 2021Leave a comment
Kapsułki

Badanie z 2019 roku opublikowane w The Journal of Pain wykazało, że używanie marihuany było związane z 64% mniejszym zużyciem opiatów u pacjentów z bólem przewlekłym.

 • Chociaż w założeniu opiaty mają być tymczasowym środkiem, miliony Amerykanów nie były w stanie zwalczyć uzależnienia od opiatów po ich przepisaniu.
 • Według szacunków 10,3 miliona Amerykanów używających opiatów w 2018 roku miało problem z uzależnieniem. To prawie 4% populacji kraju.
 • Ze względu na to konieczne jest znalezienie alternatywy.
Marihuana
10,3 miliona Amerykanów używających opiatów w 2018 roku miało problem z uzależnieniem

Czy marihuana zastąpi opioidy?

Przeprowadzono już wiele obiecujących badań z wykorzystaniem marihuany jako zamiennika dla opiatów, w tym badania z grudnia 2020 roku. Badania te koncentrowały się na efektach stosowania konopi i opiatów stosowanych razem.

Jednak, jak wyjaśniono w badaniu, badania nad medycznymi konopiami indyjskimi są poważnie ograniczone ze względu na status konopi indyjskich jako substancji z listy 1.

Z tego powodu lekarze nie są w stanie udzielać pacjentom konkretnych porad. W związku z tym, przy wyborze medycznej marihuany pacjenci w dużej mierze polegają na poradniach specjalistycznych, ponieważ lekarze są pod tym względem ograniczeni przez prawo.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Ze względu na marginalny status medycznej marihuany, badania są często przeprowadzane za pomocą ankiet. Grudniowa publikacja zawierała analizę 525 odpowiedzi z 1181 udzielonych (656 osób albo nie używało opiatów przez 3 miesiące w leczeniu bólu, albo nie używało marihuany i opiatów razem).

Używanie konopi a obniżanie dawek i odstawianie opiatów

Badanie przyniosło zaskakująco pozytywne wnioski. Stwierdzono, że:

„Nasze wyniki pokazują niezwykły odsetek pacjentów zarówno zgłaszających całkowite zaprzestanie stosowania opiatów, jak i zmniejszających ich użycie poprzez dodanie medycznej marihuany, z rezultatami utrzymującymi się przez ponad rok w przypadku większości z nich.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Przypuszczamy, że efekty te mogą być spowodowane synergistycznym zmniejszeniem bólu, które zostało wykazane po połączeniu marihuany z opiatami. Prawdopodobnie w rezultacie większość badanych, szczególnie tych z młodszej grupy wiekowej, wyraziła chęć rezygnacji z używania opiatów w przyszłości.

Dodatkowe korzyści płynące ze stosowania medycznej marihuany to poprawa zdolności do funkcjonowania i polepszenie jakości życia, zwłaszcza w młodszej grupie wiekowej.”

Opioidy
Badania nad medycznymi konopiami indyjskimi są ograniczone ze względu na status konopi indyjskich

Więcej marihuany, mniej opiatów

Chociaż to stwierdzenie może brzmieć szokująco, towarzyszy ono całemu dotychczasowemu dorobkowi badawczemu. Badanie z 2019 roku opublikowane w The Journal of Pain wykazało, że stosowanie konopi było związane z 64% niższym zużyciem opiatów wśród pacjentów z bólem przewlekłym.

Stwierdzono również, że konopie indyjskie rzadziej powodowały działania niepożądane i że były skorelowane z wyższą jakością życia. Inne badania z 2017 r. wykazały, że 97% z 2897 pacjentów, wśród których przeprowadzono ankietę, zgodziło się lub zdecydowanie zgodziło się, że stosowanie konopi pomogło im zmniejszyć ilość stosowanych opiatów.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."