Medycyna News

Niejasne przepisy dotyczące kannabinoidów utrudniają życie pacjentom

Niejasne przepisy dotyczące kannabinoidów utrudniają życie pacjentom 17 maja 2021Leave a comment
Masaż

Zgodnie z niedawno przeprowadzonym badaniem dotyczącym zastosowania medycznej marihuany w terapii, potrzebne jest ustalenie ścisłych ram prawnych, aby w pełni wykorzystać potencjał terapeutyczny konopi w medycynie.

 • Naukowcy zwrócili uwagę na problem jakim jest brak szczegółowych wytycznych dotyczących dawkowania i postaci w jakiej powinny być podawane produkty konopne.
 • Według niemieckiego funduszu ubezpieczeń zdrowotnych, medyczne kannabinoidy w przypadku poważnych chorób powinny być przepisywane wyłącznie przez specjalistów.
 • Podaż na produkty lecznicze z konopi indyjskich w Niemczech od lat gwałtownie wzrasta.

Medyczna marihuana w terapii chorób

Badanie przygotowało centrum badawcze SOCIUM Uniwersytetu w Bremie we współpracy z ubezpieczycielem zdrowotnym, firmą BKK Mobil Oil. Naukowcy w swojej pracy opierali się na istniejących już raportach, opiniach ekspertów i innych danych.

Medyczne kannabinoidy nie są lekarstwem idealnym, ale ich rola w codziennej terapii jako leczenie uzupełniające jest coraz większa. W literaturze naukowej można natrafić na wiele wskazań o tym, że kannabinoidy mogą znaleźć zastosowanie przy leczeniu różnych dolegliwości i chorób”

– zauważają naukowcy we wstępie badania.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

W Niemczech, do kategorii medycznych kannabinoidów można zaliczyć przede wszystkim medyczną marihuanę, CBD klasy farmaceutycznej oraz produkty konopne dostępne wyłącznie na receptę.

Leki
W Niemczech, do kategorii medycznych kannabinoidów można zaliczyć przede wszystkim medyczną marihuanę

Niejasne przepisy to problemy z leczeniem medyczną marihuaną

Biorąc pod uwagę rosnące zapotrzebowanie na leki na bazie konopi indyjskich, naukowcy zwrócili uwagę na kilka ważnych kwestii. W raporcie stwierdzono, że należy skupić się i rozwiązać problemy związane z brakiem szczegółowych wytycznych dotyczących dawkowania i postaci w jakiej powinny być podawane produkty konopne.

Co więcej, naukowcy stwierdzili, że należy rozwiązać wszelkie przeszkody prawne związane z procesem leczenia z użyciem medycznej marihuany.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Profesor Gerd Glaeske z Uniwersytetu w Bremie, który kierował badaniem, twierdzi, że należy

„pilnie zająć się spóźnioną już oceną korzyści z zakresu stosowania konopi indyjskich w leczeniu”,

która jego zdaniem, powinna zostać dokonana tak szybko, jak tylko to możliwe.

Wielki potencjał konopi

„Jako fundusz ubezpieczeń zdrowotnych dostrzegamy duży potencjał w promowaniu nowych możliwości w kwestiach terapii. Do takich można zaliczyć medyczne kannabinoidy, które mogą stanowić rozsądne uzupełnienie podstawowej terapii. Jednak pod pewnym warunkiem.

Medyczne kannabinoidy w przypadku poważnych chorób powinny być przepisywane wyłącznie przez specjalistów”

– zaznaczył w komunikacie prasowym ogłaszającym wyniki badania Mario Heise, dyrektor generalny BKK Mobil Oil.

„Ze względu na mnogość kontrowersyjnych dyskusji dotyczących tematu medycznej marihuany, jesteśmy bardzo zainteresowani dokładniejszym przyjrzeniem się sprawie. Chcemy dokładniej poznać temat medycznych kannabinoidów przede wszystkim z naukowej perspektywy”

– dodał Mario Heise.

Olej CBD
Medyczne kannabinoidy mogą stanowić rozsądne uzupełnienie podstawowej terapii

Medyczna marihuana w Niemczech

Wystawianie recept na medyczne kannabinoidy jest możliwe w Niemczech od 2017 roku. Nastąpiło to po nowelizacji ustawy o środkach odurzających. Od tego czasu podaż na produkty lecznicze z konopi indyjskich gwałtownie wzrosła. Wydatki związane z przeprowadzeniem takiej terapii w SHI (system publicznego ubezpieczenia zdrowotnego) w 2020 roku oszacowano na ponad 150 milionów euro.

Dla porównania i zobrazowania wzrostu podaży, w 2017 roku było to zaledwie 27 mln euro, w 2018 roku 73,5 mln euro i 123 mln euro w 2019 roku.

Firma podała także informacje o tym, że ​​od 2017 roku do BKK Mobil Oil wpłynęło ponad 1000 wniosków o pokrycie kosztów terapii z użyciem medycznej marihuany. W okresie od 2017 roku do października 2019 roku zatwierdzone wnioski obejmowały 27% wniosków o sfinansowanie leczenia zespołu bólu przewlekłego, 7% z powodu bólu pleców, 6% z powodu spastyczności i 5% z powodu polineuropatii.

źródło: https://hemptoday.net/german-study-cites-urgent-need-for-clear-rules-on-cannabinoids/

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."