Medycyna News

Medyczna marihuana w walce z nowotworami – główne obszary

Medyczna marihuana w walce z nowotworami – główne obszary 2 lipca 2020Leave a comment
Kobieta bez włosów bawiąca się z kotem

Co to jest medyczna marihuana? Jakie może mieć zastosowanie w medycynie nowotworowej? Marihuana zawiera związki zwane kannabinoidami, które mogą w różny sposób wpływać na ludzki organizm. Dwa najbardziej aktywne i najczęściej badane związki to delta-9-tetrahydrokanabinol (THC) i kannabidiol (CBD). 

THC jest odpowiedzialny za uczucie odprężenia. Może również łagodzić ból, mdłości i stany zapalne. CBD przyczynia się do łagodzenia bólu, stanów zapalnych i lękowych bez powodowania stanu odurzenia.

Jak marihuana może pomóc w walce z rakiem?

W badaniach nad właściwościami marihuany analizowano możliwe korzyści, jakie marihuana medyczna może przynosić w odniesieniu do objawów raka i skutków ubocznych leczenia.

Marihuana przy chemioterapii- mdłości i wymioty

Kilka badań wykazało, że palenie marihuany może złagodzić efekty uboczne po chemioterapii. FDA zatwierdziła również, że stosowanie dronabinolu (Marinol, Syndros) i nabilonu (Cesamet), kannabinoidów produkowanych przez człowieka, jest zasadne w leczeniu objawów ubocznych przy chemioterapii.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Wstążka niebieska
Palenie marihuany może złagodzić efekty uboczne po chemioterapii

Ból nowotworowy i konopie

Niektóre badania wykazały, że palenie marihuany może złagodzić ból związany z rakiem przez tworzenie powiązań z receptorami kannabinoidowymi w mózgu i w innych częściach ciała. Marihuana może również łagodzić stany zapalne, co wpływa pozytywnie na łagodzeniu bólu.

Bóle nerwowe

Neuropatia to osłabienie, drętwienie lub ból spowodowany uszkodzeniem nerwów. Występuje w wyniku chemioterapii lub innych metod leczenia nowotworów. Niektóre badania wykazują, że stosowanie marihuany pomaga w tym specyficznym rodzaju bólu nerwowego.

Konopie indyjskie na apetyt i utratę wagi

Dronabinol wpływa na utratę apetytu wśród osób chorych na AIDS. To informacja zatwierdzona przez FDA. Jednak nie ma jeszcze takich badań, które dotyczą wyłącznie nowotworów. Istnieją badania, które wykazują, że marihuana może również przyczynić się do poprawy apetytu u osób chorych na raka.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

źródło: https://www.webmd.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."