Medycyna News

Izrael będzie badał wpływ konopi na agresywne odmiany raka

Izrael będzie badał wpływ konopi na agresywne odmiany raka 17 października 2019Leave a comment
Dwie próbki laboratoryjne

Izrael jest jednym z krajów, które w dużym stopniu promują i ułatwiają naukowcom eksperymenty z medyczną marihuaną. Cannbit to spółka giełdowa z Tel-Awiwu. Firma jest znana z uprawy  marihuany medycznej. Niedawno zaplanowała ona badanie mające pomóc w znalezieniu lekarstwa na trzy złośliwe formy raka.

Kim jest badacz?

Raphael Mechoulam, przewodniczący Komitetu Doradczego Cannbit, poprowadzi całe badanie. Firma zdecydowała się jednak na współpracę z centrami medycznymi Uniwersytetu Hadassah Ein Kerem i Sheba. Cannbit oficjalnie to ogłosił i przedłożył stosowne dokumenty na giełdzie papierów wartościowych.

 • Pan Mechoulam jest  profesorem chemii medycznej na Uniwersytecie Hebrajskim.
 • Jego największym wkładem w dziedzinie badań nad marihuaną jest identyfikacja tetrahydrokanabinolu.
 • THC to główny składnik psychoaktywny w konopiach indyjskich.

Jaka jest strategia firmy?

Firma zainwestuje w badania ogromną kwotę 400 000 dolarów i dodatkowe 2 miliony w uzyskanie komercyjnej licencji na leki. Taka licencja byłaby ważna przez okres 25 lat.

Poza tym firma będzie również prawnym właścicielem wszelkich praw własności intelektualnej wytworzonych podczas badania. Inni partnerzy otrzymają 13% dochodu uzyskanego w przyszłości ze sprzedaży leków lub dalszych badań. Anonimowa osoba ujawniła te informacje izraelskiej gazecie biznesowej Calcalist.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Głównym celem badania jest analiza cząsteczek zdolnych do zwalczania komórek rakowych. Firma Yissum zajmująca się transferem technologii ma prawa autorskie do wstępnych ustaleń. Yissum przeniesie je później do Cannbit.

Próbki laboratoryjne z płynem

Badanie złośliwych nowotworów a marihuana

Celem badań jest znalezienie lekarstwa opartego na konopiach, które może pomóc na najbardziej śmiertelne, agresywne typy raka, takie jak czerniak, nerwiak niedojrzały i glejak.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Czerniak jest najniebezpieczniejszym rodzajem raka skóry. Występuje w wyniku nieokreślonej i niekontrolowanej aktywności w melanocytach. Oprócz innych czynników rakotwórczych najbardziej oczywistą przyczyną jego występowania jest narażenie na promienie ultrafioletowe.

Objawy obejmują tworzenie się znamion lub zauważalną zmianę w już istniejących znamionach. Czerniak na wczesnym etapie jest uleczalny podczas biopsji lub operacji. Chemioterapia i radioterapia mogą leczyć zaawansowanego czerniaka. Istnieją jednak niewielkie szanse na wyleczenie.

Nerwiak niedojrzały jest rodzajem raka rozwijającego się w komórkach nerwowych. Objawy obejmują ból w klatce piersiowej lub brzucha, gorączkę oraz utratę masy ciała. Rozwija się w wyniku mutacji genetycznej. Powikłania mogą prowadzić do przerzutów, kompresji rdzenia kręgowego i trudności w koordynacji. Pacjent może wymagać kombinacji długotrwałych procedur leczenia.

Glejak jest kolejnym śmiertelnym typem raka mózgu, największej części całego mózgowia. Ze względu na własny dopływ krwi te komórki rakowe są odporne na wszelkie leczenie. Pacjent cierpi na takie objawy, jak bóle głowy, drgawki, problemy ze wzrokiem i wymioty.

Według prof. Raphaela Mechoulama kanabinoidy mogą być skuteczne w leczeniu przeciwnowotworowym. W Izraelu ponad 30 000 pacjentów spożywa konopie indyjskie w ramach opieki paliatywnej. W kwestionariuszu wielu pacjentów zgłosiło pewne oznaki poprawy.

źródło: cannabishealthinsider.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."