News Rekreacja

Lacjum – włoski region bada jak konopie wpływają na planetę

Lacjum – włoski region bada jak konopie wpływają na planetę 18 marca 2021Leave a comment
Koloseum

Roccasecca w regionie Lacjum w środkowych Włoszech to miejsce narodzin św. Tomasza z Akwinu. Warto wspomnieć, że jest to także obszar, w którym testuje się potencjał rozwoju łańcucha dostaw tworzyw sztucznych z konopi. Jednocześnie władze włoskiego miasta Roccasecca twierdzą, że zbadają dodatkowe właściwości rośliny, oczyszczając lokalną ziemię dzięki możliwościom rekultywacji. W jaki sposób to wygląda? Jak będzie przebiegał proces z perspektywy technicznej i prawnej? 

Czy konopie oczyszczają ziemię?

Okazuje się, że tak! Marco Delle Cese, prezes Konsorcjum ds. Rozwoju Przemysłu Południowego Lacjum (Cosilam) i burmistrz Roccasecca Giuseppe Sacco ogłosił niedawno zupełnie nową inicjatywę prawną.

Podpisano protokół ustaleń z Narodową Agencją Nowych Technologii i Zrównoważonej Energii (ENEA) oraz Uniwersytetem w Cassino (Unicas), które będą partnerami naukowymi w projekcie. Wszystko ma na celu ożywienie miejscowej gospodarki, a także poprawę stanu naturalnego w regionie.

Marzenie o „zielonym plastiku” z konopi

„Sposób otrzymywania tworzyw sztucznych będzie badany, zaczynając od cząsteczek konopi. Nie chodzi jednak o proces syntezy, który rozpoczyna się od pochodnych ropy naftowej. Wszystko będzie przebiegało tak, aby z konopi powstawał biodegradowalny plastik.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Nie zanieczyszcza on planety, a dodatkowo zielony plastik będzie wspomagał degradację innych plastików. To jest prawdziwe marzenie każdego ekologa”

– powiedziała Delle Cese.

Konopie
Sposób otrzymywania tworzyw sztucznych będzie badany, zaczynając od cząsteczek konopi

Projekt ma na celu opracowanie łańcucha dostaw, podobnego do łańcucha zorganizowanego wśród interesariuszy lokalnego przemysłu tytoniowego w Roccasecca i kilku lokalnych społeczności w regionie Lacjum.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Władze przewidują, że wszystko rozpocznie się od sadzonek, które będą służyć przetwórcom za surowiec i zagwarantują wypłacalność rolnikom. Po raz kolejny branża okazuje się prawdziwym zastrzykiem gotówki dla władz lokalnych i nie tylko. 

Czy plastik z konopi to przyszłość?

Wszystko rozegra się na przestrzeni kilku najbliższych lat. Partnerzy już zidentyfikowali, że plastik z konopi będzie miał szansę biznesową. Uważa się, że będzie to osiągnięcie na skalę światową. Według Delle Cese inicjatywa badawcza poszukuje teraz partnerów przemysłowych, którzy wniosą swoją wiedzę specjalistyczną w zakresie polimerów.

Dodatkowo konieczne jest zatrudnienie specjalistów od zarządzania i przetwórstwa alternatywnych źródeł energii.

„Potrzebujemy wszystkich tych, którzy są w stanie wziąć produkt i przekształcić go w to, co potrzebujemy otrzymać”

– powiedziała Cesse.

Partnerzy już zidentyfikowali, że plastik z konopi będzie miał szansę biznesową

Dlaczego konopie są dobre dla przemysłu i genialne dla planety

Plastik z konopi to nieprawdopodobna szansa, aby nieco rozjaśnić wizerunek konopi w mediach. Ludzie nadal nie są do nich przekonani. Z kolei Delle Cese wierzy, że konsorcjum przemysłowe, powstające w Lazio, może również odegrać rolę w ustanowieniu przemysłu konopnego w całym regionie. Kolejnym krokiem będzie reszta słonecznej Italii.

Burmistrz Sacco, którego administracja skupiła się na kwestiach środowiskowych, zapowiedział, że inicjatywa może nie tylko pomóc oczyścić ziemię, ale także przywrócić jej funkcjonalność i stworzyć dodatkowe miejsca pracy w Lacjum.

Projekt jest pierwszym przedsięwzięciem, mającym na celu odzyskanie ziemi w przemysłowym obszarze Roccasecca za pomocą upraw zdolnych do pochłaniania metali, które według władz zatruwały lokalną glebę od lat.

Urzędnicy w Umbrii, sąsiednim regionie w środkowych Włoszech, również uważnie przyglądają się potencjałowi biotworzyw i biopolimerów na bazie włókien konopnych, a także naturalnych tekstylnych i modowych. Co przyniesie przyszłość? Prawdopodobnie niesamowite zmiany!

Źródło: https://hemptoday.net

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."