Gospodarka News Prawo Rekreacja

Niemcy przyspieszają proces legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych

Niemcy przyspieszają proces legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych 3 czerwca 2022Leave a comment

Nowa koalicja niemiecka włączyła pod koniec 2021 r. legalizację rekreacyjnej marihuany do swojego programu politycznego. Wtedy nie było zbyt wielu szczegółów dotyczących przyszłej regulacji branży. Pomysł jednak nie został zapomniany i zostanie faktycznie włączony do obrad w Bundestagu. Minister Zdrowia Karl Lauterbach ogłosił w zeszłym tygodniu, że wkrótce rozpocznie się proces legislacyjny dotyczący legalizacji marihuany. Kiedy możemy oczekiwać pierwszych legalnych, niemieckich konopi? 

Nie tylko niemieckie Ministerstwo Zdrowia jest za legalizacją konopi!

Minister w niemieckiej gazecie Handelsblatt ogłosił, że w ciągu ostatnich dwóch lat zmienił zdanie na temat legalizacji. Obecnie uważa, że zagrożenia wynikające z braku legalizacji przewyższają zagrożenia związane z legalizacją marihuany rekreacyjnej. Stwierdza również, że: „zawsze był przeciwny legalizacji marihuany, ale mniej więcej rok temu zmienił swoje stanowisko ze względu na bieżące analizy rynkowe i medyczne.  Ponadto Minister Finansów Christian Lindner potwierdził, że proces legalizacji marihuany do celów rekreacyjnych już się rozpoczął. W wywiadzie dla niemieckiego dziennika wskazał, że: „ludzie wciąż zadają mi pytanie: 'Kiedy Bubatz [niemiecki slang uliczny oznaczający marihuanę] będzie legalny? Odpowiedziałbym: wkrótce”.  Minister sprawiedliwości Marco Buschmann ogłosił tego samego dnia, że planuje kompleksowe przygotowanie techniczne do legalizacji marihuany poprzez proces konsultacji z Ministerstwem Zdrowia i innymi resortami. W proces ten zaangażowane będą także kraje związkowe, gminy, stowarzyszenia, nauka i podmioty społeczeństwa obywatelskiego.

Okoliczności sprzyjające legalizacji okazują się bardziej niż obiecujące

Według Lauterbacha, rozmowy rozpoczną się prawdopodobnie latem tego roku, a projekt ustawy ma powstać pod koniec 2022 roku. Odkąd w listopadzie 2021 r. niemiecki rząd federalny ogłosił zamiar zalegalizowania marihuany, koalicja przeciwna pomysłowi była zajęta innymi kwestiami politycznymi, takimi jak pandemia COVID-19 czy wojna na Ukrainie po inwazji Rosji.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Wydaje się, że obietnica rządu dotycząca zmiany polityki wobec konopi indyjskich w Niemczech zaczyna się spełniać. Należy jednak wziąć pod uwagę kilka elementów w tym model, jaki należy przyjąć w celu zalegalizowania sprzedaży marihuany na użytek dorosłych.

Jeśli planujesz kupić waporyzator, dobry młynek albo po prostu jakieś bongo,
rozważ zakup w VapeFully 💜
To solidny sklep z Gwarancją Najniższej Ceny, a także 🚀 legendarną reputacją
Wybierając VapeFully wspierasz mnie w kreacji treści o konopiach i waporyzacji 🙏
VapoManiak
Z góry dziękuję!
Sprawdź teraz!

Kto będzie mógł legalnie nabyć konopie w Niemczech?

Rząd zapowiedział, że będzie regulował sprzedaż marihuany osobom dorosłym w licencjonowanych sklepach. Nie wiadomo jednak, czy ustawodawcy ustalą maksymalny poziom THC dla produktów z konopi. Ponadto rozważa się możliwość domowej uprawy konopi indyjskich. Niemiecka Partia Zielonych, należąca do koalicji Partii Socjaldemokratycznej (SPD) i Wolnej Partii Demokratycznej (FDP), popiera domową uprawę, ale szczegóły muszą jeszcze zostać dopracowane.

Legalizacja to przede wszystkim dodatkowe pieniądze z opodatkowania

Według badania przeprowadzonego przez Uniwersytet w Düsseldorfie reforma rynku rekreacyjnej marihuany mogłaby przynieść krajowi ponad 5,3 mld dolarów dodatkowych rocznych wpływów podatkowych. Oprócz tego legalizacja  stworzy około 27 tys. legalnych miejsc pracy w branży konopi. Poza aspektem finansowym reformy, rząd uważa, że kontrolowana sprzedaż marihuany ograniczy nielegalny rynek i będzie kierować produkty konopi do uregulowanych kanałów, chroniąc w ten sposób nieletnich.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Legalizacja to koncepcja wpływająca na Niemcy na wielu płaszczyznach

Oczekiwania wobec legalizacji marihuany rekreacyjnej w Niemczech są bardzo duże. Niemcy mogą stać się pierwszym krajem europejskim, który zalegalizuje sprzedaż marihuany do celów rekreacyjnych i przyciągnie zagranicznych inwestorów.

Od czasu zalegalizowania medycznej marihuany w 2017 r., Niemcy stały się największym rynkiem medycznej marihuany w Europie. Jednak według raportu firmy Prohibition Partners, zajmującej się badaniem rynku globalnego, w ubiegłym roku wzrost ten uległ osłabieniu.

Wprowadzenie legalnych konopi polepszy sytuację niemieckich pacjentów

Niemieckie Krajowe Stowarzyszenie Ustawowych Kas Chorych (GKV) wykazało, że sprzedaż publicznie ubezpieczonej medycznej marihuany uległa stagnacji w ostatnich kwartałach. Przy czym w III kwartale 2021 r. wartość sprzedaży była niemal identyczna jak w III kwartale 2020 r. rynek refundowany publicznie wzrósł o 7%. Według raportu, obecny brak wzrostu rynku jest spowodowany niskim dostępem pacjentów do medycznej marihuany, ponieważ lekarze często nie chcą przepisywać marihuany z różnych powodów.

Pozostaje jedynie czekać i trzymać kciuki, aby nie zmieniły się plany

Pojawienie się w kraju branży marihuany rekreacyjnej może złagodzić bariery prawne w dystrybucji i dostępie do marihuany do celów medycznych. Jeśli rząd nie opóźni wydania projektu ustawy o legalizacji marihuany rekreacyjnej do końca tego roku, Niemcy mogą stać się liderem branży rekreacyjnej marihuany w Europie – głównie dlatego, że inne kraje europejskie wydają się być dalekie od legalizacji.

Źródło: https://420intel.com/

 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."