Gospodarka News

Labocanna i Medican Campus przyszłością branży konopnej w Polsce?

Labocanna i Medican Campus przyszłością branży konopnej w Polsce? 2 listopada 2021Leave a comment
Marihuana

Bez wątpienia w ostatnim czasie kannabinoidy są tematem numer jeden wśród przedsiębiorców. Dotyczy to tematów biznesowych, nie tylko w Polsce, ale na całym świecie. Wynika to przede wszystkim ze specyfiki branży, uwarunkowań prawnych, a także zapotrzebowania na produkty zawierające konopie siewne, w tym medyczną marihuanę. 

Na chwilę obecną w Polsce nie można uprawiać roślin zawierających więcej niż 0,2% THC, przez co cena każdego preparatu jest większa. Dlaczego? Głównie ze względu na to, że wszystkie leki muszą być importowane. Rozwiązaniem w najbliższej przyszłości mogą być jednak polskie inicjatywy.

Sytuacja prawna i dystrybucyjna marihuany medycznej w Polsce

Ceny za 1 gram w aptekach zaczynają się od około 50-60 zł i mogą sięgać nawet do 80 za gram. Z perspektywy pacjentów to nadal produkt, który jest sprowadzany z zagranicy, głównie z Kanady. Ilość środka nie jest wystarczająca, aby korzystać z niego efektywnie i nic nie jest w żaden sposób refundowane.

Marihuana
Ceny za 1 gram w aptekach zaczynają się od około 50-60 zł i mogą sięgać nawet do 80 za gram

Chorzy, nawet jeśli mają fundusze na leczenie, to nadal mają bardzo ograniczony dostęp do produktów leczniczych. Z jednej strony blokuje więc kwestia kosztów terapii, a z drugiej brak odpowiedniego zatowarowania na półkach.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Zmiany w prawie i rozwój branży konopnej w Polsce

Z punktu widzenia pacjentów zmiany legislacyjne umożliwią uprawę konopi medycznej w Polsce. Zmniejszy to ceny rynkowe, poszerzy podstawową wiedzę na temat zdrowotnych właściwości marihuany, a także ułatwi zakup produktów, gdyż te po prostu łatwiej będzie dostać w aptece.

Możemy przewidywać, że rozwój branży, na kształt amerykański, może nawet wprowadzić do studiów medycznych nowy stały element programu nauczania. Coraz głośniej jest w mediach o pozytywnych aspektach wykorzystywania konopi w lecznictwie.

Powstają liczne kosmetyki w oparciu o CBD. Labocanna oraz Medican Campus mają za główny cel edukację na temat konopi medycznych.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Polskie inicjatywy konopne – konopie to nie tylko branża wellness i medyczna

Warto byłoby w Polsce uprawiać konopie inne niż włókniste. Dodatkowo konopie przemysłowe mogłyby posłużyć za materiał w budownictwie czy też branży tekstylnej. Niewiele osób ma świadomość tego, że niegdyś z włókien tej rośliny produkowano ubrania.

Ponadto dzisiaj wiele firm zwraca się w stronę konopi, gdyż dzięki nim można wytwarzać bardzo wydajne i przede wszystkim tańsze w produkcji ocieplenia budynków. Konopie są zdecydowanie bardziej ekonomicznym rozwiązaniem niż powszechnie stosowana wełna mineralna. 

Labocanna wskazuje na  ekonomiczny aspekt uprawy konopi

Lokalne uprawy pomagają zredukować ceny i zwiększyć dostępność produktów w aptekach. Ponadto wiele prefabrykatów może być wykorzystywana w różnych gałęziach przemysłu. Konopie indyjskie i przemysłowe to nie tylko topy.

Całe rośliny mogą być przetwarzane i stosowane w szerokim spektrum branż – od budowlanej po kosmetyczną. Dzięki temu bezpośrednio dla pacjentów powstaną uprawy ograniczające ceny leków, a firmy będą mogły skorzystać z niewykorzystanych pozostałości.

Na obecną chwilę niestety każdy produkt jest importowany z zagranicy, co dodaje do jego kosztu cła i opłaty. Ponadto do aptek trafia towar z krótką datą ważności, więc proces sprzedaży musi przebiegać w sposób zorganizowany i niezwykle płynny. 

Co firmy  Labocanna i Medican Campus mają z tym wspólnego?

Obecnie firmy te uznawane są za przyszłość Polski w branży. Przewiduje się, że już w 2028 polski rynek konopi może być warty 2 miliardy EUR. To właśnie dzięki takim inicjatywom możemy przewidywać, że Labocanna i Medican Campus będą czołowymi graczami w branży.

Marihuana
Lokalne uprawy pomagają zredukować ceny i zwiększyć dostępność produktów w aptekach

W jaki sposób? Głównie ze względu na odważne decyzje biznesowe. Przykładowo, Labocanna inwestuje w Medican Campus w celu zorganizowania wejścia spółki na giełdę w ciągu kolejnych najbliższych kilku lat. Labocanna to marka w branży konopnej, która objęła 20% udziałów Medican Campus, czyli dystrybutora holenderskich przetworów CBD.

Obecnie wartość transakcji stanowi równowartość 1,165 mln zł w EUR. Zgodnie z kontraktem Labocanna zamierza ułatwić partnerowi uzyskanie 3 mln zł i wprowadzić go na ścieżkę NewConnect na przestrzeni 2 lat.

Dlaczego Holandia interesuje się polską spółką?

W szczególności ze względu na lata doświadczenia w kontakcie z pacjentami stosującymi terapię marihuaną medyczną. Powodem jest również to, że lider spółki zna od podszewki procedury medyczne w Holandii. Labocanna specjalizuje się w sprzedaży i dystrybucji produktów konopnych produkowanych w Królestwie Niderlandów.

Dodatkowo firma zajmuje się edukacją w obszarze cannabis. W przyszłości zamierza wejść na rynek uczelni wyższych w tym temacie, a następnie kształcić lekarzy oraz naukowców, którzy chcą zdobyć wiedzę w temacie zastosowania kannabinoidów.

Labocanna już teraz ubiega się o wniosek na rozpoczęcie kontrolowanych upraw medycznej marihuany we własnej nieruchomości. Za zaplecze technologiczne plantacji odpowiadać będzie bezpośrednio Medican Campus.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."