News Prawo

Włochy zalegalizowały domowe uprawy konopi na małą skalę

Włochy zalegalizowały domowe uprawy konopi na małą skalę 27 września 2021Leave a comment
Włochy

We Włoszech zatwierdzono właśnie reformę, która ma zezwalać na uprawę konopi na małą skalę w domu. Reforma dekryminalizuje uprawy do czterech roślin konopi w domu. 

 • Reforma następuje po decyzji włoskiego Sądu Najwyższego z 2019 roku, który orzekł wtedy o tym, że krajowe uprawy domowe na małą skalę są legalne.
 • Za pośrednictwem wprowadzonej reformy, Włochy dołączają do Hiszpanii i Czech, czyli państw europejskich, w których domowe uprawy na własny użytek są legalne.

Reforma konopna we Włoszech

Poza kwestią dekryminalizacji upraw domowych, zwiększają się również kary za przestępstwa związane z przemytem i handlem konopiami indyjskimi. Maksymalny wymiar kary wzrasta z sześciu do dziesięciu lat.

Włochy stały się jednym z pierwszych krajów w Europie, które zalegalizowały marihuanę rekreacyjną i zezwoliły na prowadzenie własnych upraw na małą skalę. Obecnie można uprawiać do czterech roślin konopi w domu.

Uprawa marihuana
Włochy stały się jednym z pierwszych krajów w Europie, które zalegalizowały marihuanę rekreacyjną

Decyzja sądu o domowych uprawach konopi

Reforma pojawia się prawie dwa lata po przełomowej decyzji włoskiego Sądu Najwyższego z 2019 roku. Decyzja dotyczyła tego, że ​​krajowe uprawy konopi na małą skalę są legalne. Orzeczenie zostało wydane 19 grudnia 2019 roku, ale pozostało praktycznie niezauważone. Dopiero tydzień później, kiedy sprawa została nagłośniona przez krajową prasę – rozwinęła się debata polityczna na temat użytkowania konopi indyjskich we Włoszech.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Decyzja sądu i nagłośnienie tematu w prasie wywołało wezwania – ze strony zwolenników marihuany – do dalszej legalizacji i jednocześnie gniew i oburzenie ze strony konserwatystów w kraju.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Domowe uprawy konopi w krajach europejskich i USA

W Wielkiej Brytanii, uprawy domowe pozostają nielegalne, podobnie jak posiadanie, sprzedaż lub dystrybucja marihuany. Osoby, które zostaną przyłapane na którejś z wymienionych czynności podlegają grzywnie do 2500 funtów oraz karze pozbawienia wolności do pięciu lat.

Ostatnie dane z Ministerstwa Spraw Wewnętrznych pokazują, że policja dokonuje rekordowej liczby tj. 358 konfiskat konopi dziennie, co stanowi 21-procentowy wzrost w porównaniu z 2019 rokiem.

Marihuana była najczęściej znajdowaną substancją w przeszukaniach policyjnych. Jeśli chodzi o konkretne liczby, marihuana stanowiła w sumie 71 procent wszystkich konfiskat narkotykowych w Anglii i Walii (na przestrzeni 12 miesięcy, do końca marca 2020 roku).

Jednak w 2018 roku w Wielkiej Brytanii zalegalizowano medyczną marihuanę. Tak samo niektórzy z posłów we Włoszech wykonali podobny krok w kierunku dekryminalizacji głosując za reformą.

Tymczasem w USA marihuana została zalegalizowana w jednej trzeciej wszystkich stanów USA. Przy czym Virginia, Nowy Meksyk i Connecticut to ostatnie na chwilę obecną stany, w których zalegalizowano marihuanę do celów rekreacyjnych.

Marihuana
W USA marihuana została zalegalizowana w jednej trzeciej wszystkich stanów USA

Podsumowanie włoskiej reformy konopnej

Reformę zaproponował włoski poseł Riccardo Magi. Wprowadzone przez reformę zmiany sprawiają, że ​​Włochy stają się jednym z pierwszych krajów europejskich, które zdekryminalizowały krajową uprawę konopi na własny użytek. Hiszpania i Czechy również zezwalają na uprawy, jednak nie do czterech, a do pięciu roślin w domu.

źródło: https://420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."