Gospodarka News

Konopie jako warstwa izolacyjna w Ameryce

Konopie jako warstwa izolacyjna w Ameryce 26 lipca 2021Leave a comment
Pracownik budowlany na budowie

Hempitecture Inc. to producent materiałów budowlanych z konopi, który oficjalnie  zapowiedział, że planuje budowę nowego zakładu produkcyjnego o powierzchni 20 000 metrów kwadratowych. Celem fabryki będzie wytwarzanie izolacji na bazie włókien konopnych. Wszystko będzie odbywać się w południowej części Idaho Magic Valley, gdzie znajduje się siedziba firmy. O co chodzi? Czy konopie to dobry materiał na izolacje? Dowiesz się tego właśnie tutaj!

Czy konopie mogą przydać się jako warstwa izolacyjna?

Jak widać tak! Fabryka ma zacząć swoją działalność od maja 2022 r. Firma Hempitecture zaproponuje w tym aspekcie w 100% zrównoważoną i przy tym wysokowydajną izolację z włókien do projektów budownictwa zarówno mieszkaniowego, jak i komercyjnego.

Hempitecture posiada amerykański patent na izolację HempWool, która jest produkowana przy użyciu zastrzeżonej technologii tekstylnej.

Roślina konopi
Fabryka ma zacząć swoją działalność od maja 2022 r.

Grant badawczy na włókna z konopi w budownictwie

Hempitecture z siedzibą w Sun Valley prowadzi badania nad materiałami budowlanymi z konopi. Wszystko to we współpracy z Uniwersytetem Idaho, który został wsparty grantem w wysokości 200 000 USD przyznanym przez Idaho Global Entrepreneurial Mission (IGEM).

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Dzięki temu wspólne przedsięwzięcie sektora publicznego i prywatnego w Magic Valley będzie obejmować osiem hrabstw w południowo-środkowej części stanu. Hempitecture wedle założeń zapewni wielu osobom także dobrze płatne miejsca pracy oraz zupełnie nowe możliwości rozwoju.

Strategiczna lokacja fabryki izolacji konopnej

Matthew Mead, czyli założyciel i dyrektor generalny marki Hempitecture wskazuje na to, że rolniczy region Idaho jest doskonały dla działalności firmy. Teren ten to dolina, strategicznie położona wzdłuż korytarza I-84, dzięki czemu pozwala łatwo dotrzeć do nowych rynków docelowych w Górach Skalistych, północno-zachodnim Pacyfiku i na zachodnim wybrzeżu.

Roślina konopi
Hempitecture rozpoczęło akcję pozyskiwania funduszy kapitałowych

Co oprócz izolacji z konopi przemysłowych?

Hempitecture rozpoczęło akcję pozyskiwania funduszy kapitałowych w celu wsparcia rozwoju fabryki włókien z konopi. Aby ocenić zainteresowanie inwestorów ofertą, marka stara się uzyskać środki w ramach Crowdfundingu. Dlaczego tak?

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Hempitecture bada w ten sposób rynek i nie potrzebuje kapitału, ale ten szczególny rodzaj finansowania społecznościowego pozwoli firmom zebrać do 5 milionów dolarów rocznie na dalszy rozwój. 

Źródło: https://hemptoday.net/

 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."