News Prawo

Stan Nowy Meksyk rozważa rozszerzenie programu medycznego marihuany

Stan Nowy Meksyk rozważa rozszerzenie programu medycznego marihuany 15 grudnia 2020Leave a comment
Nowy Meksyk

Zespół pracowników służby zdrowia w Nowym Meksyku zaleca pewne zmiany w programie medycznym marihuany w tym stanie. Pacjenci, korzystający z medycznej marihuany w Nowym Meksyku, już wkrótce będą mogli kupić większą ilość marihuany.

 • Taka była rekomendacja przedstawiona w poniedziałek przez zespół, złożony z lekarzy i innych pracowników służby zdrowia w stanie.
 • Według Associated Press rada doradcza głosowała „za podwojeniem limitu do 15 uncji w ciągu 90 dni”, co zdaniem wielu przybliżyłoby Nowy Meksyk do sąsiednich stanów, takich jak Arizona i Kolorado.
 • Ponadto AP poinformował, że zespół lekarzy „zalecił rozszerzenie listy warunków kwalifikujących o lęk, zaburzenia koncentracji, zaburzenia Tourette’a i niektóre zaburzenia, związane z nadużywaniem substancji odurzających”.

W obecnym stanie, prawo dotyczące medycznej marihuany w Nowym Meksyku obejmuje prawie 30 kwalifikujących się warunków, a pacjenci mogą kupić osiem uncji marihuany w ciągu 90 dni. Warunki kwalifikujące obejmują chorobę Alzheimera, autyzm, raka, epilepsję, chorobę Parkinsona, zespół stresu pourazowego i silny ból przewlekły.

Nowy Meksyk
Nowy Meksyk nie był nawet bliski tego, aby zalegalizować rekreacyjne używanie marihuany

W przeciwieństwie do wyżej wymienionych sąsiednich stanów, Nowy Meksyk nie był nawet bliski tego, aby zalegalizować rekreacyjne używanie marihuany. Kolorado wraz ze stanem Waszyngton głosowały za zniesieniem zakazu używania marihuany w 2012 roku, a wyborcy w Arizonie zrobili to samo w wyborach niedługo później. Nie oznacza to jednak, że w Nowym Meksyku brakuje politycznego i publicznego poparcia.

Zmiany dotyczące marihuany w Nowym Meksyku

W zeszłym roku demokratyczna gubernator stanu, Michelle Lujan Grisham, podpisała ustawę dekryminalizującą nawet pół uncji marihuany, co zmieniło kary do zaledwie 50 dolarów grzywny w przeciwieństwie do faktycznego czasu więzienia. W styczniu Grisham zasygnalizowała, że ​​jest gotowa pójść jeszcze dalej, przedstawiając propozycję legalizacji rekreacyjnego używania marihuany. Powiedziała, że ​​reforma byłaby dobrodziejstwem ekonomicznym dla państwa.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

„Ustawodawca ma szansę stworzyć największy program tworzenia miejsc pracy w Nowym Meksyku od dekady” – powiedział Grisham w oświadczeniu. „Sceptycy mieli rację, postulując o cierpliwość. Zgadzam się z ich ostrożności. Ale jeśli mamy jasne spojrzenie na ryzyko, musimy mieć jasne spojrzenie na okazję”.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

W oświadczeniu szczegółowo opisującym propozycję, Grisham zwróciła uwagę na publiczne sondaże. Pokazują one, że większość wyborców w Nowym Meksyku popiera legalizację, ale ustawa o legalizacji podjęta w stanowym ustawodawstwie została przedłożona w lutym, a jej zwolennicy skupili się na tym, by zrobić to w przyszłym roku.

Po tym, jak wysiłek legislacyjny nie powiódł się, Grisham powiedziała, że jest „rozczarowana, ale nie odstraszona” i że „legalizacja rekreacyjnej marihuany w Nowym Meksyku jest nieunikniona”.

Nowy Meksyk
„Ustawodawca ma szansę stworzyć największy program tworzenia miejsc pracy w Nowym Meksyku od dekady”

„Mieszkańcy Nowego Meksyku powiedzieli, że tego właśnie chcą. Wymaga tego zróżnicowana gospodarka państwowa ”- powiedział Grisham . „Ankieta po sondażu wykazała, że mieszkańcy Nowego Meksyku chcą gospodarki XXI wieku i chcą, aby konopie indyjskie były jej częścią.

Chcą więcej szans na pozostanie tutaj i budowanie tu kariery, chcą sprawiedliwości dla osób skazanych za nieszkodliwe przestępstwa związane z konopiami, chcą branży z mocnymi i jasnymi przepisami, które zapewnią bezpieczeństwo”.

źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."