News Prawo

Jak legalizacja marihuany na skalę federalną w USA wpłynęłaby na rynek konopny?

Jak legalizacja marihuany na skalę federalną w USA wpłynęłaby na rynek konopny? 2 sierpnia 2021Leave a comment
Palenie marihuany

• Na czym polegają aktualne problemy związane z luką w prawie w kontekście legalizacji marihuany?
• Jak mógłby wyglądać status marihuany, gdyby legalizacja została uregulowana na poziomie federalnym?
• W jakich aspektach legalizacja federalna mogłaby usprawnić działania w rozszerzaniu rynków konopnych?

Perspektywa prawna dla konopi na poziomie federalnym

Chociaż marihuana jest legalna do celów medycznych lub dla dorosłych w 36 stanach i 4 regionach, nadal jest klasyfikowana jako nielegalny narkotyk z listy I na poziomie federalnym. Rozmowa na temat federalnej legalizacji staje się coraz bardziej popularna. Amerykanie zastanawiają się, jak mogłaby wyglądać legalizacja na poziomie federalnym w swojej początkowej formie.

Marihuana
Stany przeszły już niełatwą drogę legalizacyjną

Z jednej strony skomplikowany status marihuany w Ameryce sprawia, że opracowywanie polityki jest wyzwaniem dla władz stanowych i lokalnych, a często może stanowić nadmierne obciążenie dla pacjentów i konsumentów. Z drugiej strony, federalna legalizacja może zakłócić istniejące struktury państwowe.

Działania rządu amerykańskiego w kontekście marihuany

Stany przeszły już niełatwą drogę legalizacyjną. Regulowana branża w Waszyngtonie jest przykładem na to, jak na politykę wobec konopi indyjskich wpływa zaangażowanie rządu federalnego w legalizację. Waszyngton uchwalił inicjatywę legalizacji marihuany dla dorosłych, a następnie Kongres wprowadził do swojej ustawy budżetowej zapisy, które uniemożliwiały Dystryktowi stworzenie własnego rynku legalnej marihuany.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Kongres mógł sobie na to pozwolić, ponieważ jako terytorium federalne, D.C. jest finansowane z budżetu federalnego, który jest kontrolowany przez Kongres. Waszyngton z rządem federalnym wprowadza do przepisów dotyczących konopi indyjskich ogrom niejasności, które nie występują w programach stanowych.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Decyzja prezydenta Bidena, który ostatnio zwiększył restrykcje, które nie dopuszczają legalnej sprzedaży marihuany dla dorosłych, również ma tu znaczenie.

Jakie korzyści mogłyby płynąć z legalizacji na poziomie federalnym?

Federalna legalizacja mogłaby ułatwić nadzór nad branżą. Pozwoliłaby także stanom i Waszyngtonowi na wdrożenie własnych systemów regulacyjnych i zapewniłaby Dystryktowi większe wsparcie Kongresu podczas procesu budżetowego.

Federalna legalizacja mogłaby pomóc złagodzić niektóre z niejasności rdzennym plemionom amerykańskim, które zalegalizowały marihuanę w stanach takich jak Kalifornia, Karolina Północna, Dakota Południowa i Waszyngton.
Legalizacja wywołuje również zainteresowanie w kontekście sposobu, w jaki marihuana jest transportowana pomiędzy stanami i na terytoria innych krajów.

Obecne przepisy stanowe komplikują się w momencie, gdy marihuana opuszcza stały ląd. Zakaz handlu międzystanowego oznacza, że przewożenie produktów z konopi indyjskich – nawet pomiędzy miejscami, gdzie jest to legalne – jest nielegalne.

Marihuana
Federalna legalizacja mogłaby ułatwić nadzór nad branżą

Każda lokalizacja w Stanach Zjednoczonych, do której trzeba dotrzeć drogą powietrzną lub morską – taka jak Alaska, Hawaje, a nawet prom z Massachusetts do Martha’s Vineyard – naraża pacjentów i konsumentów na ryzyko ścigania, ponieważ te otwarte przestrzenie znajdują się pod jurysdykcją federalną.

Dopóki rząd federalny nie przedstawi jasnego stanowiska w sprawie marihuany, luka prawna będzie nadal komplikować legalne programy państwowe. Z pewnością jednak fascynujące będzie śledzenie różnych interesów i niuansów, które wymagają rozważenia, w jaki sposób wyglądałaby federalna legalizacja marihuany.

Źródła:

https://420intel.com

https://www.forbes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."