Medycyna News

Konopie pomagają weteranom wojskowym z PTSD?

Konopie pomagają weteranom wojskowym z PTSD? 30 września 2020Leave a comment
Brązowy posąg żołnierzy

• Powstał projekt przeprowadzenia badania, które ma wspomagać kanadyjskich weteranów wojskowych.
Weterani wojskowi cierpiący na PTSD mają być leczeni przy pomocy konopi indyjskich.
• Badanie jest w fazie początkowej, personel medyczny aktualnie przeprowadza szkolenia w placówkach, w których mają się odbywać badania.

Badanie zbada wpływ medycznych konopi indyjskich na funkcjonowanie weteranów wojskowych doświadczających PTSD

Badanie, prowadzone przez Avail Cannabis, będzie miało na celu określenie optymalnego profilu konopi indyjskich oraz dawki terapeutycznej medycznego oleju konopnego dla weteranów wojskowych, cierpiących na zespół stresu pourazowego (PTSD).

Kanadyjskie przedsiębiorstwo będzie prowadzić rekrutację lokalnych weteranów w ośrodkach w Ontario i Winnipeg w celu przeprowadzenia badania obserwacyjnego i ubiega się o zgodę na publikację wyników w The Journal of Military, Veteran and Family Health (JMVFH) oraz przedstawienie wyników na forum badawczym Kanadyjskiego Instytutu Badań nad Wojskiem w 2021 r.

Czarno-białe zdjęcie weterana
Powstał projekt przeprowadzenia badania, które ma wspomagać kanadyjskich weteranów wojskowych

Jak wygląda badanie w dobie koronawirusa?

W świetle COVID-19 i wytycznych dotyczących zdrowia publicznego i społecznego zdystansowania, pacjenci wezmą udział w badaniu zdalnie, telefonicznie lub wirtualnie poprzez wideo online. Do tego czasu i po zakończeniu badań, miejsca te pozostaną ośrodkami edukacyjnymi dla weteranów i ich rodzin, które otrzymają lokalną opiekę zdrowotną, w tym pomoc rówieśniczą.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Justin Whitehall, dyrektor kliniki Avail Cannabis, powiedział: „Po miesiącach planowania, we współpracy z wieloma organizacjami, jesteśmy podekscytowani, że w końcu otworzymy nasze pierwsze z sześciu centrów rekrutacyjnych, które znajdują się na terenie kilku Baz Sił Kanadyjskich w Ontario i w Winnipeg w Manitobie”.

Gdzie znajdują się ośrodki rekrutacyjne?

Wszystkie ośrodki rekrutacyjne znajdują się w aptekach, a personel apteki we wszystkich lokalizacjach z powodzeniem ukończy szkolenie w zakresie „kompetentnej kulturowo opieki nad kanadyjskimi weteranami wojskowymi reagującymi na proaktywność”. To kurs edukacyjny opracowany przez Avail i uczestniczących w nim farmaceutów, którego celem jest lepsze wspieranie weteranów wojskowych. Celem szkolenia jest uzyskanie pełnej akredytacji dla farmaceutów w całym Ontario na czas rozpoczęcia szkolenia.

Weteran marynarki wojennej ściskający dziewczynę
Pacjenci wezmą udział w badaniu zdalnie, telefonicznie lub wirtualnie poprzez wideo online

Kiedy rozpocznie się badanie?

Przedstawiając harmonogram nowej inicjatywy, Whitehall powiedział: „Wszystkie pozostałe ośrodki rekrutacji zostaną uruchomione we wrześniu, ponieważ czekamy na odpowiednie zatwierdzenia z dodatkowymi wytycznymi”. Oficjalna rekrutacja nie rozpocznie się przed otrzymaniem etycznej zgody na badanie, które ma nastąpić pod koniec września.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

W przyszłości planowane są również dalsze badania ukierunkowane na weteranów wojskowych. Wszystkie badania zostały opracowane z zachowaniem najwyższego priorytetu, jakim jest bezpieczeństwo pacjentów.

Źródło: https://cannabishealthnews.co.uk

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."