News Prawo

Sąd Najwyższy odmawia rozpatrzenia sprawy o zniesienie zakazu konopi indyjskich w USA

Sąd Najwyższy odmawia rozpatrzenia sprawy o zniesienie zakazu konopi indyjskich w USA 28 października 2020Leave a comment
Młotek sędziowski

Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych ogłosił, że nie będzie rozpatrywał sprawy kwestionującej zakaz stosowania marihuany na szczeblu federalnym.

 • Sędziowie Sądu Najwyższego ostatecznie ogłosili, że nie rozpatrzą tej sprawy.
 • Powodami w sprawie są organizacja NORML, były zawodnik NFL Marvin Washington, Alexis Bortell i weteran wojskowy Jose Belen, który argumentował, że wezwał Sąd Najwyższy do rozpatrzenia sprawy, Washington v. Barr .
 • Trzyletnia kampania została początkowo skierowana przeciwko Drug Enforcement Administration (DEA).

W 2017 r. w pozwie argumentowano, że zakaz marihuany na szczeblu federalnym jest „oparty na dyskryminacji i jest stosowany w sposób dyskryminacyjny”.

Młotek sędziowski
Zakaz marihuany na szczeblu federalnym jest „oparty na dyskryminacji”

Kwestia konstytucyjności zakazu

Pozew kwestionuje konstytucyjność statusu konopi indyjskich na podstawie załącznika I do ustawy o substancjach kontrolowanych.

„Na każdą sprawę Brown vs. Board of Education toczy się dziesiątki wcześniejszych, mniej znanych bitew prawnych, które przygotowały grunt pod ewentualne zmiany w prawie, mające na celu naprawienie krzywd przeszłości i problemów teraźniejszości” – powiedział adwokat Michael Hiller. „Niestety, orzeczenie Sądu Najwyższego należy do tej kategorii, która nie służy naszej sprawie” – dodał.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Cotte, którego syn Jagger został wymieniony jako powód w tej sprawie, powiedział Marijuana Moment, że nie był zaskoczony wynikiem, ponieważ tylko około jeden procent petycji jest przyjmowanych przez Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych. Earl Blumenauer wyraził również rozczarowanie, że sprawa nie będzie rozpatrywana w Sądzie Najwyższym.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Dlaczego pozew został odrzucony?

Pozew został odrzucony w serii orzeczeń sądów niższej instancji, pozostawiając Sąd Najwyższy Stanów Zjednoczonych jako ostatnią opcję. W 2018 roku sędzia Sądu Okręgowego Stanów Zjednoczonych odrzucił pozew, mówiąc, że nie istnieje żadne podstawowe prawo do konopi.

Książki prawnicze
Kongres narzucił federalny zakaz marihuany

„Ten wynik nie jest zaskakujący” – mówi radca prawny NORML Keith Stroup.

„Sądy rzadko zapewniają pomoc tym z nas, którzy uważają, że zakaz marihuany narusza nasze swobody obywatelskie i konstytucyjne. To Kongres narzucił federalny zakaz marihuany i ostatecznie do Kongresu należy uchylenie tej destrukcyjnej i dyskryminującej polityki ” – powiedział radca prawny NORML, Keith Stroup. Podobne pozwy w przeszłości również zostały odrzucone.

źródło: https://dopemagazine.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."