Gospodarka News

Dlaczego warto inwestować w konopie indyjskie jesienią – analiza rynku amerykańskiego

Dlaczego warto inwestować w konopie indyjskie jesienią – analiza rynku amerykańskiego 17 listopada 2020Leave a comment
Businessman z tabletem

• Amerykańska gospodarka opiera dużą część swoich dochodów na marihuanie – jak sytuacja wygląda teraz, w czasie pandemii?
• Jak dobrze inwestować w firmy konopne na giełdzie?
• Jakie dochody osiągnęły największe firmy, zajmujące się sektorem konopnym w ostatnim okresie? Czy zanotowano wzrost?

Jak inwestować w marihuanę?

Zainteresowanie marihuaną prawdopodobnie wzrośnie w ciągu najbliższych kilku miesięcy, jako że w listopadzie kilka stanów będzie głosować nad legalizacją używania marihuany rekreacyjnej, w tym Arizona i New Jersey. Zainteresowanie akcjami marihuany zazwyczaj maleje w okresie letnim, zwłaszcza w lipcu i sierpniu, ponieważ fundusze zajmujące się handlem marihuaną na giełdzie bilansują i sprzedają część swoich aktywów.

„Historycznie rzecz biorąc, gdy wyszliśmy z lipca/sierpnia, to był lepszy czas na inwestowanie ” – mówi Jason Spatafora, współzałożyciel marihuanastocks.com i główny trader truetradinggroup.com.

Wielkość udziałów w tym sektorze wzrasta, ponieważ obejmuje on obecnie większe spółki o większej płynności, co przyciąga więcej inwestorów instytucjonalnych, mówi Timothy Seymour, założyciel Seymour Asset Management w Nowym Jorku i zarządzający portfelem Amplify Seymour Cannabis ETF (ticker: CNBS), którego trzy największe holdingi to GW Pharmaceuticals (GWP) z 14,22% udziałem, Canopy Growth Corp. (CGC) na poziomie 13,06% oraz Innovative Industrial Properties (IIPR) na poziomie 10,47%.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Dolary w ręku
Zainteresowanie akcjami marihuany zazwyczaj maleje w okresie letnim, zwłaszcza w lipcu i sierpniu

W Ameryce Północnej istnieje co najmniej 10 firm produkujących konopie indyjskie, których kapitalizacja rynkowa wynosi miliard dolarów, w tym kilka firm amerykańskich od 2 do 5 miliardów dolarów. „Najważniejsze jest to, że branża jest bardziej podatna na inwestycje ze względu na większą jasność co do rentowności najlepszych firm” – mówi Seymour, który zarządza również funduszem hedgingowym JW Growth Fund.

Rynek marihuany w Stanach. Silny drugi kwartał

Zyski z drugiego kwartału były „bardzo wysokie kolejno i z roku na rok wśród największych operatorów wielonarodowych w Stanach Zjednoczonych” – mówi Seymour. „Generowanie wolnych przepływów pieniężnych oznacza, że firmy te mogą brać udział w rynku, nawet jeśli rynki kapitałowe są trudne ze względu na problemy federalne. Działalność w tym sektorze bardzo różni się od działalności w innych sektorach, w których występują problemy związane z pandemią COVID-19″.

Rynek marihuany odnotował znaczną sprzedaż od marca, ponieważ był uznawany za istotny biznes w okresie pandemii, a użytkownicy rekreacyjni i medyczni zwiększyli swoje zakupy. W Oregonie w marcu sprzedano 84,5 mln USD produktów z marihuany, co stanowi wzrost o 6,4% w stosunku do rekordowej sprzedaży z sierpnia 2019 r., która wyniosła 79,4 mln USD, według Komisji Kontroli Liquor w Oregonie.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Zapewnienia amerykańskiego rynku

Według ostatniego raportu The Arcview Group, firmy inwestycyjnej i badawczej z siedzibą w San Francisco, przemysł wzrośnie do oczekiwanych 33,9 mld dolarów do 2025 r., przy rocznej składanej stopie wzrostu 18,2%. Amerykański rynek konopi indyjskich zapewni najwięcej możliwości dla inwestorów, ponieważ więcej stanów zalegalizowało użycie produktów leczniczych i konopi na użytek dla osób dorosłych.

Inwestorzy stoją przed możliwością utraty zysków z rynku kanadyjskiego w najbliższym czasie z powodu ograniczeń w łańcuchu dostaw, nadmiernej ekspansji i fiskalnej nieodpowiedzialności firm, a także nadmiernej regulacji ze strony rządu.

„Teraz czarny rynek kwitnie, a inwestorzy wyraźnie dostrzegają odejście od kanadyjskich LP i amerykańskich operatorów wielopaństwowych rok po tym, jak Kanada zalegalizowała rekreacyjne używanie konopi” – mówi Spatafora. Więcej kanadyjskich firm zajmujących się marihuaną upadnie, niż odniesie sukces, podobnie jak miało to miejsce w przypadku spółek dot-com w latach 2000.

Wykresy na monitorze komputera
Inwestorzy stoją przed możliwością utraty zysków z rynku kanadyjskiego w najbliższym czasie z powodu ograniczeń w łańcuchu dostaw

Porównanie rynku konopi USA i Kanady

Firmy w Stanach Zjednoczonych są często bardziej dojrzałe w porównaniu z firmami kanadyjskimi i mają lepsze przepływy pieniężne i wzrost przychodów, co skutkuje wyższymi marżami zysku. „Wiele z tych późniejszych spółek musiało być bardziej odpowiedzialnych fiskalnie, a inwestorzy dostrzegli korzyści z tego wynikające” – mówi Spatafora.

Firmy te generują dobre zyski – mówi Spatafora. Historia sprowadza się do populacji i rynku, na który można trafić w Stanach Zjednoczonych. „Mamy 10 razy więcej mieszkańców niż Kanada”, mówi Spatafora.

Wysokie zyski branży konopnej

Green Thumb Industries (GTBIF) jest obecny w wielu stanach i ma dodatni dochód przed odsetkami, podatkami, amortyzacją i amortyzacją. Trulieve Cannabis Corp. (TCNNF) jest spółką zajmującą się konopiami indyjskimi, którą inwestorzy powinni utrzymywać przez długi czas, ponieważ jest głównym operatorem na Florydzie i szybko się rozwija, mówi Spatafora.

Odnotowała wzrost przychodów o 146% od 2018 r. do 252,8 mln USD w 2019 r. i wygenerowała przychody w wysokości 216,9 mln USD w ciągu dwóch pierwszych kwartałów 2020 r. W 2020 r. spółka otworzyła 15 nowych lokalizacji. Oprócz lokalizacji w Pensylwanii, Kalifornii i Connecticut, Trulie zapewnił sobie tymczasowe licencje na produkcję i sprzedaż detaliczną w Massachusetts i ocenia dodatkowe możliwości wejścia na nowe rynki w miarę finalizowania regulacji dotyczących konopi indyjskich lub poprzez fuzje i przejęcia, mówi prezes Kim Rivers.

„Z ponad 50% udziałem w rynku na Florydzie, Trulieve skorzystała z rosnącej liczby pacjentów leczonych konopiami indyjskimi w tym stanie i lojalnej bazy klientów„, mówi. Branża marihuany ogólnie odnotowała w ostatnich latach znaczny wzrost i wierzymy, że wyswobodzenie się od zakazu będzie kontynuowany w całym kraju”. Dwie trzecie Amerykanów popiera legalizację marihuany, a stanowi i federalni liderzy zaczynają postrzegać legalną marihuanę jako źródło znacznych dochodów podatkowych”.

W co najlepiej inwestować na rynku amerykańskim?

Seymour zaleca, aby inwestorzy inwestowali w Green Thumb, Curaleaf, Trulieve i TerrAscend Corp. TRULIEVE I TERRASCEND CORP. (TRSSF). Inwestorzy powinni szukać firm, które są niedoceniane, mówi Rob Hunt, dyrektor Linnaea Holdings z San Diego. Zaleca on inwestorom dodanie Cresco Labs, mimo że „przetrwało kilka niedawnych burz, ale obecnie wygląda na silne, ponieważ jednostki biznesowe zyskały na atrakcyjności na kilku kluczowych rynkach” oraz Scotts Miracle-Gro Co. Ltd. (SMG), która „nadal dominuje po stronie podaży w branży i jest wspaniałą sztuką pomocniczą”, mówi.

„Większość inwestorów zna nazwy trzech lub czterech największych amerykańskich firm zajmujących się uprawą konopi, ale jeśli się trochę głębiej zagłębić, to są tam prawdziwe klejnoty, którym poświęca się znacznie mniej uwagi”, mówi Hunt.

Źródło: https://money.usnews.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."