News Prawo

Kiedy nastąpi legalizacja marihuany w Polsce?

Kiedy nastąpi legalizacja marihuany w Polsce? 15 stycznia 2021Leave a comment
Olejek CBD

Zespół ds. legalizacji marihuany zapowiedział, że oficjalnie rozpoczyna pracę nad ustawodawstwem, które obejmie sektor konopny w Polsce. Szefowa zespołu, Beata Maciejewska, potwierdziła także, że pod koniec kwietnia możemy spodziewać się pierwszych projektów ustaw, które wejdą do sejmu. Czy czeka nas przełom  w tej sprawie? Zdecydowanie nie, jednak jest to duży krok w kierunku legalizacji marihuany. 

Pierwsze debaty nad kształtem projektów legalizacyjnych

W czasie jednego z posiedzeń wspomnianego zespołu, przedstawione zostały precyzyjne informacje dotyczące przyszłości marihuany w Polsce. Wprowadzenie postulatów w praktykę zajęło prawie rok. Beata Maciejewska zapowiedziała, że zespół zajmie się opracowaniem trzech oddzielnych projektów obejmujących kwestie zastosowania konopi w praktyce.

Zakres legislacyjny w tym aspekcie obejmie nowelizację prawa dotyczącego medycznej marihuany, postulatów dekryminalizacji marihuany rekreacyjnej,  a także prawa w zakresie regulacji systemowych konopi siewnych.

Młoteczek sędziowski
Zakres legislacyjny w tym aspekcie obejmie nowelizację prawa dotyczącego medycznej marihuany

Jakie są plany zespołu ds. legalizacji marihuany?

Prezydium podzieliło się na trzy podzespoły. Każdy z nich będzie oddelegowany do zupełnie innych zadań, wchodzących w zakres prac niezbędnych do zrealizowania w ramach projektu.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Za dekryminalizację odpowiedzialna będzie sama prezes, z kolei sprawy dotyczące konopi siewnych i marihuany leczniczej nadzorować będą wiceprzewodniczące zespołu. Beata Maciejewska zapewniła, że już niebawem na posiedzeniu Sejmu zostaną skonsolidowane założenia projektowe z normami prawnymi. Przewodnicząca zapewniła także, że cały zespół opracuje i przeprowadzi kampanię edukacyjną i medialną dotyczącą polityki pro-konopnej.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Przyszłość ustawodawstwa konopnego w Polsce

Obecnie kwestia konopi w Polsce stoi pod znakiem zapytania. Dlaczego? Mimo że zespół ma już plan na trzy projekty i jeden gotowy, to wcześniejszy projekt obywatelski zatrzymała pandemia.

Na wiosnę projekt w sprawie dekryminalizacji marihuany ze strony stowarzyszenia Wolne Konopie ma ponownie trafić do sejmu. Ten sam projekt zostanie zaproponowany w formie projektu poselskiego, czyli nie będą musiały być zbierane pod nim żadne podpisy. 

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."