Gospodarka News

Czy nowe kraje zalegalizują marihuanę w 2021 roku?

Czy nowe kraje zalegalizują marihuanę w 2021 roku? 12 kwietnia 2021Leave a comment
Marihuana

Obecny rok może być przełomowy dla świata konopi. Marihuana w dobie koronawirusa rozpatrywana jest pod kątem korzyści, zarówno tych społecznych, jak i finansowych. Zresztą nie bez powodu. Branża konopna może stanowić doskonałe źródło przychodów do państwowego budżetu. Zaciekawiony? Dowiedz się, które kraje być może wprowadzą przepisy legalizujące w 2021 roku!

Luksemburg 

Od 2018 roku legalizacja w tym kraju jest istotnym punktem w programie centrolewicowych partii politycznych. Warto wspomnieć, że sprawują one obecnie władzę w Luksemburgu. W ubiegłym roku władze oznajmiły, że do 2022 konopie rekreacyjne staną się na terenie państwa w pełni legalne. Reforma prawa zakłada, że posiadanie do 30 gramów marihuany przez osoby dorosłe będzie legalne.

Dotyczy to także licencjonowanej sprzedaży. Ustawa gwarantuje brak kar za małe ilości marihuany dla osób w wieku 12-17 lat. Ponadto część środków ze sprzedaży konopi będzie przeznaczona na edukację antynarkotykową i finansowanie polityki walki z uzależnieniami.

Niestety, ale istnieje spora szansa, że legalizacja opóźni się przez koronawirusa. Prognostycy uważają jednak, że być może jeszcze w 2021 roku legalizacja zostanie wprowadzona. Mogłaby ona okazać się zbawienna w skutkach dla Luksemburga, oczywiście ze względu na obecną sytuację gospodarczą spowodowaną pandemią.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Luksemburg ma już od dawna projekt ustawy legalizującej konopie – w odróżnieniu od kolejnego kraju, który ma dość duże opóźnienia.

Marihuana
Luksemburg ma już od dawna projekt ustawy legalizującej konopie

Meksyk

Państwo to być może jako pierwsze zalegalizuje marihuanę rekreacyjną w 2021 roku. Co ciekawe, ściga się na tym polu z Luksemburgiem, jednak ma dość duże opóźnienie. Legalizacja miała nastąpić znacznie wcześniej. Niestety, pandemia COVID-19 wykluczyła głosowanie nad aktem legalizacyjnym.

Od 2019 roku Sąd Najwyższy zobowiązał administrację państwową do legalizacji marihuany rekreacyjnej swoim orzecznictwem. W kwietniu 2020 roku projekt miał podlegać głosowaniu i egzekucji, jednak wybuch koronawirusa spowodował, że przesunięto wszystko na grudzień tamtego roku.

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Finalnie 4/5 parlamentu opowiedziało się za legalizacją. Teraz niezbędne jest jedynie zatwierdzenie w niższej izbie przed wprowadzeniem w życie. Głosowanie zostanie przeprowadzone jeszcze w pierwszym kwartale 2021 roku. Jak będzie wyglądała legalizacja marihuany w Meksyku?

Ustawa zezwala na posiadanie do 28 gramów marihuany na własny użytek. Dodatkowo obywatele mają prawo do  domowej uprawy maksymalnie czterech roślin. Sprzedaż marihuany z kolei będzie ściśle kontrolowana przez państwo, a podatek zasili budżet państwa.

Nepal

Nepal jest najmniejszym państwem, które opowiada się za legalizacją marihuany w 2021 roku.  Wielu przedstawicieli nepalskiego parlamentu  jest zdania, że legalizacja konopi może przynieść bardzo duże korzyści. Legalizacja podreperuje sytuację skarbu państwa. Jest ona możliwa dzięki usunięciu konopi indyjskich z załącznika IV Jednolitej Konwencji o środkach odurzających. 

Polityk parlamentu nepalskiego Sher Bahadur Tamang jest za tym, aby jego państwo wreszcie zalegalizowało konopie indyjskie. Nie wiadomo jednak w jakim stopniu projekt ustawy stworzony przez Tamanga spodoba się reszcie parlamentu. Spora część polityków ma jednak świadomość, że konopie stanowią potencjalną szansę na uniknięcie kolejnego kryzysu finansowego.

Drink ozdobiony symbolem marihuany
Izrael zaczyna aspirować do miana globalnego lidera rynku marihuany

Izrael

Bliski Wschód od wielu lat jest centrum światowego miejsca badań nad marihuaną. Przede wszystkim dotyczy to Izraela, który zaczyna aspirować do miana globalnego lidera rynku marihuany. Państwo dostrzegło również ogromne korzyści finansowe, płynące z rynku konopi i już w maju 2020 roku władze zapowiedziały na masową skalę dystrybucję medycznej marihuany.

W listopadzie minister sprawiedliwości Avi Nissenkorn, w następstwie eksportu konopi leczniczych, zapowiedział również legalizację rekreacyjnej marihuany.

Obecnie wprowadzana jest powoli reforma prawa.  Nad ustawą już od dłuższego czasu pracuje międzyresortowy komitet ds. konopi. Legalizacja przewidywana jest na III kwartał 2021 roku, a marihuana ma być sprzedawana w licencjonowanych punktach wszystkim powyżej 21 rok życia.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."