Gospodarka News

Największa szklarnia do uprawy róż w Europie zacznie produkować marihuanę leczniczą

Największa szklarnia do uprawy róż w Europie zacznie produkować marihuanę leczniczą 4 października 2021Leave a comment
Róża

Gmina Garray (Soria) w Hiszpanii mogła do niedawna szczycić się tym, że posiada „największą szklarnię do uprawy róż w Europie”.

• Firma, która była jej właścicielem, Aleia Roses, została zlikwidowana, pozbawiając pracy ponad dwustu pracowników.
• To było rok temu, ale teraz nowa firma, Ondara, przejęła całe przedsiębiorstwo.
• Choć początkowo nowi właściciele chcieli uczynić róże kompatybilnymi z innymi uprawami, między lutym a kwietniem tego roku postanowili całkowicie wykorzenić krzewy róż, aby skupić się na „nowym projekcie”: marihuanie leczniczej.

Marihuana medyczna z Hiszpanii

W sierpniu 2021 roku firma otrzymała pozwolenie od Hiszpańskiej Agencji ds. Leków (AEMPS) na uprawę trzech hektarów ziemi i produkcję marihuany medycznej.

Sara Lamata, rzecznik prasowy w Hiszpanii, powiedziała, że konkurują oni z zaledwie dziewięcioma innymi firmami, które również otrzymały zgodę na uprawę do celów medycznych lub naukowych.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Konopie uprawa
Jeśli planujesz używać marihuany podczas pobytu w Hiszpanii, upewnij się, że zapoznałeś się z lokalnymi przepisami

„Wykorzystanie całej przestrzeni do uprawy konopi mogłoby oznaczać podwojenie całej produkcji w Europie” –

powiedziała Lamata.

„Mimo, że pracuje tam bardzo mało osób z gminy, napęd Alei został odnowiony przez Ondarę. Ludzie nie dbają o produkt, liczą się tylko miejsca pracy. Garray było wcześniej punktem odniesienia w produkcji róż, a teraz będzie nim w produkcji marihuany leczniczej”,

m

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

powiedział burmistrz Garray, María José Jiménez Las Heras.

Czy marihuana jest legalna w Hiszpanii?

Można zająć się wieloma szczegółami i omówić wiele przepisów, w oparciu o raporty i oświadczenia hiszpańskiego rządu, a także doniesienia z renomowanych źródeł lokalnych, ale nie będziemy się tutaj zagłębiać w szczegóły. Jeśli planujesz używać konopi indyjskich podczas pobytu w Hiszpanii, upewnij się, że zapoznałeś się z lokalnymi przepisami, aby uniknąć mandatów i nie trafić do więzienia.

Jeśli przyjeżdżasz na krótki okres, prawdopodobnie dobrym pomysłem jest po prostu trzymać się z dala od komplikacji związanych z używaniem marihuany za granicą. Chyba, że znasz zaufanych miejscowych, którzy mogą Ci pomóc.

Marihuana
W Hiszpanii nie istnieje obecnie program dotyczący medycznej marihuany na poziomie krajowym

Jak to jest z marihuaną medycznąw Hiszpanii?

W Hiszpanii nie istnieje obecnie program dotyczący medycznej marihuany na poziomie krajowym. Dwa leki na bazie konopi indyjskich, Sativex i Epidiolex, zostały zatwierdzone przez organ regulacyjny, ale tylko w przypadku określonych dolegliwości.

Stosowanie w leczeniu innych schorzeń musi zostać zatwierdzone przez sąd lekarski, z zastrzeżeniem różnic w zależności od lokalizacji.

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."