Naukowcom – i nie tylko im – od dziesięcioleci znane jest przeciwbólowe działanie konopi. Jednak aż do teraz czekać trzeba było na moment, w którym możliwe będzie zrozumienie, jak dokładnie konopie działają. Czy czekają nas czasy, w których tabletki przeciwbólowe można będzie zastąpić naturalną kuracją konopną?
- Najsilniejszymi lekami przeciwbólowymi są opioidy, które silnie uzależniają.
- Odkryto związki występujące w konopiach (indyjskich i siewnych), które są skuteczniejsze niż opioidy.
- Legalizacja marihuany w wielu stanach USA przyspiesza badania nad flawonoidami
Naukowcy badają geny konopi, aby poznać sekret natury.
Jednymi z mocniej działających środków przeciwbólowych będących obecnie w użyciu są leki znane jako opioidy. Ich sposób działania można opisać w następujący sposób:
Przyłączają się do receptorów nerwowych w rozmaitych częściach ludzkiego ciała, a następnie blokują wybrane sygnały (te, odpowiedzialne za przekazywanie uczucia bólu).
W ten sposób ograniczają docieranie impulsów tego typu do mózgu. Największą wadą opioidów jest olbrzymi potencjał uzależniający.
Przeciwbólowe działanie konopi
Już dużo wcześniej odkryto, że związki znane jako flawonoidy są około 30 razy skuteczniejsze w redukcji stanów zapalnych niż używana powszechnie aspiryna.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Jednak dlaczego nie stosuje się tak powszechnie flawonoidów?
Są to związki występujące w konopiach (siewnych oraz indyjskich). Dotychczasowy stan prawny skutecznie blokował stosowanie i badania tych związków. Dzięki legalizacji konopi indyjskich w wielu stanach USA – możliwe, że czeka nas zmiana.
Próba poznania sekretu natury. Jak działają kannabinoidy?
Aktualnie trwają prace naukowców, którzy próbują zrozumieć, jak konopie wytwarzają te związki.
Ich zadaniem jest ustalenie, które geny są odpowiedzialne za ich wytwarzanie. Ilość flawonoidów w konopiach jest różna i trudno ją zwiększać, dlatego taka wiedza pozwoli na opracowanie szczepów konopi, będących w stanie wytwarzać znacznie więcej potrzebnego lekarstwa.
Wtedy dopiero możliwe będzie przejście do bardziej złożonych badań nad potencjalnym zastosowaniem flawonoidów przeciwbólowych marihuany, w praktyce medycznej.
źródło: whatnext.pl
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.