Medycyna News

Czy możesz już wyrzucić tabletki? Konopie (THC/CBD) jako naturalny środek przeciwbólowy

Czy możesz już wyrzucić tabletki? Konopie (THC/CBD) jako naturalny środek przeciwbólowy 1 października 2019Leave a comment
Dłoń trzymająca przezroczystą kapsułkę

Naukowcom – i nie tylko im – od dziesięcioleci znane jest przeciwbólowe działanie konopi. Jednak aż do teraz czekać trzeba było na moment, w którym możliwe będzie zrozumienie, jak dokładnie konopie działają. Czy czekają nas czasy, w których tabletki przeciwbólowe można będzie zastąpić naturalną kuracją konopną?

 • Najsilniejszymi lekami przeciwbólowymi są opioidy, które silnie uzależniają.
 • Odkryto związki występujące w konopiach (indyjskich i siewnych), które są skuteczniejsze niż opioidy.
 • Legalizacja marihuany w wielu stanach USA przyspiesza badania nad flawonoidami

Naukowcy badają geny konopi, aby poznać sekret natury.

Jednymi z mocniej działających środków przeciwbólowych będących obecnie w użyciu są leki znane jako opioidy. Ich sposób działania można opisać w następujący sposób:

Przyłączają się do receptorów nerwowych w rozmaitych częściach ludzkiego ciała, a następnie blokują wybrane sygnały (te, odpowiedzialne za przekazywanie uczucia bólu).

W ten sposób ograniczają docieranie impulsów tego typu do mózgu. Największą wadą opioidów jest olbrzymi potencjał uzależniający.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Przeciwbólowe działanie konopi

Już dużo wcześniej odkryto, że związki znane jako flawonoidy są około 30 razy skuteczniejsze w redukcji stanów zapalnych niż używana powszechnie aspiryna.

Jednak dlaczego nie stosuje się tak powszechnie flawonoidów?

Są to związki występujące w konopiach (siewnych oraz indyjskich). Dotychczasowy stan prawny skutecznie blokował stosowanie i badania tych związków. Dzięki legalizacji konopi indyjskich w wielu stanach USA – możliwe, że czeka nas zmiana.

Kolorowe tabletki

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Próba poznania sekretu natury. Jak działają kannabinoidy?

Aktualnie trwają prace naukowców, którzy próbują zrozumieć, jak konopie wytwarzają te związki.

Ich zadaniem jest ustalenie, które geny są odpowiedzialne za ich wytwarzanie. Ilość flawonoidów w konopiach jest różna i trudno ją zwiększać, dlatego taka wiedza pozwoli na opracowanie szczepów konopi, będących w stanie wytwarzać znacznie więcej potrzebnego lekarstwa.

Wtedy dopiero możliwe będzie przejście do bardziej złożonych badań nad potencjalnym zastosowaniem flawonoidów przeciwbólowych marihuany, w praktyce medycznej.

źródło: whatnext.pl

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."