News Prawo

Bernie Sanders: jako prezydent zalegalizuje marihuanę w całych Stanach Zjednoczonych

Bernie Sanders: jako prezydent zalegalizuje marihuanę w całych Stanach Zjednoczonych 4 lutego 2020Leave a comment
Sylwetki osób na tle flagi amerykańskiej

Od początku walki o fotel prezydenta, senator Bernie Sanders zobowiązuje się do natychmiastowej legalizacji marihuany we wszystkich 50 stanach, jeśli zostanie wybrany do Białego Domu.

Legalizacja marihuany we wszystkich stanach

Te słowa wypowiedział kandydat na prezydenta z ramienia Demokratów w 2020 r. podczas wiecu w Cedar Rapids. „Pierwszego dnia urzędowania na podstawie zarządzenia wykonawczego zalegalizujemy marihuanę we wszystkich stanach w naszym kraju”.

Sanders podkreślił, że jego administracja powinna położyć kres zakazowi używania konopi indyjskich. Pomoże to społecznościom poszkodowanym w wyniku wojny z narkotykami.

USA: Skazani za posiadanie marihuany wyjdą na wolność

„Pójdziemy naprzód, aby usunąć wyroki osób aresztowanych za posiadanie marihuany” – powiedział. „I upewnimy się, że zalegalizowany przemysł marihuany nie jest kontrolowany przez garstkę korporacji, ale że ci ludzie – społeczność afroamerykańska, społeczność latynoska, społeczność Indian amerykańskich – ci, którzy najbardziej ucierpieli, otrzymają pomoc, aby móc zarabiać pieniądze poprzez zalegalizowany przemysł konopny.”

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Sanders: legalizacja marihuany w 50 stanach pierwszego dnia urzędowania

Nie jest jasne, czy Sanders jako prezydent rzeczywiście byłby w stanie dokonać legalizacji marihuany, nie mówiąc już o zniesieniu zakazu w każdym stanie lub wykonaniu go kilka godzin po zaprzysiężeniu.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Organ wykonawczy (w USA to także prezydent) ma uprawnienia zgodnie z ustawą o kontrolowanych substancjach (CSA) do przeklasyfikowania konopi indyjskich bez dalszych działań ze strony Kongresu, ale proces obejmuje również działania prokuratora generalnego i sekretarza ds. zdrowia i służby zdrowia.

Szyld z napisem Stany Zjednoczone Ameryki
Nie jest jasne, czy Sanders jako prezydent rzeczywiście byłby w stanie dokonać legalizacji marihuany

Nierealistyczne postulaty Sandersa

Patrząc realistycznie, postulat Sandersa raczej nie zostanie wprowadzony od „pierwszego dnia”. Zgodnie z obowiązującym prawem, międzynarodowe umowy anty-narkotykowe mogą skomplikować działania administracji w celu całkowitego usunięcia marihuany z CSA. Jeśli chodzi o wprowadzanie legalizacji w każdym stanie, prezydent niewiele może zrobić, aby wymusić uchylenie lokalnych przepisów kryminalizacyjnych.

Szybkie działania Sandersa

Sanders wspomniał także o swoim zamiarze szybkiego zalegalizowania marihuany i podjęcia innych działań wykonawczych, żartując, że w dniu inauguracji powie swojej żonie, że „wrócę późno, moja droga”.

Jak poinformował „Washington Post”, najlepsi pomocnicy kampanii Sandersa umieścili legalizację marihuany na liście możliwych kroków, które miałyby być podjęte na początku 2021 roku, gdyby wygrał prezydenturę.

Sanders działa w sprawie konopi nie od wczoraj

W 2015 r. podczas swojej ostatniej kampanii, Sanders złożył w Senacie projekt ustawy o deregulacji marihuany i został pierwszym ważnym kandydatem na prezydenta, który poparł legalizację.

Podczas gdy w 2020 r. Sanders stworzył jeden z najodważniejszych projektów skoncentrowanych na dziedzinie marihuany – poprzednio zobowiązujący się do osiągnięcia federalnej legalizacji w ciągu 100 dni – nie posunął się tak daleko, jak niektórzy jego konkurenci, jeśli chodzi o zaprzestanie kryminalizacji innych narkotyków.

Zbliżenie na zioło konopi
Sanders stworzył jeden z najodważniejszych projektów skoncentrowanych na dziedzinie marihuany

Poglądy Sandersa na legalizację narkotyków

Senator często zauważa, że ​​ogólnie popiera „program zakończenia wojny z narkotykami”, jednak powiedział także, że nie ma zdania na temat dekryminalizacji innych substancji.

Z drugiej strony były burmistrz South Bend, Indiana –  Burmistrz Pete Buttigieg, uwzględnił dekryminalizację posiadania wszystkich narkotyków w swoich planach dotyczących sprawiedliwości rasowej i zdrowia psychicznego. Tymczasem przedstawiciel Tulsi Gabbard (D-HI) powiedziała w tym miesiącu, że popiera legalizację i regulację nielegalnych narkotyków.

Przedsiębiorcy Andrew Yang i Tom Steyer, również kandydaci na prezydenta, popierają dekryminalizację opioidów w ramach środka redukcji szkód. Yang mówi również, że zalegalizowałby terapeutyczne zastosowanie grzybów psilocybinowych dla weteranów wojskowych.

źródło: 420intel.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."