• Powstało badanie, podczas którego przeanalizowano użycie konopi indyjskich w kontekście objawów związanych z menopauzą.
• W badaniu wzięła udział grupa 232 weteranek z Północnej Kalifornii.
• Aż jedna trzecia kobiet przyznała, że sięga po konopie indyjskie, aby radzić sobie z objawami związanymi z menopauzą i przyznaje, że metoda ta przynosi efekty.
Marihuana jako sposób na radzenie sobie z menopauzą?
Według nowego badania więcej niż jedna czwarta kobiet przyznaje, że używa medycznej marihuany do radzenia sobie z objawami menopauzy. Badacze z San Francisco VA Health Care System dzielą się wnioskami, jakie zaobserwowali w badaniu z 22020 Virtual Annual Meeting of The North American Menopause Society. Powstało zastrzeżenie dotyczące puli respondentów: naukowcy powiedzieli, że zbadali próbę 232 weteranek mieszkających w Północnej Kalifornii.
Jaka jest opinia kobiet na ten temat?
Ale wyniki nadal sugerują, że konopie indyjskie są bardziej rozpowszechnione jako metoda leczenia menopauzy niż dotychczas podejrzewano. Jak wynika z badania, „27% wszystkich uczestniczek zgłosiło używanie konopi indyjskich w leczeniu objawów menopauzy, a dodatkowe 10% wyraziło zainteresowanie przyszłym używaniem.
Natomiast tylko 19% przyznało, że stosuje tradycyjne formy leczenia objawów menopauzy, w tym terapię hormonalną” – napisali badacze. „W analizach dwuczynnikowych kobiety, które stosowały i nie stosowały konopi indyjskich w leczeniu objawów menopauzy, nie różniły się pod względem wieku, pochodzenia rasowego/etnicznego, statusu społeczno-ekonomicznego ani warunków zdrowia psychicznego”.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Uogólnienie wyników badań – czy to dobry ruch?
Badacze stwierdzili, że badanie to „budzi wątpliwości co do uogólnienia tych ustaleń w innych regionach o różnym podejściu prawnym i kulturowym do używania konopi indyjskich, co do stopnia, w jakim kobiety ujawniają informacje o używaniu konopi indyjskich świadczeniodawcom opieki zdrowotnej podczas omawiania sposobów postępowania w okresie menopauzy, a także co do konkretnych objawów, do których odnoszą się kobiety używające konopi indyjskich w celu leczenia objawów menopauzy”.
Jak czytamy w raporcie – „Ustalenia te podkreślają także znaczenie zrozumienia potencjalnych zagrożeń, korzyści i skuteczności konopi indyjskich”.
Marihuana i menopauza
Carolyn Gibson, psycholog i badaczka z San Francisco VA Health Care System i główny autor badania, stwierdziła, że wyniki „sugerują, że używanie konopi indyjskich w celu opanowania objawów menopauzy może być stosunkowo popularne.
Nie wiemy jednak, czy zażywanie konopi indyjskich jest bezpieczne i skuteczne w leczeniu objawów menopauzy, ani czy kobiety podejmują te decyzje w rozmowach ze swoimi dostawcami usług medycznych – zwłaszcza w VA, gdzie konopie indyjskie są uznawane za substancję nielegalną według wytycznych federalnych” – powiedziała Gibson w oświadczeniu. „Informacje te są ważne dla świadczeniodawców opieki zdrowotnej i potrzebne są dalsze badania w tej dziedzinie”.
Opinia naukowca na temat używania konopi indyjskich
Dr Stephanie Faubion, dyrektor medyczny Północnoamerykańskiego Towarzystwa Menopauzy (North American Menopause Society), stwierdziła, że wyniki badań wskazują na „nieco niepokojącą tendencję i potrzebę przeprowadzenia większej ilości badań dotyczących potencjalnych zagrożeń i korzyści związanych z używaniem konopi indyjskich w leczeniu uciążliwych objawów menopauzy”.
Projekt ustawy, który został zatwierdzony na początku tego roku przez House Veterans Affairs Committee, upoważniłby lekarzy do oferowania zaleceń dotyczących marihuany w krajach, w których leczenie jest legalne. (Marihuana medyczna jest legalna w ponad 30 stanach).
To nietypowe, ale bardzo przyszłościowe badanie
„Podczas gdy używanie marihuany w celach terapeutycznych przez weteranów nie jest wcale rzadkością, badanie to jest jednym z pierwszych, które zwraca uwagę na używanie marihuany przez weteranki w tym szczególnym stanie, jakim jest menopauza”, powiedział zastępca dyrektora NORML Paul Armentano.
„Biorąc pod uwagę stosunkowo wysoki wskaźnik używania konopi indyjskich wśród kobiet w tej grupie, naukowcy i inni powinni być dobrze poinformowani, aby dalej badać jego bezpieczeństwo, skuteczność i rozpowszechnienie wśród kobiet doświadczających problemów z menopauzą„.
Źródło: https://hightimes.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.