Medycyna News

Najnowsze badanie: konopie indyjskie a menopauza

Najnowsze badanie: konopie indyjskie a menopauza 19 października 2020Leave a comment
krokus

• Powstało badanie, podczas którego przeanalizowano użycie konopi indyjskich w kontekście objawów związanych z menopauzą.
• W badaniu wzięła udział grupa 232 weteranek z Północnej Kalifornii.
• Aż jedna trzecia kobiet przyznała, że sięga po konopie indyjskie, aby radzić sobie z objawami związanymi z menopauzą i przyznaje, że metoda ta przynosi efekty.

Marihuana jako sposób na radzenie sobie z menopauzą?

Według nowego badania więcej niż jedna czwarta kobiet przyznaje, że używa medycznej marihuany do radzenia sobie z objawami menopauzy. Badacze z San Francisco VA Health Care System dzielą się wnioskami, jakie zaobserwowali w badaniu z 22020 Virtual Annual Meeting of The North American Menopause Society. Powstało zastrzeżenie dotyczące puli respondentów: naukowcy powiedzieli, że zbadali próbę 232 weteranek mieszkających w Północnej Kalifornii.

Stylowa starsza pani
Więcej niż jedna czwarta kobiet przyznaje, że używa medycznej marihuany do radzenia sobie z objawami menopauzy

Jaka jest opinia kobiet na ten temat?

Ale wyniki nadal sugerują, że konopie indyjskie są bardziej rozpowszechnione jako metoda leczenia menopauzy niż dotychczas podejrzewano. Jak wynika z badania, „27% wszystkich uczestniczek zgłosiło używanie konopi indyjskich w leczeniu objawów menopauzy, a dodatkowe 10% wyraziło zainteresowanie przyszłym używaniem.

Natomiast tylko 19% przyznało, że stosuje tradycyjne formy leczenia objawów menopauzy, w tym terapię hormonalną” – napisali badacze. „W analizach dwuczynnikowych kobiety, które stosowały i nie stosowały konopi indyjskich w leczeniu objawów menopauzy, nie różniły się pod względem wieku, pochodzenia rasowego/etnicznego, statusu społeczno-ekonomicznego ani warunków zdrowia psychicznego”.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...

Uogólnienie wyników badań – czy to dobry ruch?

Badacze stwierdzili, że badanie to „budzi wątpliwości co do uogólnienia tych ustaleń w innych regionach o różnym podejściu prawnym i kulturowym do używania konopi indyjskich, co do stopnia, w jakim kobiety ujawniają informacje o używaniu konopi indyjskich świadczeniodawcom opieki zdrowotnej podczas omawiania sposobów postępowania w okresie menopauzy, a także co do konkretnych objawów, do których odnoszą się kobiety używające konopi indyjskich w celu leczenia objawów menopauzy”.

Jak czytamy w raporcie – „Ustalenia te podkreślają także znaczenie zrozumienia potencjalnych zagrożeń, korzyści i skuteczności konopi indyjskich”.

Marihuana i menopauza

Carolyn Gibson, psycholog i badaczka z San Francisco VA Health Care System i główny autor badania, stwierdziła, że wyniki „sugerują, że używanie konopi indyjskich w celu opanowania objawów menopauzy może być stosunkowo popularne.

Pobierz darmowego eBooka "Kondukcja, konwekcja, a może hybryda?" i dowiedz się jaki waporyzator sprawdzi się najlepiej dla Ciebie.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

Nie wiemy jednak, czy zażywanie konopi indyjskich jest bezpieczne i skuteczne w leczeniu objawów menopauzy, ani czy kobiety podejmują te decyzje w rozmowach ze swoimi dostawcami usług medycznych – zwłaszcza w VA, gdzie konopie indyjskie są uznawane za substancję nielegalną według wytycznych federalnych” – powiedziała Gibson w oświadczeniu. „Informacje te są ważne dla świadczeniodawców opieki zdrowotnej i potrzebne są dalsze badania w tej dziedzinie”.

Opinia naukowca na temat używania konopi indyjskich

Dr Stephanie Faubion, dyrektor medyczny Północnoamerykańskiego Towarzystwa Menopauzy (North American Menopause Society), stwierdziła, że wyniki badań wskazują na „nieco niepokojącą tendencję i potrzebę przeprowadzenia większej ilości badań dotyczących potencjalnych zagrożeń i korzyści związanych z używaniem konopi indyjskich w leczeniu uciążliwych objawów menopauzy”.

Projekt ustawy, który został zatwierdzony na początku tego roku przez House Veterans Affairs Committee, upoważniłby lekarzy do oferowania zaleceń dotyczących marihuany w krajach, w których leczenie jest legalne. (Marihuana medyczna jest legalna w ponad 30 stanach).

Starsza para
Nie wiemy jednak, czy zażywanie konopi indyjskich jest bezpieczne i skuteczne w leczeniu objawów menopauzy

To nietypowe, ale bardzo przyszłościowe badanie

„Podczas gdy używanie marihuany w celach terapeutycznych przez weteranów nie jest wcale rzadkością, badanie to jest jednym z pierwszych, które zwraca uwagę na używanie marihuany przez weteranki w tym szczególnym stanie, jakim jest menopauza”, powiedział zastępca dyrektora NORML Paul Armentano.

„Biorąc pod uwagę stosunkowo wysoki wskaźnik używania konopi indyjskich wśród kobiet w tej grupie, naukowcy i inni powinni być dobrze poinformowani, aby dalej badać jego bezpieczeństwo, skuteczność i rozpowszechnienie wśród kobiet doświadczających problemów z menopauzą„.

Źródło: https://hightimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."