Uniwersytet w Syracuse – we współpracy z Green Flower – uruchamia internetowe programy edukacyjne, aby zaspokoić nieustannie rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników z branży konopnej.
- W programie edukacyjnym dostępne są do wyboru cztery kursy: opieka zdrowotna i medycyna, prawo i polityka dotycząca konopi, biznes konopny oraz rolnictwo i ogrodnictwo konopi.
- Ukończenie kursu nie daje stopnia naukowego.
- Kursy odbywają się w formie zajęć online i zapisać może się każdy, nie trzeba być studentem Uniwersytetu w Syracuse.
Kursy dla osób pracujących w branży konopnej
W marcu 2021 roku zalegalizowano w Nowym Jorku użytkowanie konopi indyjskich przez osoby dorosłe. Wraz z tą zmianą, jeden z uniwersytetów podjął działania związane z zaspokojeniem rosnącego zapotrzebowania na wykwalifikowanych i wykształconych specjalistów we wschodzącym przemyśle, jakim jest branża konopna.
Nie trzeba być studentem Uniwersytetu w Syracuse, aby zapisać się na kurs. Uniwersytet oczekuje, że większość uczestników kursów będą stanowiły osoby, które już pracują w branży, a chcą podnieść swoje kompetencje lub osoby, które chcą wejść do branży.
Dziekan jednego z wydziałów uniwersytetu, Michael Frasciello, podejrzewa jednak, że wraz z biegiem czasu coraz więcej studentów wykaże zainteresowanie dostępnymi kursami, ponieważ przemysł konopny nadal prężnie się rozwija.
Jak wygląda kształcenie o konopiach?
Uniwersytet w Syracuse nawiązał współpracę z Green Flower, czyli ze stowarzyszeniem zajmującym się edukowaniem w kwestii konopi indyjskich. Uczelnia oferuje cztery kursy edukacyjne: opieka zdrowotna i medycyna, prawo i polityka dotycząca konopi, biznes konopny oraz rolnictwo i ogrodnictwo konopi.
Każdy kurs trwa sześć miesięcy, a zajęcia odbywają się wyłącznie przez internet. Po ukończeniu jednego z nich uczestnik otrzymuje odpowiedni certyfikat z zakresu wiedzy o konopiach.
Prawo i polityka konopna
Program prawa i polityki dotyczącej konopi obejmie dobre praktyki biznesowe, znajomość przepisów amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), kwestie własności intelektualnej, sprawiedliwość społeczną, prawo pracy, prawo ochrony środowiska i prawo konsumenckie oraz reklamę, a w tym etykietowanie i opakowania produktowe.
„Oczekujemy, że zainteresowanie tym kursem wykażą przede wszystkim praktykujący prawnicy, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje i specjalizować się w prawie dotyczącym konopi. Oczywiście tyczy się to też kwestii prawnej reklam, etykietowania i opakowań, którym na chwilę obecną brakuje silnych, prawnych podstaw”
– powiedział Michael Frasciello.
Biznes konopi
Kurs obejmie szeroki zakres tematów, od biznesu po podstawową wiedzę na temat upraw. Tematy związane z uprawą obejmują między innymi przetwarzanie, ekstrakcję, produkcję i dystrybucję produktów konopnych. Podczas gdy strona biznesowa obejmuje handel detaliczny, dostawy, licencjonowanie, sprzedaż, księgowość, skalowanie operacji biznesowych, zarządzanie nieruchomościami, innowacje, inwestycje, etykę biznesową, marketing, zasoby ludzkie i wiele innych.
Zdrowie i medycyna
Program skupia się na zrozumieniu właściwości medycznych konopi. Kurs obejmie między innymi zagadnienia takie jak fizjologia człowieka, etyka i prawo opieki zdrowotnej oraz stosowanie konopi indyjskich w medycynie (dawkowanie, podawanie z innymi lekami, reakcje organizmu).
Rolnictwo i ogrodnictwo
Podczas kursu z zakresu rolnictwa i ogrodnictwa, uczestnicy dowiadują się, jak skutecznie i w sposób zrównoważony realizować produkcję, jak zarządzać uprawami oraz jakie obowiązują przepisy prawne.
„W tym programie znajdują się również zagadnienia z zakresu chemii. Uczestnicy zajmą się poznawaniem chemii roślin, chorób i zagrożeń. Poznają techniki i przebieg procesów takich jak: zbiory, suszenie, przycinanie i przetwarzanie, przechowywanie.
Na zajęciach pojawi się również moduł dotyczący konopi przemysłowych. Ponieważ staramy się wykorzystać wszystkie możliwości w branży”
– informuje Michael Frasciello.
rozważ zakup w VapeFully 💜 |
Co daje ukończenie kursów?
„Zdecydowaliśmy, aby zrealizować ten program w formie niedającej możliwości uzyskania z niego stopnia naukowego. Dzięki temu możemy lepiej dostosować zagadnienia poruszane na kursie do zapotrzebowania rynku na pracowników. Dzięki decyzji o certyfikacie zamiast stopnia naukowego możemy być bardziej elastyczni i na bieżąco reagować na rozwój branży i potrzeby rynku„
– stwierdza Michael Frasciello.
Stowarzyszenie Green Flower
Członkowie stowarzyszenia Green Flower dysponują wieloletnim doświadczeniem w różnych sferach przemysłu konopnego. To właśnie oni – na potrzeby uniwersytetu – opracowali program nauczania dla wcześniej wspomnianych kursów. Uniwersytet podjął współpracę z Green Flower, aby zapewnić, że program nauczania będzie zgodny z rygorystycznym standardem, z którego uczelnia znana jest w przestrzeni internetu.
Prowadzeniem zajęć zajmą się praktycy z Green Flower, ponieważ osoby te mogą uczyć z własnego doświadczenia i dysponują odpowiednią wiedzą branżową.
Start edukacyjnego programu konopnego
Na chwilę obecną rekrutacja jest już zamknięta, a wszystkie kursy rozpoczęły się z dniem 28 czerwca. Uniwersytet opublikował swoją pierwszą informację prasową na ten temat w kwietniu 2021 roku i ich zdaniem, odzew był zadowalający.
Zaprojektowanie takiego programu, aby edukować osoby chcące podjąć pracę w branży konopi indyjskich i przygotowanie ich do pracy w terenie, jest niezbędne. Zwłaszcza że Nowy Jork i sąsiednie stany przechodzą do legalizacji marihuany.
źródło: https://www.cannabisbusinesstimes.com
Autor:
VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania.