Nauka News

Uniwersytet w Syracuse będzie kształcić pracowników firm konopnych

Uniwersytet w Syracuse będzie kształcić pracowników firm konopnych 8 lipca 2021Leave a comment
Studenci nad laptopem

Uniwersytet w Syracuse – we współpracy z Green Flower – uruchamia internetowe programy edukacyjne, aby zaspokoić nieustannie rosnące zapotrzebowanie na wykwalifikowanych pracowników z branży konopnej.

 • W programie edukacyjnym dostępne są do wyboru cztery kursy: opieka zdrowotna i medycyna, prawo i polityka dotycząca konopi, biznes konopny oraz rolnictwo i ogrodnictwo konopi.
 • Ukończenie kursu nie daje stopnia naukowego.
 • Kursy odbywają się w formie zajęć online i zapisać może się każdy, nie trzeba być studentem Uniwersytetu w Syracuse.

Kursy dla osób pracujących w branży konopnej

W marcu 2021 roku zalegalizowano w Nowym Jorku użytkowanie konopi indyjskich przez osoby dorosłe. Wraz z tą zmianą, jeden z uniwersytetów podjął działania związane z zaspokojeniem rosnącego zapotrzebowania na wykwalifikowanych i wykształconych specjalistów we wschodzącym przemyśle, jakim jest branża konopna.

Nie trzeba być studentem Uniwersytetu w Syracuse, aby zapisać się na kurs. Uniwersytet oczekuje, że większość uczestników kursów będą stanowiły osoby, które już pracują w branży, a chcą podnieść swoje kompetencje lub osoby, które chcą wejść do branży.

Dziekan jednego z wydziałów uniwersytetu, Michael Frasciello, podejrzewa jednak, że wraz z biegiem czasu coraz więcej studentów wykaże zainteresowanie dostępnymi kursami, ponieważ przemysł konopny nadal prężnie się rozwija.

Konopie - wszystko mnie w nich zaskakuje! A najbardziej fakt, że nawet palenie odeszło do lamusa. Teraz na "topie" jest waporyzacja - zatem jeśli zdarza Ci się palić, to zobacz, jak konsumuje się zioła w XXI wieku. A jeśli nie, to wróćmy do tematu...
Susz konopny
Uniwersytet oczekuje, że większość uczestników kursów będą stanowiły osoby, które już pracują w branży

Jak wygląda kształcenie o konopiach?

Uniwersytet w Syracuse nawiązał współpracę z Green Flower, czyli ze stowarzyszeniem zajmującym się edukowaniem w kwestii konopi indyjskich. Uczelnia oferuje cztery kursy edukacyjne: opieka zdrowotna i medycyna, prawo i polityka dotycząca konopi, biznes konopny oraz rolnictwo i ogrodnictwo konopi.

Każdy kurs trwa sześć miesięcy, a zajęcia odbywają się wyłącznie przez internet. Po ukończeniu jednego z nich uczestnik otrzymuje odpowiedni certyfikat z zakresu wiedzy o konopiach.

Prawo i polityka konopna

Program prawa i polityki dotyczącej konopi obejmie dobre praktyki biznesowe, znajomość przepisów amerykańskiej Agencji ds. Żywności i Leków (FDA), kwestie własności intelektualnej, sprawiedliwość społeczną, prawo pracy, prawo ochrony środowiska i prawo konsumenckie oraz reklamę, a w tym etykietowanie i opakowania produktowe.

Pobierz darmowego eBooka "6 kroków do lepszej waporyzacji" i przekonaj się, jak wejść na wyższy poziom konsumpcji Twoich ulubionych ziół.

* pola wymagane
Klikając "pobierz eBooka" zgadzasz się na otrzymywanie ode mnie wiadomości na podany adres oraz na bezpieczne przetwarzanie Twoich danych osobowych przez High Experts sp. z o.o.. zgodnie z Polityką Prywatności.


okładka ebooka

„Oczekujemy, że zainteresowanie tym kursem wykażą przede wszystkim praktykujący prawnicy, którzy chcą poszerzać swoje kompetencje i specjalizować się w prawie dotyczącym konopi. Oczywiście tyczy się to też kwestii prawnej reklam, etykietowania i opakowań, którym na chwilę obecną brakuje silnych, prawnych podstaw”

–  powiedział Michael Frasciello.

Biznes konopi

Kurs obejmie szeroki zakres tematów, od biznesu po podstawową wiedzę na temat upraw. Tematy związane z uprawą obejmują między innymi przetwarzanie, ekstrakcję, produkcję i dystrybucję produktów konopnych. Podczas gdy strona biznesowa obejmuje handel detaliczny, dostawy, licencjonowanie, sprzedaż, księgowość, skalowanie operacji biznesowych, zarządzanie nieruchomościami, innowacje, inwestycje, etykę biznesową, marketing, zasoby ludzkie i wiele innych.

Zdrowie i medycyna

Program skupia się na zrozumieniu właściwości medycznych konopi. Kurs obejmie między innymi zagadnienia takie jak fizjologia człowieka, etyka i prawo opieki zdrowotnej oraz stosowanie konopi indyjskich w medycynie (dawkowanie, podawanie z innymi lekami, reakcje organizmu).

Rolnictwo i ogrodnictwo

Podczas kursu z zakresu rolnictwa i ogrodnictwa, uczestnicy dowiadują się, jak skutecznie i w sposób zrównoważony realizować produkcję, jak zarządzać uprawami oraz jakie obowiązują przepisy prawne.

„W tym programie znajdują się również zagadnienia z zakresu chemii. Uczestnicy zajmą się poznawaniem chemii roślin, chorób i zagrożeń. Poznają techniki i przebieg procesów takich jak: zbiory, suszenie, przycinanie i przetwarzanie, przechowywanie.

Na zajęciach pojawi się również moduł dotyczący konopi przemysłowych. Ponieważ staramy się wykorzystać wszystkie możliwości w branży”

– informuje Michael Frasciello.

Konopie
Uczestnicy zajmą się poznawaniem chemii roślin, chorób i zagrożeń

Co daje ukończenie kursów?

„Zdecydowaliśmy, aby zrealizować ten program w formie niedającej możliwości uzyskania z niego stopnia naukowego. Dzięki temu możemy lepiej dostosować zagadnienia poruszane na kursie do zapotrzebowania rynku na pracowników. Dzięki decyzji o certyfikacie zamiast stopnia naukowego możemy być bardziej elastyczni i na bieżąco reagować na rozwój branży i potrzeby rynku

– stwierdza Michael Frasciello.

Stowarzyszenie Green Flower

Członkowie stowarzyszenia Green Flower dysponują wieloletnim doświadczeniem w różnych sferach przemysłu konopnego. To właśnie oni na potrzeby uniwersytetuopracowali program nauczania dla wcześniej wspomnianych kursów. Uniwersytet podjął współpracę z Green Flower, aby zapewnić, że program nauczania będzie zgodny z rygorystycznym standardem, z którego uczelnia znana jest w przestrzeni internetu.

Prowadzeniem zajęć zajmą się praktycy z Green Flower, ponieważ osoby te mogą uczyć z własnego doświadczenia i dysponują odpowiednią wiedzą branżową.

Start edukacyjnego programu konopnego

Na chwilę obecną rekrutacja jest już zamknięta, a wszystkie kursy rozpoczęły się z dniem 28 czerwca. Uniwersytet opublikował swoją pierwszą informację prasową na ten temat w kwietniu 2021 roku i ich zdaniem, odzew był zadowalający.

Zaprojektowanie takiego programu, aby edukować osoby chcące podjąć pracę w branży konopi indyjskich i przygotowanie ich do pracy w terenie, jest niezbędne. Zwłaszcza że Nowy Jork i sąsiednie stany przechodzą do legalizacji marihuany.

źródło: https://www.cannabisbusinesstimes.com

Autor:

vapo3

VapoManiak, wielki fan waporyzacji, kolekcjoner i  niezależny recenzent waporyzatorów. Masz pytanie? Napisz do mnie lub zostaw komentarz – odezwę się! Zapraszam też na grupę na Facebooku: Waporyzacja Ziół Leczniczych, gdzie otwarcie dzielę się swoją wiedzą i odpowiadam na bieżące pytania. 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.

Wejdź na wyższy poziom waporyzacji

 

Podobają Ci się moje recenzje i opinie na temat testowanych waporyzatorów? Chcesz dowiedzieć się więcej i być na bieżąco? Zapisując się do newslettera:

 
  •  - otrzymasz najświeższe informacje ze świata waporyzacji

  •  - jako pierwszy dowiesz się o najlepszych promocjach i konkursach!

       • Tylko i wyłącznie wartościowe treści :)

* pola wymagane

Klikając "Zapisz się!" wyrażasz zgodę na wysyłkę wiadomości na podany adres oraz przetwarzanie swoich danych osobowych w celach marketingowych przez High Experts sp. z o.o.. Wiem, że zgodę w każdej chwili mogę wycofać. Administrator gwarantuje że moje dane są bezpieczne i nigdzie nie udostępniane."